Krosa komisija
03.08.2023

Folkreisa un KK kausa līderu cīņas turpināsies sestdien Aizkrauklē

Fvka1

Sestdien Aizkrauklē, Daugavas Senlejas trasē, turpināsies Folkreisa un Krosa komisijas autokrosa kauss – vasaras sezonas piektais posms. Kaujas gatavībā visu ieskaišu līderi, kas sola spraigas un notikumiem bagātas sacensības.

Fvka2

Folkreisa Vasaras kausā joprojām ļoti saspringta situācija. Pašlaik no pārējiem kopvērtējumā nedaudz aizmukuši ir Gatis Ģērmanis, Mārtiņš Starks un Mārtiņš Meļķis, bet līderu situācija ir ļoti trausla. Pirmkārt, starp viņiem pašiem ir vien piecu punktu atstatums (par posma uzvaru var gūt 20 punktus), otrkārt, arī sekotāji nav tik tālu, lai trijos posmos nenoķertu.

Salīdzinoši droši Junioru kausā var justies līderis Ralfs Auniņš, taču būs interesanti pavērot, vai iepriekšējā posmā Ludzā pārtrūkusī uzvaru sērija sērija bija sagadīšanās, vai tomēr viņam priekšā finišējušie Martins Freimanis un Emīls Lapsa ir nostabilizējuši savu sniegumu tā, lai paspētu līdz sezonas beigām Ralfu noķert.

Dāmu kausā par galveno favorīti varētu dēvēt Alisi Līgu Grāmatiņu, kurai šobrīd arī visvairāk sakrāto punktu. Taču Alisei izstāšanās otrajā posmā Priekulē pamatīgi iedragāja rezultātu, un vēl vienu šādu kritienu līdere vairs nedrīkst atļauties. Posmu uzvaras guvušās Lelde Šuma un Linda Rotberga, kā arī Baiba Beržuka un Anželika Lazovska ir ļoti bīstamas, katrai tik jāatrod rezultātu stabilitāte.

Fvka3

Debitantu kausā, kas iesācies jau ziemā, pagaidām iecementējusies situācija. Iepriekšējā sacīkstē uz starta nevarēja iziet līderis Gatis Štelmahers. Taču izlaistais posms viņa pozīcijām daudz pāri nenodarīja, jo tuvākie sekotāji Ronalds Zārds un Toms Caune piedzīvoja neveiksmīgu sacīksti, negūstot ne punkta. Štelmaheram saglabājas pamatīgs 35 punktu pārsvars, un Aizkraukle ir viena no pēdējām iespējām kādam viņu sākt ķert. Pastāv pat matemātiska iespēja, ka Gatis jau Aizkrauklē nodrošina Gada labākā debitanta statusu.

Komandu vērtējumā visstabilāk šosezon veicas Honestrent.lv vienībai (Mārtiņš Meļķis, Uģis Jirgensons, Dāvis Ūdris), kurai izdevies izveidot pārsvaru pār sekotājām SK Garkalne Racing (Mārtiņš Starks) un SK Vecpils, kuras braucēji nebija Ludzā, un nav pieteikti arī Aizkraukles posmam.

Folkreisa 4WD klasē turpināsies pamatīgā cīņa par Vasaras kausu starp līderiem Edgaru Trallu, Kasparu Zuģicki, Arti Biezo un Miku Gabrānu. Šie, šķiet, būs galvenie sezonas uzvaras dalītāji, ar piebildi, ka Gabrānam un Biezajam ar steigu nepieciešami izcili rezultāti, lai Tralla un Zuģickis neaizbēgtu pārāk tālu.

Fvka4

Aizkrauklē vēl viena ļoti svarīga cīņa – noslēgsies Darzatehnika.lv Play Off Balvas izcīņa. Klases spēle pēc izslēgšanas principa sasniegusi finālu, kurā tiksies Edgars Tralla un Dzintars Filipsons. Jau iepriekš rakstījām, ka Edgars šajā duelī šķiet galvenais favorīts, kaut tāpēc, ka viņš šobrīd ir visas klases līderis.

Arī Krosa komisijas kausa autokrosa klasē drāma par kopvērtējuma līderpozīciju dramatiska: vienas uzvaras tiesas – 20 punktu – robežās atrodas pieci brauceji: līderis Vladislavs Kozlovskis (59), sekotāji Arnis Kalniņš (57), Andis Dreimanis (53), Gints Bārzdainis (50) un Andrejs Freimanis (45). Visi ir kaujas gatavībā Aizkrauklei, katrs no viņiem var gūt sestdienas posma uzvaru.

 

Foto: Autocross.lv

Informāciju sagatavoja: Viesturs Saukāns (Autocross.lv)