Kartinga komisija
09.05.2022

FIA INTERVIJA AR KARTINGU BRAUCĒJU TOMASU ŠTOLCERMANI

Ksp 114 5833

“AR MANU TĒVU KĀ MEHĀNIĶI ATRADĀM PAREIZO LĪDZSVARU”.

14 gadus jaunais latviešu braucējs FIA kartinga pasaules čempionāta pirmajā rindā un Eiropas čempionāta labāko trijniekā nav ierasts notikums! Taču to 2021. gadā OK-Junior kategorijā sasniedza jaunais Tomass Štolcermanis ar tēva asistēšanu kartingam. Skaists ģimenes stāsts, kas šosezon turpināsies!

Ksp 114 5833

KAD TU SĀKI BRAUKT KARTINGĀ?

Man jau trīsarpus gados stūre bija rokās, man patika! Jāsaka, ka mans tēvs savulaik bija kartingists un autobraucējs, viņš ir īsts entuziasts. Man bija seši gadi, kad piedalījos savās pirmajās Rotax Micro Max sacīkstēs. Es daudz braucu Latvijā, kur mums ir paveicies ar vairākām kartinga trasēm. Astoņu gadu vecumā es uzvarēju savā pirmajā nacionālajā čempionātā Mini. Es izlēmu startēt OK-Junior tikai 2021. gadā un pieņēmu lēmumu pāriet uz OK 2022. gadā. Vairāk sanāk ceļot un izvēlējos turpināt savu izglītību neklātienē.

KO DOMĀ PAR FIA KARTINGA KATEGORIJĀS IZMANTOTO APRĪKOJUMU?

Man ļoti patīk šie augstas veiktspējas kartingi ar lielo potenciālu, tie ļauj saglabāt ātrumu visā trasē. Ir svarīgi izmantot visu dzinēja jaudu katrā ķēdes punktā. Tas nozīmē, ka ir jānosaka vislabākais uzstādījums gan šasijai, gan dzinējam. Lai to izdarītu, ir jāsniedz savam mehāniķim un komandai vislabākā informācija, jāprot iztulkot savas sajūtas un jājūtas labi.

KO DOMĀ PAR SACENSĪBĀM “OK” KLASĒ?

Braucēju standarts ir ļoti augsts, tā ir nemitīga cīņa par augstākajām vietām. Jāpārvar stress un jāsaglabā vēss prāts, lai spētu atdot 100% katrā sacensību brīdī. Brīvajos treniņos ir svarīgi būt ātram, tas jānotur visas sacīkstes garumā. Ne visi braucēji tiek galā ar spiedienu vienlīdzīgi.

KĀDS IR TAVS NOVĒRTĒJUMS PAR FIA KARTINGU PASAULES ČEMPIONĀTU KAMPILLOSĀ?

5. vieta šādā pasākumā ir labs rezultāts, bet vienmēr var labāk. Sausā trasē biju ļoti ātrs, finālā nopelnīju vietu pirmajā rindā un cerēju cīnīties par uzvaru. Es revanšējos Rotax lielajā finālā Bahreinā, kurā dominēju no kvalifikācijas līdz finālam. Jau 2021. gada sezonā man ir bijusi iespēja uzvarēt IAME Euro Series turnīrā Itālijā savā pirmajā pieredzē X30 Junior klasē. Šosezon mērķēju uz pjedestālu Eiropas un FIA kartinga pasaules čempionātos OK.

KOMANDĀS TAGAD RETI IR ATRAST TĒVUS, KAS ATBALSTA DĒLUS. KO DOMĀ PAR SAVU SITUĀCIJU?

Man jāatzīst, ka iet ļoti labi. Mans tēvs nozarē ir pazīstams kā izcils mehāniķis. Mums ir ļoti labas attiecības un viņam ir tā priekšrocība, ka viņš mani ļoti labi pazīst. Viņš zina, kad es īsti neesmu formā vai kad pieļauju kļūdas. Viņš prot ātri analizēt situāciju, kas palīdz mums pieņemt pareizos lēmumus. Mēs dalāmies ar daudzām lietām. Protams, dažreiz viņš kļūst dusmīgs, bet galu galā es ar viņu progresēju un turpinu kļūt labāks. Ar Energy Corse komandu, manu komandas vadītāju Miku Panigadu un manu tēvu esam atraduši ideālu līdzsvaru.

Informācijas avots:

www.fiakarting.com