Krosa komisija
30.08.2022

Ferratum World RX of Rīga-Latvia draudzīgas sacensības jaunākajiem rallijkrosa faniem

2022 08 30 F4 Ferratum World Rx Of Rīga Latvia ©mvfoto

Šajā nedēļas nogalē, 3. un 4. septembrī, notiekošais FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dubultposmsFerratum World RX of Rīga-Latvia īpaši padomājis par gados jaunākajiem apmeklētājiem – sākot ar bezmaksas ieeju bērniem līdz 6 gadu vecumam, un beidzot ar īpašām pedāļauto sacensībām faktiskajā World RX rallijkrosa trasē.

2022 08 30 F4 Ferratum World Rx Of Rīga Latvia ©mvfoto
Foto: MVFoto

Rallijkrosa interesentiem atgādinām, ka bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot), ja vien tie neaizņem sēdvietu kādā no tribīnēm, ieeja sacensībās paredzēta bez maksas. Savukārt junioriem vecumā līdz 17 gadiem (ieskaitot) ieejas biļetēm paredzēta samazināta cena. Tāpat norādām, ka vecāki, kuri sacensībās ieradīsies kopā ar zīdaiņiem vai bērniem, kuru vecums nepārsniedz 3 gadus, sacensību norises vietā varēs ienest arī speciālo pārtiku un dzērienus. Lai gan trasē varēsim vērot jaunās ēras elektroauto, tomēr Eiropas čempionāta RX1 klases automobiļi ir skaļi, tamdēļ bērniem iesakām lietot skaņu slāpējošās austiņas.

Apzinoties, ka rallijkrosa norises dienas var būt garas, Ferratum World RX of Rīga-Latvia fanu zonā šogad būs izveidots īpašs bērniem paredzēts atpūtas stūrītis, kurā gados jaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā un izgatavot pašiem savu atstarotāju, ar kuru pēc tam droši pārvietoties arī diennakts tumšajā laikā. Bērnu stūrītī tāpat būs pieejami arī mīkstie kluči, LEGO konstruktori, skrienamās mašīnītes (gluži kā multfilmā par Flintstoniem), kā arī citas atrakcijas. Tāpat sacensību fanu zonā savu vietu būs radis arī simulators, uz kura jebkurš interesents varēs izbraukt Biķernieku trases rallijkrosa apli.

Tāpat vairākas aktivitātes tiks sarīkotas kopā ar Rīgas Motormuzeju. Gados vecākiem bērniem būs iespēja spert pirmos soļus trases automodelismā, tikmēr augumā mazākajiem (līdz 110 cm) un azartiskākajiem bērniem būs iespēja piedalīties pedāļauto sacensības. Šādas sacensības notiks gan sestdien, gan svētdien un to dalībniekiem būs jādodas tieši tajā pašā trasē, kur par uzvaru cīnās pasaules ātrākie rallijkrosa braucēji! Šajās sacensībās uz starta līnijas stāsies 10 rallijkrosa jaunākā gada gājuma apmeklētāji, kuriem būs jāveic kopumā 100 metrus gara distance – no Biķernieku rallijkrosa trases starta līdz finišam. Un kamēr ātrākais braucējs balvā saņems piemiņas kreklu no Sportland sagatavotās fanu atribūtikas kolekcijas, neviens no desmit izvēlētajiem dalībniekiem nepaliks tukšām rokām, bet saņems piemiņas balvas – krāsojamo grāmatu un uzlīmju komplektu.

“Rallijkross allaž ir bijis ģimenisks pasākums, un arī šogad ar īpašu rūpību esam padomāuši par tiem vecākiem, kuri Ferratum World RX of Rīga-Latvia apmeklēs kopā ar savām atvasēm. Ļoti ceru ka mūsu izdarītās izvēles sakritīs arī ar bērnu interesēm, un viņi ar prieku izmantos dažādos veidus, kā padarīt rallijkrosa dienu vēl krāšņāku. Liels gandarījums par mūsu sadarbību ar Rīgas Motormuzeju un šogad paredzētajām pedāļauto sacensībām, kas startēs un noslēgsies tieši turpat, kur World RX braucieni. Un kas zina, varbūt kāds no dalībniekiem pēc vairākiem gadiem varēs atminēties, ka tieši 3. vai 4. septembrī aizsākās viņa autosportista karjera,” tā RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dubultposma Ferratum World RX of Rīga-Latvia norisi Latvijā, Rīgā esošajā Biķernieku trasē pieejama sociālajos tīklos TwitterFacebookInstagram.

Ferratum World RX of Rīga-Latvia ieejas biļetes iespējams iegādāties ŠEIT.

Plašāka informācija: 

Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, janis@raevents.lv