Krosa komisija
02.09.2022

Ferratum World RX of Rīga-Latvia braucēju parāde tautiskos motīvos priecē sanākušos skatītājus

2022 09 02 F8 Ferratum World Rx Of Rīga Latvia ©ferratumrigarx

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu 1. septembrī rīdziniekiem un pilsētas viesiem pašā pilsētas sirdī Rātslaukumā bija unikāla iespēja klātienē redzēt FIA pasaules rallijkrosa čempionāta jaunās ēras elektroauto, kā arī tikties ar Ferratum World RX of Rīga-Latvia braucējiem.

2022 09 02 F8 Ferratum World Rx Of Rīga Latvia ©ferratumrigarx
Foto: Ferratum Riga RX

Šogad FIA pasaules rallijkrosa čempionāts izmanto ar elektrību darbināmas mašīnas, kas pamazām kļūst par ikdienišķu pārvietošanās līdzekli pilsētās. Pateicoties iespējai rīkot sacensības Rīgā, visiem sanākušajiem tika sniegta unikāla izdevība iepazīt FIA pasaules rallijkrosa čempionāta braucējus, nofotografēties, tikt pie autogrāfiem, kā arī redzēt viņu jaunos spēkratus.

Rīgas Rātslaukumā notikušajā ceremonijā, piedaloties arī galvaspilsētas mēram Mārtiņam Staķim, Ferratum World RX of Rīga-Latvia dalībnieki ieradās tautumeitu pavadījumā un dalījās ar savām pārdomām par gatavošanās procesu un noskaņojumu pirms nozīmīgā starta. Cita starpā, iepazina arī latviešu kultūrmantojumu, izbaudot arī Inta Teterovska diriģētā kora Balsis priekšnesumu.

Pasākuma gaitā, katrs braucēju parādes dalībnieks izvēlējās savu latviešu zīmi, ko iespējams arī uzlīmēt uz savas sacīkšu automašīnas. Pirmā izvēle tika pagājušās sezonas čempionam Johanam Kristofersonam, kurš izvēlējās Ūsiņa zīmi. Viņa komandas biedra Oles Kristiana Veibija rokās nonāca Jumis. Redzēsim, vai veiksmes un laimes simbols palīdzēs norvēģu sportistam arī Biķernieku trasē.

Nav jābrīnās, ka Ausekļa simbols tika Niklasam Gronholmam, kura koši dzeltenā mašīna iemirdzas līdzīgi kā Rīta zvaigzne. Ar gaismu saistāma arī viņa komandas biedrenes Klāras Andersones izvēlētā Jāņa zīme. Māras krusts saistās ar uguni, tādēļ gaidām ugunīgu sniegumu un karstus rezultātus no Timija Hansena. Viņa brālis Kevins izvēlējās Dieva zīmi. Tikmēr čempionāta debitants Gustavs Bergstroms tika pie Austras koka. Pie izvēles tika arī Latvijas pārstāvji. Zalkša zīme nonāca Jāņa Baumaņa rokās, Mārtiņa zīme – Ronaldam Baldiņam, bet Roberts Vītols izvēlējās Mēness zīmi.

Pēc tikšanās ar faniem braucēji kāpa savās mašīnās, ļaujot rīdziniekiem un pilsētas viesiem tās redzēt darbībā. Saulei rietot, sportisti šķērsoja Akmens tiltu, lai vienotos kopējā fotosesijā uz AB dambja, iemūžinot mirkļus pirms sestdien un svētdien gaidāmajām Ferratum World RX of Rīga-Latvia cīņām Biķernieku trasē.

Informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dubultposma Ferratum World RX of Rīga-Latvia norisi Latvijā, Rīgā esošajā Biķernieku trasē pieejama sociālajos tīklos TwitterFacebookInstagram.

Ferratum World RX of Rīga-Latvia ieejas biļetes iespējams iegādāties ŠEIT.

Plašāka informācija: 

Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, janis@raevents.lv