Krosa komisija
19.09.2021

FERRATUM WORLD RX OF RĪGA DUBULTPOSMA PIRMAJĀ DIENĀ FINĀLA TRILLERĪ UZVARU IZCĪNA NIKLASS GRONHOLMS

Niclas GrÖnholm

Par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonas ceturtā posma Ferratum World RX of Rīga uzvarētāju pēc aizraujošas cīņas kļuva Niklass Gronholms. Svētdien somu sportists centīsies atkārtot savu panākumu, jo Biķernieku trases skatītājus priecēs sezonas piektais posms.

Niclas GrÖnholm

Vēsos, taču sausos apstākļos šodien Biķernieku trasē sākās Ferratum World RX of Rīga ceturtais posms. Pirmajā kvalifikācijas braucienā ātrāko laiku uzrādīja Johans Kristofersons. Sava brauciena startā trīskārtējais pasaules čempions aiz sevis atstāja Matiasu Ekstromu, kurš uz Rīgu ieradies “Münnich Motorsport” komandas sastāvā, kā arī Niklasu Gronholmu. Ar četriem apļiem bija pietiekami, lai Gronholms pieveiktu Ekstromu, taču kopējā ieskaitē “GRX-SET” braucējs sasniedza trešo labāko rezultātu starp brāļiem Kevinu un Timiju Hanseniem, kuri triumfēja savos braucienos.

Otrajā braucienā Matiass Ekstroms lieliski izmantoja situāciju, nestartējot kopā ar pašiem ātrākajiem konkurentiem. Zviedru sportists viltīgos Biķernieku trases līkumus četru apļu garumā veica ātrāk par visiem, pieveicot arī iepriekšējo gadu pasaules čempionus Johanu Kristofersonu un Timiju Hansenu. Pamatīga drāma valdīja nākamajā braucienā, kā rezultātā Kevins Abrings ar aizlauztu riteni izstājās jau pirmajā līkumā.

Noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā Ekstroms un Kristofersons startā stājās blakus viens otram. Pirmo pagriezienu kā līderis izbrauca Ekstroms, taču Kristofersons, pirmajā aplī dodoties džokerī, spēja ļoti ciešā cīņā izbrauca pēdējo līkumu pirmajā vietā. Ar to gan nebija pietiekami, lai uzrādītu pašu ātrāko brauciena rezultātu kopējā ieskaitē. Šis gods tika somam Niklasam Gronholmam.

Kvalifikāciju summā visvairāk punktu izcīnīja Johans Kristofersons. Iespēju startēt pusfinālā no pirmās rindas nopelnīja arī Niklass Gronholms, Matiass Ekstroms un Kevins Hansens, kamēr līdzšinējais kopvērtējuma līderis Timijs Hansens palika tikai piektajā vietā.

Pirmajā pusfinālā trasē satikās trīs čempioni. Johans Kristofersons un Timijs Hansens nodrošināja vietu finālā, taču Matiass Ekstroms pēc ne pārāk veiksmīga starta braucienu noslēdza ar cauru riepu. Zviedru sportista neveiksme pavēra ceļu uz finālu Kristianam Sabo, tādējādi ungāru braucējs labāko sešiniekā iekļuvis visos šogad notikušajos četros FIA pasaules čempionāta posmos.

Otrajā pusfinālā abi galvenie favorīti Niklass Gronholms un Kevins Hansens piedzīvoja kontaktu vēl nesasnieguši pirmo pagriezienu. Gronholms nosargāja vadības grožus un izcīnīja uzvaru braucienā. Hansens nonāca ceturtajā pozīcijā, taču trasē spēja atrast ceļu garām Juham Ritkonenam, lai izcīnītu trešo vietu, kas nodrošina vietu finālā. Starp Gronholmu un Hansenu otrajā vietā pusfināla braucienu noslēdza vācietis Timo Šeiders.

Ar rallijkrosam raksturīgiem neprognozējamu notikumu pavērsieniem un negaidītu drāmu sākās izšķirošais finālbrauciens. Vēl pirms pirmā pagrieziena, kad abu līderu riteņi saskārās. Niklass Gronholms noturējās vadībā, taču Johans Kristofersons izslīdēja no trases un jau trešo posmu pēc kārtas palika bez goda pjedestāla. Uz otro vietu pakāpās Timo Šeiders, diemžēl auto tehniskas ķibeles liedza vācietim sasniegt fināla finišu. Sekojoši par Gronholma tuvāko sekotāju kļuva Kristians Sabo, kura ātrums trasē un džokera stratēģija šodien nebija pietiekami veiksmīga, lai aiz sevis noturētu brāļus Timiju un Kevinu Hansenus – Timijs finišēja otrais, bet Kevins noslēdza labāko trijnieku.

“Sajūtas ir lieliskas, taču mazliet dīvainas, jo rītdien jābrauc atkal. Šis fināls nebija mans labākais brauciens. Vēl nāksies paskatīties atkārtojumu, lai saprastu, kas notika sākumā. Otrā kvalifikācija bija ķēpīga, bet kopumā šī bija ļoti laba diena,” uzreiz pēc panākuma stāsta Niklass Gronholms. “Pamazām sākam tuvoties saviem mērķiem. Izskatās, ka mums problēmas sagādā brīži, kad segums nav gluds. Agrāk, gluži pretēji, tas bija mūsu trumpis, taču ar jauno balstiekārtu labāk klājas trasēs ar augstu saķeri, par ko varam būt priecīgi. Esam daudz strādājuši pie mašīnas un esmu priecīgs, ka tas ir atmaksājies ar uzvaru.

Arī pērn šeit aizvadījām vienu no labākajām sacīkstēm tempa ziņā. Šī trase man laikam padodas labāk par citām. Nezinu, kas jādara, lai rīt atkārtotu panākumu. Uz regulējumu rēķina varbūt kādu sekundes desmitdaļu var iegūt, bet lielu lomu spēlē spēja sataupīt riepas. Manuprāt, labākā sagatavošanās rītdienai būs gardas vakariņas un kārtīgs miegs. Neko daudz nevajag mainīt,” tā Gronholms.

Čempionāta kopvērtējumā vadību saglabā Timijs Hansens. Pirmajos četros posmos 2019. gada pasaules čempions guvis 107 punktus. Otrajā vietā ar 96 punktiem atrodas viņa brālis un komandas biedrs Kevins Hansens, bet Johans Kristofersons, neraugoties uz neveiksmi finālā, ar 81 punktu pakāpies uz trešo vietu. Ferratum World RX of Rīga sestdienas posma uzvarētājs Niklass Gronholms no Kristofersona atpaliek vienu punktu.

Ieejas biļetes uz 18.-19. septembrī Rīgā, Biķernieku trasē notiekošo Ferratum World RX of Rīga iespējams iegādāties Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Jaunākā informācija par Ferratum World RX of Rīga norisi Latvijā, Rīgā esošajā Biķernieku trasē pieejama sociālo tīklu kontos TwitterFacebook un Instagram.

Foto atsauce: Red Bull Content Pool

Informāciju sagatavoja: 

Jānis Unbedahts, RA EVENTS

+371 26557801, janis@raevents.lv