Rallija komisija
05.02.2024

Emīls Blūms un Madars Dīriņš Igaunijas rallijā izcīna uzvaras savās klasēs

Otepe 1

Ar Gregora Jētsa uzvaru (Škoda Fabia Rally2 evo) sestdien noslēdzās Otepē rallijs. Finišā Jēts par 19,3 sekundēm apsteidza Karlu Martinu Volveru (Škoda Fabia Proto). Trešo vietu absolūti un pārliecinošu pirmo vietu EMV5 klasē izcīnīja Emīls Blūms/Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo IX). Trešo vietu klasē un septīto absolūti izcīnīja Kalvis Blūms/Ralfs Lipstoks (Mitsubishi Lancer Evo VI), savukārt Madaram Dīriņam/Gintam Lasmanim (Honda Civic) pārliecinoša uzvara EMV7 klasē.

Otepe 2

Sarunā ar portālu “Go4speed” Emīls Blūms atklāja, ka šoreiz šis bija īpaši sarežģīts rallijs. ”Apstākļi šoreiz bija ļoti sarežģīti un neprognozējami,” stāsta Blūms. ”Kad pierakstījām trasi, ārā bija +3 grādi un lietus, kur vietām jau varēja redzēt granti. Piektdien spīdēja saule un ārā bija -2 grādi, tāpēc ceļa segums bija izcils. Naktī uz sestdienu sasniga padsmit centimetri sniega, kas vēlāk sāka kust. Līdz ar to šis rallijs bija tāds īsts rokenrols. Varbūt te var vilkt paralēles ar pagājušā gada Sarmas ralliju, kad arī naktī pirms rallijs sasniga, taču šeit grūtības bija tajā, ka tas sniegs bija tik daudz, ka mēs netikām līdz ledum/grantij. Likās, ka ceļam ir jātīrās, bet tā nenotika.”

Sportists piebilda, ka pirms starta jau zināja, ka cīnīties ar R5 un Proto automašīnām būs ļoti grūti, jo Jēts ar Volveru bija ātrāki, kamēr Prīts Koiks arī šoreiz ar Rally2 mašīnu nebija tas ātrākais. Emīls atklāja, ka ekipāža brauca savā tempā un lieliski kontrolēja situāciju kopvērtējumā. Blūms piebilda, ka viņi ar katru ātrumposmu mēģināja samazināt pārsvaru no līderiem absolūtajā ieskaitē, taču pa galvu un kaklu netika skriets.

Otepe 3

Kopvērtējumā Blūms/Eglītis Igaunijas čempionātā EMV5 klasē ir palielinājuši savu pārsvaru. Nākamais posms maija beigās paredzēts Somijā, kurā Blūma ekipāža, ja būs iespēja, plāno startēt. ”Kopvērtējumā šobrīd situācija ir laba, tāpēc redzēsim, kas notiks tālāk. Gan jau pieteiksimies arī Sarmas rallijam, un tad jau skatīsimies tālāk. Vai brauksim Igaunijas rallija čempionāta posmu Somijā? Neesam tik tālu vēl domājuši, bet tas būtu forši – jauns rallijs, jauna vide, jauni apstākļi un gan jau daudz konkurentu. Ja būs iespēja, noteikti brauksim,” nobeidz Blūms.

 

Foto: rallifotod.eu

Informāciju sagatavoja: Go4speed.lv