Krosa komisija
23.08.2023

Eiropas vicečempions Baumanis: Ļoti žēl, ka tiesneši mums divos posmos atņēma iespēju braukt finālā

Az92544

Pateicoties uzvarai sezonas atklāšanas posmā Ungārijā un vēl vienam panākumam Vācijā, Jānis Baumanis noslēdzis 2023. gada sezonu ar 86 punktiem, kas ļāuj viņu kronēt par Eiropas vicečempionu. Sešus punktus vairāk guva Antons Marklunds, kurš Esteringā izstājās jau pusfinālā, taču par sezonas galveno pavērsiena punktu uzskatāma sezonas vidus fāze, kurā tiesneši bija ievērojami saudzīgāki pret Marklundu. Turpinājumā Jāņa komentārs gan par sacensībām, gan sezonu kopumā.

 Az92922

Jānis Baumanis: “Kopumā esmu ļoti gandarīts par pašā posmā paveikto trasē un to, ko RX Team Latvia puiši paveica, lai sagatavotu mašīnu šīm sacensībām starp braucieniem. Liels paldies viņiem, kā arī visiem atbalstītājiem, ģimenei un visiem, kuri turēja īkšķus! Kārtīgu motivācijas devu sniedza kuplais fanu pulks klātienē, viņu atbalsts bija fantastisks, ļoti patīkami, ka fanu klubam nu ir pievienojušies daudzu valstu līdzjutēji.

Mums bija lielisks ātrums jau no paša sākuma. Braucieni bija stabili, bez lielām kļūdām. Varēju tos baudīt ar smaidu sejā.

Ļoti atzīstami vērtējam savas jaunās komandas debiju ERX čempionātā, esam vienīgie, kas ir uzvarējuši divos posmos un šeit gribas atzīmēt, ka čempionātā 6 posmos bija 5 piloti, kuri kāpa uz augstākā podiuma pakāpiena, kas liecina par kārtīgu konkurenci bez atlaidēm. Komandas gars, saliedētība, puišu profesionalitāte ir visaugstākajā līmenī.”

 Dsc7901

“Raugoties uz sezonu kopumā, ļoti žēl, ka tiesneši mums divos posmos atņēma iespēju braukt finālā. Tas arī izšķīra čempiona titulu. Lai cik tas sāpīgi būtu, diemžēl laiku atpakaļ nevaram patīt. Bez šiem tiesnešu lēmumiem šīs dienas uzvara būtu ievērojami patīkamāka un graciozāka.

Parasti pēc uzvarām esmu ļoti priecīgs, taču šoreiz nebija tāda gandarījuma sajūta. Jānorij smags kumoss… Tiesneši Norvēģijas un Beļģijas posmos izlēma, kurš uzvarēs čempionātā.

Šī uzvara veltīta manai meitiņai, kura tieši šodien nosvinēja četru gadu dzimšanas dienu!”

 

Foto: Jan Kåre Rafos

Informāciju sagatavoja: Aldis Putniņš