Krosa komisija
23.04.2021

Eiropas Autokrosa čempionāts Bauskā pārceļas uz jūnija beigām

Eax Bauska 2

Eiropas Autokrosa čempionāts Bauskā sākotnēji tika plānots jūnija pirmajā nedēļas nogalē, 05.-06. jūnijā, bet tiekot atceltiem diviem posmiem un veicot pārrunas ar Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) “Off-Road” komisiju un citiem čempionāta rīkotājiem ir veiktas izmaiņas jaunās sezonas kalendārā.

Eax Bauska 3

Atceļot divus Vācijā plānotos sacensību posmus Zēlovā un Mačenbergā, Bauskā paredzētais posms tiek pārcelts uz 26.-27. jūniju, kas sacensību posmu ierindo kā 2021. gada čempionāta atklāšanas vietu. Čempionāts kalenārā izkārtots no jūnija līdz oktobrim, posmi norisināsies septiņās Eiropas valstīs: Latvija, Lietuva, Francija, Nīderlande, Čehija, Itālija un Spānija.

Eax Bauska 1

Jānis Bergs, Eiropas Autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: “Kopā ar FIA un citiem rīkotājiem esam vienojušies par čempionāta vēlāku uzsākšanu. Šāds lēmums tika pieņemts savlaicīgi, balstoties uz kopējo situāciju, kas šobrīd saistāma ar vīrusa pandēmiju Covid-19, ar kuru saistītie ierobežojumi ietekmē sacensību norises iespējas visās čempionāta norises valstīs. Pēc pagājušā gada prakses, posmu vēlāka norise dod cerības, ka nebūtu nepieciešams pārcelt vai atcelt sacensību norisi. Mēs esam gatavi diviem scenārijiem: sacensību norise ar vai bez skatītāju klātbūtnes, abos variantos ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus, paralēli nodrošinot pilnvērtīgu un kvalitatīvu sacensību norisi.”

Eax Bauska 5

2021. gada Eiropas Autokrosa čempionāta kalendārs:

1. posms / Bauska, Latvija / 26.-27. jūnijs

2. posms / Vilkyciai, Lietuva / 03.-04. jūlijs

3. posms / St. Georges de Montaigu, Francija / 17.-18. jūlijs

4. posms / Toldijk, Nīderlande / 31. jūlijs – 01. augusts

5. posms / Prerov, Čehija / 21.-22. augusts

6. posms / Nova Paka, Čehija / 04.-05. septembris

7. posms / Saint Igny de Vers, Francija / 18.-19. septembris

8. posms / Maggiora, Itālija / 25.-26. septembris

9. posms / Mallerussa, Spānija / 09.-10. Oktobris

Eax Bauska 2 2

Par jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā www.musa.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com / @eiropasax un Instagram.com / @eiropasax.

Pasākuma norise iespējama pateicoties Starptautiskajai Automobiļu federācijai, Latvijas Automobiļu federācijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī Bauskas novadam.

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja 

FIA Eiropas Autokross Latvijā / Sabiedriskās attiecības

E-pasts: media@rallycross.lv; Tel. Nr.: +371 26612249