Krosa komisija
03.06.2024

Eiropas autokrosa čempionāta spēcīgākajā klasē Bauskā uzvar Ervīns Grencis

Eax2

Latvijas Valsts himna izskan Eiropas autokrosa čempionāta otrajā posmā, jo spēcīgajā SuperBuggy klasē, 22 sportistu konkurencē, uzvara pieredzējušajam autosportistam Ervīnam Grencim. “Mūsa Raceland” trasē, pilnas skatītāju tribīnes un vairāki tūkstoši autosporta fanu. Pasākumu apmeklēja ne tikai daudz latvieši, bet arī ārvalstu viesi, lai klātienē izjustu augsta līmeņa sacensības un atbalstītu savus favorītus.

Eax1

Spēcīgākajā autokrosa SuperBuggy klasē, vairāku tūkstošu līdzjutēju priekšā, uzvarēja latvietis Ervīns Grencis. Otrajā vietā Petr Nikodem no Čehijas, trešais Mike Bartelen no Nīderlandes.

Cross Car klasē uzvarēja David Meat no Francijas, bet spāņi Miguel Gayoso Vazquez un Ivan Piņa Chinchilla otrais un trešais. JuniorBuggy ieskaitē uzvarēja Francijas spportists – Malone Feuillade, otrais finišēja nīderlandietis Eliška Pytlounova un trešais Eliška Plna no Čehijas. Savukārt latviete Monta Henilāne agri no rīta iekļuva sadursmē un nefinišēja. Buggy 1600 klasē uzvarēja vācietis Steven Laubach, otrais Styn Jaspers un trešais Jakub Novotny.

Eax3

Jānis Bergs, FIA Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: “Veiksmīgi aizvadītas sacensības ar Eiropas spēcīgāko autokrosa braucēju dalību. Vasara un autokrosa svētki Bauskā, turpinām gadu desmitiem esošās tradīcijas. Izdevās labi sagatavot trases segumu un viss noritēja pēc plāna, kas ir profesionālas komandas nopelns, jo katrs ir atbildīgs par savu jomu. Īpašs paldies skatītājiem, kas ar savu klātbūtni apliecina, ka šis pasākums ir novērtēts un nepieciešams.”

Papildus Eiropas autokrosa čempionātam, pēc 15 gadu pārtraukuma skatītājiem bija rallija šovs. Piedalījās seši autosportisti, kas veica katrā braucienā 4 apļus, tad tika izrēķināts labākais rezultāts. Pēc 32 gadu pauzes, finišējot sestajā vietā, labi zināmais Pēteris Neikšāns, kurš atzina, ka viņam bija satraukums pirms braucieniem. Piektajā vietā finišēja Jurģis Meisters, godpilnajā ceturtajā vietā Jānis Berķis. Leģendārais rallija pilots Ivars Vasaraudzis finišēja trešajā vietā, otrais, savā māju trasē – Māris Neikšāns, savukārt uzvara Kalvim Blūmam no Raunas.

Eax4

Rallija šova uzvarētājs Kalvis Blūms: “Šajā trasē braucu pirmo reizi, būtu gribējis kādus 20 apļus patrenēties, tad varētu pārliecinošāk braukt. Rīts gan sākās ar tehniskām auto ķibelēm, bet visu salabojām un bija prieks sacensties ar vecmeistariem. Tā kā uzvarēju, ar rezultātu esmu ļoti apmierināts, paldies par uzaicinājumu. Bija gandarījums, vērot Eiropas autokrosa čempionātu klātienē, tas bija gluži kā bērnībā.”

“Mūsa Raceland” trases garums ir 940m un sporta auto kustība notiek pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Trase platākajā vietā ir 22m, bet šaurākajā vietā – 15m.

 

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: Anda Podziņa