Drifta komisija
10.07.2024

Drifta festivālā Daugavpilī šajā nedēļas nogalē uz starta 139 dalībnieki

Dp24 Dpils17

Ar Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” atbalstu no 12.-14. jūlijam jau vienpadsmito reizi drifts notiks Daugavpilī.

Dp24 Bilde 14d

Galvenais drifta epicentrs šonedēļ būs Daugavpils pilsēta. 12. jūlijā tiks aizvadīti brīvie treniņi kartodromā, parādes brauciens un atklāšanas parāde Vienības laukumā. 13. jūlijā notiks oficiālie treniņi un kvalifikācijas braucieni, bet 14. jūlijā notiks tandēmu cīņas jeb galvenā sacensību diena ar lielo atklāšanu un spraigajām tandēmu cīņām.

Latvijas drifta kauss un Latvijas drifta čempionāts Daugavpilī aizvadīs 3. posmu, un šogad Daugavpilī pievienosies arī igauņu sportisti, kuri aizvadīs savu čempionātu. Tādējādi uz starta redzēsim visu 3 Baltijas valstu sportistus. Tuvi tandēmi, spraigas cīņas un azarts būs vērojami trīs dienu garumā kartodromā “Blāzma” un tas noteikti ir lielākais drifta laiks kāds tiks pavadīts trasē 2024. gada sezonā.

Dp24 Bilde 5

Sacensību reģistrācija ir noslēgusies, uz starta Daugavpilī izies 139 sportisti divās ieskaites klasēs, uz starta redzēsiet arī dažus interesantus auto modeļus, kas nav pierasti driftā. Starp visiem BMW, bez kuriem driftu nevar iedomāties, redzēsiet arī Camaro, Mercedes, Lexus, Ford Sierra un arī, protams, Nissan spēkratus. Street klasē uz starta izies 88 dalībnieki, ļoti daudz arī Latgales reģiona braucēji pievienosies šim posmam, tāpēc vietējiem līdzjutējiem būs iespēja atbalstīt arī savus favorītus. Semi Pro klasē uz starta izies 52 sportisti.

Daugavpils drifta festivāls ir veidots tā, lai izbaudīt pilsētu būtu iespēja arī sportistiem ar savām komandām un ģimenēm, tāpēc noteikti drifta mašīnas un sportistus pa šīm trīs dienām sanāks redzēt ne vienu vien reizi, un ne tikai trasē, bet visā pilsētā.

Dcim103mediadji 0846.jpg

Piektdienā organizatori gaidīs visus pilsētas centrā, lai kopā atklātu Daugavpils drifta nedēļas nogali. Apmeklētājiem būs ne tikai lieliska iespēja vērot kā automašīnas caur pilsētas ielām dodas uz Vienības laukumu, bet arī satikt sportistus, nobildēties pie sporta automašīnām un lieliskā gaisotnē ar DJ Gusts pavadīt piektdienas vakaru Vienības laukumā kopā ar drifteriem. Automašīnu pārbrauciens sāksies 20:00 no Daugavpils Olimpiskā centra, kas ir sasaiste, jo Daugavpils Olimpiskais centrs ir atbildīgie par kartodromu “Blāzma” un Latvijas drifts izsaka lielu paldies par ieguldīto darbu un kartodroma uzlabošanu, lai varētu ne vien aizvadīt kvalitatīvas sacensības, bet arī attīstīt drifta kultūru Latgales reģionā, dodot iespēju sportistiem trenēties. Automašīnas dosies pa Sporta ielu, kas ar ir lieliski sakombinēts nosaukums šādai parādei, turpinot pa Cietokšņa ielu, pagriežoties uz Rīgas ielu un iebraucot Vienības laukumā ap 20:10. Aicinām visus piedalīties un sagaidīt sportistus.

Sestdienā un svētdienā galvenais sacensību epicentrs būs kartodroms “Blāzma”, ar ieejas biļetēm būs iespēja apmeklēt abas sacensību dienas. Galvenā sacensību diena ir svētdiena, 14.07.2024, kurā sacensību atklāšana nolikta uz 13:00, bet ieeja apmeklētājiem atvērta jau no 09:00. Svētdienā norisināsies Street X, Street, Semi Pro un , iespējams, Dāmu tandēmu braucieni.

Dp24 Bilde 4

Biļetes iepriekš pārdošanā nopērkamas www.bilesuserviss.lv un Circle K, biļetes sacensību dienās būs iespējams iegādāties arī uz vietas. Skatītājiem iegādājoties biļeti uz galveno sacensību dienu, tā būs derīga arī kā ieeja 13.07.2024. Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi Facebook “Latvian Drift page” un Instagram “latviadrift” un www.driftlatvia.com/.

 

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša