Drifta komisija
24.07.2023

Drift Masters Eiropas drifta čempionāta 4. posms jau nedēļas nogalē Biķerniekos

Dm1 Rsz

Nedēļas nogalē, 29. un 30. jūlijā, Biķernieku trasē norisināsies Drift Masters Eiropas drifta čempionāta 4. posms “Drift King of Riga”. Sacensībās uz starta redzēsim 60 labākos drifta braucējus no dažādām pasaules valstīm, tai skaitā, Džeimsu Dīnu, Pjotru Vieceku, kā arī Baltijas braucējus, kuriem tika piešķirtas sacensību “wild cards”.

Organizatori informē ka tirdzniecībā vairs nav pieejamas biļetes uz DMEC Drift King of Riga sacensībām, un arī uz vietas tās nebūs pieejamas un diemžēl nevarēs iegādāties, biļetes ir izpārdotas.

Dm2

Tiem, kuri nepaspēja iegādāties ieejas biļetes, būs iespēja vērot tiešraidi no Biķerniekiem, kuru nodrošinās “Red Bull Media” komanda. Red Bull TV ieradīsies Latvijā, lai nodrošinātu augsta līmeņa tiešraidi gan no kvalifikācijas, gan no tandēmiem, papildus plānots, ka šajās sacensībās tiks izmantoti līdz šim nebijuši tehniskie risinājumi, lai skatītājiem otrpus ekrānam būtu reālistiska sajūta, it kā atrastos trasē. 29.07.2023 17:00 kvalifikācijas braucieni, tiešraide Facebook oficiālajos Drift Masters Grand Prix un Red Bull Motorsports kontos. 30.07.2023 14:00 TANDĒMI TOP32 oficiālā tiešraide būs pieejama Redbull.tv, bet TOP16 18:00.

Starp 60 dalībniekiem uz starta Biķerniekos redzēsim šogad arī 5 latviešu braucējus – Nikolasu Bertānu, Edgaru Kroģeri, Reini Ozoliņu, Kristiānu Burkovu un Jāni Bērziņu, kuri noteikti gaidīs latviešu līdzjutēju atbalstu gan tribīnēs, gan tiešraidē, un ir gatavi cīnīties gan par iekļūšanu tandēmos, gan par pjedestālu savā mājas trasē. Gatavojiet Latvijas karogus, sportisti tos gaidīs tribīnēs.

Dm3

Sacensības iesāksies piektdienā, 28. jūlijā, ar brīvajiem treniņiem, bet jau sestdien, 29. jūlijā sacensības, turpināsies ar oficiālajiem treniņiem un kvalifikācijas braucieniem. Sestdienas vakarā izšķirsies kuri 32 braucēji tiks tālāk, bet kuri 28 braucēji diemžēl svētdienā sacensības vēros kā skatītāji. Sestdienas vakara cīņas būs sīvas, katrs sportists mēģinās uzradīt savu labāko rezultātu, jo iespējas ir tikai divas, un katrs sportists vēlas sasniegt savu augstāko rezultātu. Lai redzētu visus sportistus uz starta, noteikti aicinām apmeklēt jau sestdienu, gan brīvos treniņus, gan, protams, kvalifikācijas braucienus. Visas iegādātās ieejas biļetes apmeklētājiem ir derīgas uz visām norises dienām, kad norisināsies DMEC Rīga posms. Svētdienā no 60 dalībniekiem uz starta redzēsim tikai labākos TOP32, kuri no rīta puses aizvadīs tandēmu treniņu braucienus, kam sekos speciāls “Half Time” šovs, un tad jau Top32.

Sacensībās dalību pieteicis arī viens no labāk zināmajiem drifta braucējiem, īrs Džeims Dīns, kurš ir viens no Latvijas skatītāju favorītiem un slavu izpelnījies, kļūstot par vairākkārtēju Formula D un Eiropas drifta čempionu. Dīns šogad nebrauc pilnu DMEC sezonu, bet Rīgas posmu sportists nav gatavs laist garām. Biķerniekos viens no lielākajiem Dīna konkurentiem būs poļu braucējs Pjotrs Vieceks, kurš kopā ar īru pilotu aizvadīja divas pilnas sezonu Formula D čempionātā un ir 2022. gada DMEC sezonas uzvarētājs. Noteikti interesantu konkurenci sportistiem sastādīs Ali Makšīds, sportists no Kuveitas, kurš ir FIA Motorsport Games drifta disciplīnas 2. vietas ieguvējs.

Noteikti jāizceļ arī igaunis Kevin Pesur, kurš pašlaik pārliecinoši aizvada savu 2023. gada sezonu. Protams, uz starta redzēsiet arī spēcīgos drifta brāļus Šenehenus no Īrijas, kuri ir vieni no vadošajiem drifta braucējiem Eiropā. 2023. gada sezonā viņi pagaidām ir kopvērtējumā pirmās un trešās vietas ieguvēji, bet starp viņiem kopvērtējumā šobrīd ierindojas somu braucējs Lauri Heinonens, kuru Rīgā būs noteikti ieradušies atkal atbalstīt simtiem somu fani.

Dm4

Un visiem tiem, kuriem neizdevās iegādāties biļetes, bet tomēr ļoti vēlas redzēt 60 drifta auto, kuri būs ieradušies Rīgā no visas Eiropas, būs tāda iespēja. Piektdienas vakarā, visiem interesentiem organizatori atvērs dalībnieku parku, no plkst.18:00-20:00 jebkuram bezmaksas būs iespēja doties dalībnieku parkā, apskatīt sportistu boksus un drifta auto.

Visus apmeklētājus organizators aicina iepazīties ar aktuālo un noderīgo informāciju, kura ir apkopota www.driftkingofriga.com, kur iespējams atrast visu nepieciešamo informāciju, gan par sacensību noteikumiem, ko atļauts ienests, ko aizliegts, dalībnieku sarakstu pilno, kā arī, protams, pilno dienaskārtību.

Papildus informācija par tiešraidēm, precīziem laikiem, un linki būs pieejami Latvia Drift sociālajos kontos. Facebook: Latvian Drift page, Instagram: @latviadrift.

Sacensību programma:

28.07.2023
14:00-18:00 Brīvie treniņi
18:00 Atvērts dalībnieku parks visiem apmeklētājiem.
18:30 Sportistu kopbilde galveno Biķernieku tribīņu priekšā.

29.07.2023
10:00-16:00 Oficiālie sacensību treniņi
17:00 Kvalifikācijas braucieni DMEC 4.posms

30.07.2023
11:30-13:00 Tandēmu treniņi DMEC TOP32
13:30 Half time show tribīņu priekša
14:00- 16:00 Galvenās tandēmu cīņas TOP32
16:00-17:30 Braucēju autogrāfu sesijas un aktivitātes Drift Village zonā
17:30 Oficiālā atklāšanas ceremonija ar TOP16 braucējiem
18:00-20:00 TOP16 Tandēmu cīņas
20:15 Apbalvošana

 

Video: 2022. gada “Drift King of Riga” atskats

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša