Krosa komisija
16.05.2024

Deserts rallijkrosa faniem Biržos – 19.maijā Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta 2. posms

Starts Jekabpils

Jau trešo gadu pēc kārtas Jēkabpils novada Biržos uz gaidītāko pasākumu autotrasē “Baroni”, pulcēsies rallijkrosa braucēji un autosporta entuziasti no visas Baltijas, kur 19. maijā norisināsies Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta 2. posms.

Bmw Jekabpils

“Baroni” trase ir šaura un tehniska, kas prasa sportistu spēju pielāgoties apstākļiem un iespējām izcīnīt augstākās pozīcijas uz pjedestāla. Pavisam īsu brīdi pirms sacensībām, Baronu trase piedzīvojusi pārmaiņas gan tehniski, gan vizuāli.

“Šogad Baronos braucējus priecēs ilgi gaidīts, svaigi uzklāts asfalta segums uz starta līnijas, tāpat starta taisnes galā pazudis uzbēruma valnis. Tramplīni būs nedaudz citādāki nekā ierasts, kā arī – joker aplis ieguvis jaunas aprises,” tā teic sacensību organizators Jānis Bergs.

Dalībnieku reģistrācija praktiski noslēgusies un pieteikušies vairāk nekā 60 braucēji visās sacensību klasēs. Sacensību diena būs ļoti dinamiska un iespaidīgām cīņām bagāta. YARIS 1000 ieskaites grupā ir vairāki ļoti spēcīgi jaunie sportisti un te cīņas tikai sāksies. Neizbēgami sīvas cīņas gluži tāpat kā otrā dalībnieku ieskaites klasē ar augstāko dalībnieku skaitu – BMW RX 3000, kas uz pirmā posma starta pulcēja 24 braucējus! Savukārt, SUPERCAR klasē turpināsies nopietnas cīņas starp jaudīgākās klases pārstāvjiem, kuri savas mašīnas ir gan būvējuši Latvijā, gan veduši no ražotājiem ar pasaules slavenu pieredzi.

Ieejas biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanas biļešu cena 10 EUR. Ieejas maksa sacensību dienā – 15 EUR. 18. maijā autotrasē “Baroni”, norisināsies oficiālā treniņu diena pirms otrā sacensību posma, dalībnieku reģistrācija atvērta www.rallycross.lv/. Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta 2. posmu organizē: SKN Sports, Rallycross.lv un Jēkabpils novads.

Sacensību programma:
Svētdiena, 19.maijs
8:00 Laika kontrole
9:40 Sacensību starts – 1., 2., 3. kvalifikācijas braucienu sērija
15:00 Dalībnieku parāde – Pēdējās iespējas braucieni – Fināls – Apbalvošanas ceremonija