Rallija komisija
26.07.2023

Dalībai rallijā “Cēsis 2023” pieteikušās 73 ekipāžas, viņu vidū arī ātrākie latviešu un igauņu braucēji

Rcēsis Blūms

Jau pēc deviņām dienām, 4. un 5. augustā, Cēsu pilsētas ielās un apkārtnes ceļos rūks sporta auto un gaisā virmos sacensību gars, jo dalībai rallijā “Cēsis 2023” pieteikušās 73 ekipāžas no divpadsmit valstīm. Vislielākais pieteikumu skaits saņemts LRC5 ieskaites klasē, 18 ekipāžas, kuru vidū arī pagājušā gada absolūtās ieskaites uzvarētāji Jānis Vorobjovs / Guntars Zicāns un pašmāju favorīti – brāļi Emīls un Kalvis Blūmi.

Rcēsis Parade

Nopietnu konkurenci šajā ieskaites klasē sastādīs arī viena no ātrākajām igauņu ekipāžām Timu Korge / Aro Vahtra, kuriem rallijs “Cēsis” atmiņā iespiedies ar labu atmosfēru un ātriem ceļiem: “Man ir labas atmiņas no pagājušā gada un ļoti ceru, ka šī gada rallijs būs tikpat patīkams. Varētu teikt, ka mūsu gatavošanās “Cēsīm” bija Igaunijas rallijs, bet cerams, ka tagad esam konkurētspējīgāki kā pagājušajā gadā, kad pirmo reizi braucām šo posmu. Šogad mēs mazliet labāk zinām, ko sagaidīt no šī rallija, un, protams, mēs vēlētos cīnīties par augstām vietām absolūtajā kopvērtējumā, ne tikai savā klasē.”

LCR5 klasē uz starta redzēsim arī tādas igauņu ekipāžas kā Allan Popov / Aleksander Prõttšikov un Slava Popov / Aivar Jarvet. No latviešu ekipāžām šajā klasē skatāmi būs arī Edijs Bergmanis / Ivo Pūķis, Miks Ķenavs / Gundars Berķis, Edgars Balodis / Maksims Juzikevičs, Mārtiņs Ločmelis / Harijs Vējiņš un citi.

LRC1 klasē kopā ar talantīgo norvēģu braucēju Karl Peder Nordstrand startēs arī Matīss Mežaks / Arnis Ronis, kuri šogad brauks ar pilnpiedziņas auto – “Škoda Fabia Rally2”. Mežaks, kurš pagājušajā gadā rallijā atgriezās ar BMW klasiskās piedziņas auto, šogad uzstādījis jaunus mērķus: “Uzzinot, ka 2024. gadā Latvijā notiks WRC posms, abi ar stūrmani Arni Roni nolēmām, ka jāmēģina realizēt arī mūsu neizsapņotais sapnis – dalība WRC. Šī gada rallijs “Cēsis” ir pirmais solis, lai pārliecinātos, ka mēs gribam un varam tur startēt. Jāpārliecinās arī par to, vai mēs vēl mākam pabraukt ātri ar pilnpiedziņas auto!”

Rcēsis Mežaks

Konkurence rallijā “Cēsis 2023” solās būt augsta un to atzīst arī 16 gadus vecais Karl Peder Nordstrand (SRT), kurš šogad plāno cīnīties par augstāko pakāpienu uz pjedestāla: “Priekš manis pagājušā gada rallijs “Cēsis” bija labākās sacensības. Lieliska atmosfēra, ļoti daudz skatītāju un fantastiski ceļi! Šogad mērķis ir nobraukt līdz galam. Patiesībā tas ir mērķis visos rallijos, bet nesteidzoties kāpināsim tempu, lai paceltos augstāk rezultātos. Mēs šim rallijam ļoti gatavojamies, mums ir video un ātrumposmu pieraksti no pagājušā gada, esam braukuši un trenējušies vairāk kā jebkad. Latvijas rallija čempionātā konkurence ir nopietna, bet mēs centīsimies apsteigt puišus ar Mitsubishi markas automašīnām, noteikti cīnīsimies par absolūto uzvaru.”

Kupls skaits dalībnieku būs redzams arī LRC6 un LRC7 ieskaites klasēs, kur skatītājus priecēs tādas ekipāžas kā Ronalds Baldiņš / Māris Kulšs (BMW 325), Zigurds Kalniņš / Renārs Salaks (BMW Compact), Nauris Bruņinieks / Atis Bruņinieks (BMW), vecmeistari Ivo Ķilpis / Artis Ceriņš (Toyota Corolla), kā arī Madars Dīriņš / Gints Lasmanis (Honda Civic) un citi.

Rcēsis Jump

“Baltijas jūras valstu rallija čempionāta” 3. posmā par ieskaites punktiem cīnīsies 39 no visām sarakstā esošajām ekipāžām. Pilnu reģistrēto dalībnieku sarakstu iespējams aplūkot vietnē www.autorally.lv.

Skatītāji ieejas biļetes var iegādāties vietnē www.bezrindas.lv. Aicinām pasteigties, jo līdz 3. augustam biļetes ir par samazinātu cenu. Biļeti pret derīgu aproci būs iespējams apmainīt organizatora noteiktajos punktos. Informācija par apmaiņas punktiem un ātrumposmiem sekos www.autorally.lv, kā arī oficiālajos sociālo tīklu kontos.

Iepriekšpārdošanas cena līdz 3. augustam – 16 €, bet biļetes cena pasākumā norises dienā – 20 €. Biļete derīga visiem ātrumposmiem. Ieejas biļete uz vienu ātrumposmu nebūs pieejama! Bērniem un jauniešiem līdz 12 g.v., ieeja bez maksas. Pensionāriem, invalīdiem un jauniešiem no 13-18.g.v., uzrādot personu apliecinošus dokumentus vai apliecību ieeja ar 50% atlaidi.

 

Foto: Kalendārs “Rallijs Latvijā”

Informāciju sagatavoja: Krista Blūma