Rallija komisija
06.12.2020

Cīņā par JWRC čempiona titulu Sesks/Francis piedzīvo avāriju

Gm20207 320

LMT Autosporta akadēmijas ekipāža M.Sesks/R.Francis sestdien, 5.decembrī pasaules junioru čempionāta noslēdzošā posma septītajā ātrumposmā piedzīvoja smagu avāriju un bija spiesti izstāties. Sportistiem tika veiktas medicīniskās pārbaudes un šodien ekipāža sacensības neturpinās.

“Biezās sniega segas un citādi neparedzamo laikapstākļu dēļ, sacensību trešā diena, kurā seši no septiņiem ātrumposmiem notika kalnu posmos, sagādāja ne mazums raižu. Sestdienas rīta pirmo ātrumposmu (SS7) sākām labā tempā, iedzenot sīvāko konkurentu Tomu Kristensonu. Taču ātrumposma vidū lielā ātrumā pazuda bremzes un avarējām. Trieciens bija ļoti spēcīgs, uz mirkli piedzīvojām šoku, taču paši spējām izkļūt no auto. M-Sport Ford Fiesta Rally 4 karkass izturēja. Pēc avārijas ar helikopteru tikām nogādāti slimnīcā uz pārbaudēm,” skaidro LMT Autosporta akadēmijas pilots Mārtiņš Sesks.

Pirmo sacensību dienu LMT Autosporta akadēmijas ekipāža M.Sesks/R.Francis noslēdz otrajā vietā. Piektdien, otrajā sacensību dienā, tāpat kā pirmajā izmirkusī trase nevienu sportistu nelutināja. Trases mainīgais segums no Moncas F 1 trases gludā asfalta līdz biezajiem dubļiem sacensības padarīja izaicinājumu pilnas. Kļūdas pieļāva gan pasaules labākie rallija braucēji, gan neveiksmes vajāja JWRC līderus, tostarp Sesku/Franci. Ceturtajā ātrumposmā lēni izslīdot līkumā ekipāža ietriecās stabā un sabojāja dzesēšanas sistēmu. Ātrumposmā tika zaudētas 2 minūtes un 11 sekundes. Pēc tehnisko problēmu novēršanas sacensības turpinājās labā tempā, soli solī ar līderi Kristensonu, taču pēdējā posmā  tika zaudētas vērtīgās 5 sekundes un otrā sacensību diena ekipāžai noslēdzās ar uzvaru tikai vienā ātrumposmā un trešo pozīciju dienas kopvērtējumā.

Čempionāta titula ieguvējs noskaidrosies rīt un arī pārējiem konkurentiem veiksmīgi jāfinišē, lai apsteigtu Sesku/Franci čempionāta kopvērtējumā.

Informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos „Twitter” @MSesks, „Facebook”@MartinsSesksRallying, „Instagram” @martins_sesks, kā arī LMT Autosporta Akadēmijas „Facebook” lapā@AutosportaAkademija.

Foto: Publicitātes

Papildu informācija:

Ieva Hmieļevska

Tālr. 26596186; E-pasts: ieva@rallykurzeme.lv