Rallija komisija
31.10.2022

Cīņā līdz “Rallijsprints Latvija” pēdējā ātrumposma finišam, Nordstrands izrauj uzvaru par 0,7 sekundēm apsteidzot Baumani

2022 10 30 F1 Rallijsprints Latvija Karl Peder Nordstrand ©raimondsvolonts

Svētdien, 30. oktobrī, ar “Rallijsprints Latvija” Biķernieku Kompleksajā Sporta Bāzē noslēdzās Latvijas Automobiļu federācijas Rallijsprinta 2022. gada Kausa izcīņas sezona, par sacensību uzvarētājiem kļūstot norvēģu Karla Pedera Nordstranda / Jonas Anders Andersson ekipāžai, kuri līderpozīciju nodrošināja vien pēc rallijsprinta noslēdzošā ātrumposma veikšanas, savus tuvākos konkurentus Jāni Baumani / Elvisu Hermani apsteidzot vien par nieka 0,76 sekundēm.

2022 10 30 F1 Rallijsprints Latvija Karl Peder Nordstrand ©raimondsvolonts
Foto: Raimonds Volonts

“Biķernieku trase” rallijsprinta sezonas noslēdzošā posma dalībniekus sagaidīja ar oktobrim netipiski saulainu laiku. Kopumā “Rallijsprints Latvija” ekipāžām šodien bija jāveic septiņi ātrumposmi ar kopgarumu 61,75 km.

Jau ar pirmo dienas ātrumposmu cīņai par pašām augstākajām vietām sevi pieteica rallija disciplīnas debitants Jānis Baumanis (“Škoda Fabia Proto”), kurš pirmajos trīs ātrumposmos uzrādīja absolūti labāko laiku par 5,09 sekundēm apsteidzot Karlu Pederu Nordstrandu / Jonasu Andersu Andersonu (“Škoda Fabia Rally2”).

Arī sekojošajos ātrumposmos Baumaņa ekipāža bija starp ātrākajām, pēc piektā ātrumposma savu atrāvienu palielinot līdz 10,03 sekundēm. Tikmēr trešajā vietā aiz Nordstranda iekārtojās Latvijas rallija leģenda Ivars Vasaraudzis (“Škoda Fabia Proto”), kurš no līdera atpalika par 17,81 sekundēm.

Ja dienas laikā pozīcijas kopvērtējumā nemainījās, par negaidītiem pavērsieniem parūpējās “Rallijsprints Latvija” pēdējais ātrumposms – Nordstranda ekipāža 14,47 km garo ātrumposmu veica gandrīz 9 sekundes ātrāk kā Baumanis / Heramanis, rallija kopvērtējumā izraujot uzvaru ar nieka 0,76 sekunžu pārsvaru. Bet ar to viss nebeidzās, jo pēdējā ātrumposma laikā pārsista auto riepa sagandēja rezultātu Ivaram Vasaraudzim / Valdim Spredzim, kuri tādējādi zaudēja vairāk nekā 10 minūtes laika un trešo pozīciju sacensību kopvērtējumā. Tādējādi uz goda pjedestāla trešā pakāpiena varēja kāpt liepājnieki un 2022. gada FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma uzvarētāji Mārtiņš Sesks / Renārs Francis (“Škoda Fabia R4”). Visas trīs ekipāžas startēja “Absolūtā ieskaite” ieskaites klasē.

Sacensību uzvarētājs, 15 gadus vecais Karls Peders Nordstrands, pēc uzvaras pastāstīja: “Es domāju bija ļoti labi. Vienreiz gan sanāca pieļaut nelielu kļūdiņu, pēc tramplīna mazliet saslīdējām uz grunts, bet kopumā bija ļoti labi. Es ceru, ka varēsim vēl startēt ar R5 auto rallijā, jo šis ir jautri. Kopumā šī nedēļas nogale man patika ar miniralliju un rallijsprintu vienā nedēļas nogalē, var kārtīgi izbraukties. Arī trase šeit ir lieliska.”

“Sākums bija ļoti daudzsološs un patīkams, pirmajos trīs dopos uzvarējām. Bija jau arī pa kādai kļūdiņai un pāris lietas, kas mazliet izsita no ritma, bet centos braukt brīvi, savā tempā, baudot Biķernieku trasi un mēģinot saklausīt stenogrammu. Pēdējā dopā kaut kā mazliet negaidīti pazaudēju 9 sekundes un beigās norvēģu braucējs palika septiņas desmitdaļas priekšā, bet tāpat forši izbraukt pa Biķerniekiem un iegūt foršu pieredzi. Droši vien, ka būtu sarežģīti, ja būtu grunts un koki blakām, bet tā kā tie ir Biķernieki, tad foršs pasākums, paldies organizatoriem, paldies stūrmanim,” stāsta otrās vietas ieguvējs un rallija disciplīnas debitants Jānis Baumanis.

“Ļoti interesantas un patīkamas divas dienas. Biķernieki ir tā mūsu vienīgā asfalta oāze, kas mums ir, un ir liels prieks, ka katru gadu šeit tiek sarīkots šāds pasākums. Bija prieks redzēt tādus braucējus kā Ivaru Vasaraudzi pēc septiņu gadu pauzes, rallijkrosa braucēju Jāni Baumani. Prieks visus satikt sezonas noslēgumā. Mums pašiem šī bija, varētu teikt, darba diena, kur ar “MRF” riepām bija jāatrod dažādas lietas, kur progresēt. Trenējāmies, regulējāmies un gatavojāmies nākamajai sezonai,” tā Latvijas rallija vadošās ekipāžas pilots Mārtiņš Sesks.

“RK8” jeb pilnpiedziņas auto ieskaites klasē uzvaru septiņu ātrumposmu kopsummā izcīnīja Artūrs un Ralfs Igaveņi (“Mitsubishi Lancer Evo”), kuri pārspēja Mareka Švarca (“Subaru Impreza”) un Jurģa Meistera (“Mitsubishi Lancer Evo VI”) ekipāžas.

“RK8” klases uzvarētājs Artūrs Igaveņš komentē: “Esam ļoti apmierināti. Vienreiz gadā uzbraucam, jo pārsvarā strādājam ar komandu lielajā rallijā. Vakardiena bija ļoti mierīga, centāmies aprast, bet šodien jau sapratām, ka jābrauc pa nopietno. Kopumā esam ļoti priecīgi, lai arī bija pāris kļūdiņas, bija perfekti!”

Savukārt “RK9” priekšpiedziņas auto klasē ar “Ford Puma” automašīnu uzvaru izcīnīja Uldis Lepiksons / Ainars Šteinbergs, “Biķernieku trasē” apsteidzot Andra Vovera (“BMW 325”) un argentīnieša Santino Rosi (“Ford Fiesta Rally4”) vadītās ekipāžas.

“RK9” klases uzvarētājs Uldis Lepiksons savukārt teic: “Burvīgas sacīkstes, lieliski pavadīta nedēļas nogale. Es neesmu liels asfalta eksperts, bet šodien kaut kā viss salikās, gan mašīna gāja, gan pašam bija labas sajūtas. Es teiktu, ka ir diezgan labi.”

“Rallijsprints Latvija” sacensību rezultāti skatāmi interneta vietnē https://rallijs.eu/.

LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas kopvērtējums pieejams https://laf.lv/

Plašāka informācija par “Rallijsprints Latvija” atrodama interneta vietnē https://www.rallijs.eu/ un kausa izcīņas sociālo tīklu kontos Facebook /rallijs.eu un Instagram @rallijs.eu, kā arī “Rallijsprints Latvija” sociālo tīklu kontā Facebook /RallijsprintsLatvija.

2022. gada LAF Rallijsprinta kausa izcīņas sezonas noslēdzošo ceturto posmu “Rallijsprints Latvija” rīko “Rally Latvia” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju.

Plašāka informācija:

Jānis Unbedahts, RA EVENTS

+371 26557801, janis@raevents.lv