Kartinga komisija
08.04.2022

Brenguļu folkreisam jau trīs desmiti pieteikumu

120841266 4686420448095638 3840181498498399357 N

Lai gan tradicionāli pirms sacensībām lielākā daļa dalībnieku piesakās pēdējās dienās līdz termiņam, 24. aprīļa sacīkstei Brenguļu autotrasē jau vairāk nekā 30 pieteikumu. Pēc divām nedēļām Valmieras pusē startēs Folkreisa Vasaras kauss un Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņa!

120841266 4686420448095638 3840181498498399357 N 1
Foto: Autocross.lv/Klāvs Benefelds

Folkreisā līdz piektdienas rītam 16 pieteikumu, to starp gan potenciālie favorīti – ne visi, gan debitanti, arī Junioru kausa un Dāmu kausa sportisti.

Jāatzīmē, ka tiem braucējiem, kuri šogad pirmo reizi mūžā startēs Folkreisā, izveidots Debitantu kauss – ieskaite, kura sacensībās gan netiks apbalvota, toties tiks skaitīts kopvērtējums, lai noskaidrotu gada labāko Folkreisa debitantu. No 16 šobrīd pieteiktajiem braucējiem gandrīz trešdaļa – pieci – ir debitējoši braucēji!

Pagaidām rezultātu ziņā spicākais pieteiktais dalībnieks ir Lenards Patriks Lepsis – pērnā gada Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs un Junioru kausa uzvarētājs. Lenarda vecums atļaus turpināt cīņu Junioru kausā, attiecīgi, viņš centīsies aizstāvēt šo titulu. Lepsim sezona gan būs ļoti piesātināta. Komanda iegādājusies Jāņa Olles leģendāro rallijkrosa Toyota Celica, tāpēc pamata programmu veidos starts rallijkrosā, iespējams, arī autokrosa kādā no seriāliem.

Pēdējo gadu Junioru kausā aizvadīs Marta Starka, kurai uzvara šajā vērtējumā jau pāris gadus ir principa jautājums – viņa būs spēcīga! Marta, nojaušams, turpinās cīņu arī rallijkrosa CK 650 kroskartu klasē.

Junioru kausā pieteikts arī Markuss Upītis, ar kuru iepazīstinājām jau ziemas gaidīto sacensību laikā (jā, no tiem pašiem autosportā slavenajiem Cēsu Upīšiem!).

Dāmu kausā arī trīs pieteikumi: bez Starkas arī pērn debitējusī Baiba Beržuka, kā arī šogad debiju plānojošā Endija Ķervija – viena no Priekules Līgo trases posmu organizatorēm. Viņas tēvs Raimonds laikā no 1998. gada līdz 2005. gadam startēja Latvijas autokrosa čempionātā, 2002. gadā 2000 prototipu klasē (viens no vēlāk Open klasi veidojošajiem atzariem) sasniedza bronzas medaļu, gūstot arī vienu posma uzvaru Tukumā. Endijai braukšana trasē nav sveša, startējot sprinta sacensībās un trenējoties savā trasē Priekulē.

Pirmie pieteikumi arī Folkreisa jaunajā pilnpiedziņas klasē, saraksts pirmajai sacīkstei plānots arī nedaudz garāks.

Krosa komisijas kausa klasē pašlaik 13 pieteikumu, arī šajā klasē sportistu skaits viennozīmīgi būs garāks. Zināms, ka klasē notiek pamatīga tehniskā bruņošanās, cīņas solās būs skarbas.

Pašlaik vairāk dalībnieki nepieciešami Treniņu klasē. Šajā ieskaitē ir iespēja startēt Latvijas autokrosa čempionāta līmenī sagatavotajām automašīnām un braucējiem. Šī ir lieliska iespēja aizvadīt treniņsacīksti pirms maijā plānotā Latvijas autokrosa čempionāta starta šajā pašā Brenguļu autotrasē. Pagaidām pieteicies vien Aigars Bajārs ar Open klases Subaru.

Šis viss nozīmē tikai vienu – sezona tuvojas, un vēl nav pat jūlijs, kā iepriekšējos divos gados! Sākusies pieteikšanās arī Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta pirmajam posmam Biķernieku trasē, drīzumā tiks atklāta pieteikšanās arī Latvijas autokrosa čempionāta pirmajam posmam.

Uzmanību Folkreisa un Krosa komisijas kausa sportistiem! Visiem, kuri startēs Brenguļu sacīkstē, jāaizpilda braucēju zināšanu pārbaudes anketa. To var pieprasīt, rakstot uz e-pastu folkreiss@laf.lv. Protams, jākārto arī licenču un mašīnu dokumentu jautājumi.

Informācijas avots:

www.autocross.lv