Krosa komisija
01.10.2020

Brenguļos gaidāmas galvenās intrigas Latvijas Autokrosa čempionāta kopvērtējumā

118849720 4553434111394273 6792643028150423346 O

Sestdien noslēgsies Latvijas autokrosa čempionāts. No piecām klasēm zināms tikai viens čempions, bet pārējās – 2000 Super, Open 2500, Xtreme un Mini – jaunos uzvarētājus vēl jānoskaidro, visās klasēs jāuzzina šā gada medaļnieki. Kas kuram “spīd”?

2000 Super: lielais duelis

Sezonas sākumā Edija Oša un Ritvara Kārkliņa duelis sākās enerģiski, kas sevī ietvēra gan aizraujošas cīņas, gan skandalozas sadursmes. Pirmajās divās sacīkstēs uzvarēja Ošs, nākamajās divās, kad duelis arī praksē kļuva nedaudz mierīgāks, pie panākumiem tika Kārkliņš. It kā 2:2, taču Edijam punktu birums ir stabilāks, Ritvars daudz pazaudēja ar tiesnešu lēmumiem un izstāšanos finālā otrajā posmā Vecpilī. Kurš no viņiem ir favorīts Brenguļos? Abi – nevar izcelt vienu. Tātad duelis līdz pat finišam, ar piebildi, ka Ošam pietiek arī ar “mērenu piekāpšanos” iepriekšējo gadu čempionam.

Abu pozīcijas ir drošībā sekotāju ziņā – pārējiem atliek dalīt sezonas bronzu. Interesanti, ka punktu ziņā galvenie pretendenti uz medaļām ir savā ziņā debitanti. Bijušais Folkreisa līderis Artūrs Bāriņš aizvada pirmo sezonu autokrosā, stabili vācot punktus un atrodoties kopvērtējuma trešajā vietā. Reālākais konkurents, kurš jelgavniekam var atņemt medaļu, ir Mareks Tauriņš, kurš pēc daudziem gadiem 1600 klasē uzziedējis debijas sezonā 2000 Super ieskaitē. Katram no viņiem pienāktos medaļa, taču abu neveiksmes gadījumā situācija cīņā par bronzu kļūdu īpaši haotiska.

Open 2500: Plūme, bet…

Open 2500 klasē pagājušā gada čempions Armands Plūme šogad ir netverams, jo uzvarējis visos posmos, kuros startējis. Intriga klasē matemātiski saglabājas, jo čempions nestartēja vienā no posmiem. Tātad šķietami favorīts skaidrs, taču Plūme nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut braukšanas vai tehnikas kļūmi – Jānis Dreimanis ir tikai sešu, Andris Ustups – astoņu punktu attālumā, kas līdera kļūdas gadījumā ir apgūstams lielums. Šķiet, šie braucēji arī sadalīs medaļu komplektu, tik jānoskaidro, kādā secībā. Taču Dreimaņa vai Ustupa neveiksmes var trijniekā nogādāt arī šīs sezonas galveno klases pārsteigumu Arvilu Bērziņu. Citiem medaļu aizsniegšana vairs nav iespējama, arī pirmssezonas medaļu galvenajiem pretendentiem Intam Jeršovam, Jānim Gustānam, Eduardam Iesalniekam… Interesanta sezona!

VAZ Klasika: Karalis Linde ceļā pēc pilna uzvaru komplekta

Jānis Linde VAZ Klasika klasē jau nodrošinājis čempiona titulu, uzvarot iepriekšējos četros posmos. Attiecīgi, viņa galvenā motivācija varētu būt sasniegt pilnu šī gada uzvaru komplektu. Tas nebūs viegli, jo patiesībā uzvaras nenāca ar lieliem atrāvieniem un vieglā pastaigā, katra ir izcīnīta.

Klasē jāsadala pārējās medaļas. Lielisku debijas sezonu aizvada Raitis Gusevs, kurš šobrīd ir visai stabili otrajā pozīcijā. Ja izdodas tikt finišā bez kļūdām, viņš ir galvenais sudraba medaļas favorīts. Savukārt uz bronzu (varbūt arī sudrabu) pretendē bijušais čempions Kalvis Tēts un viens no atraktīvākajiem, taču strauji progresējušiem braucējiem Mārcis Kārkliņš. Abiem vienāds punktu skaits, pieredze pret karstasinību.

Xtreme: Čempionu duelis

Šogad izveidojusies situācija, ka par šā gada Xtreme (B600) klases čempiona titulu cīnās pēdējie divi šīs klases čempioni – pērnais uzvarētājs Mikus Neško un 2017. gada čempions Gatis Geisters (2018. gadā čempionāts nenotika). Pašlaik Gatis ir par pieciem punktiem priekšā, kas šķietami ir pārsvars, ar kuru rēķināties. Taču jaunā punktu skaitīšanas sistēma var izspēlēt neprognozējamas nianses jau kvalifikācijā, attiecīgi, gribas domāt, ka abu izredzes ir gandrīz vienādas. Interesanti gan, ka Mikum šogad vēl nav nevienas posma uzvaras, kamēr Geisteram ir divas. Viss liek domāt, ka punktu pārsvars un uzvarētprasme šobrīd favorīta statusu nodod Geistera pusē. Tomēr intriga saglabājas īpaša.

Viņus vairs īsti nevar ietekmēt sekotāji, taču ar tiem ir savi rēķini kārtojami. Pēc neveiksmīga sezonas sākuma Mūsas uzvara bija pašā laikā Montai Beierbahai, tā viņu iesvieda kopvērtējuma trijniekā, dalot punktus ar Keivo Koivu. Bronzu sasniegs kāds no viņiem, ļoti gribētos, lai duelis izdodas…

Mini: Sporta dieviem jābūt žēlīgiem

Cilvēciski žēl Emīla Mirošņika un viņa komandas, kura nevarēja doties uz pēdējo Lietuvas čempionāta posmu, lai tur nosargātu kopvērtējuma pirmo vietu – Emīls Lietuvā šogad vicečempions. Latvijas čempionātā viņš ir līderis, turklāt ar visai labu 12 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Jāni Kozlovski. Viss liecina, Latvijas čempiona tituls Mirošņikam ir gana tuvu. Taču jāizcīna – Kozlovskis nav arī tik tālu, lai neizmantotu konkurenta neveiksmes, ja tādas būs. Zinot, cik klase mēdz būt neprognozējama, būs jāvēro arī šie braucieni!

Brenguļos būs jāvēro viss – arī Junior Xtreme, Latvijas Buggy 1600 klases kauss, visa cīņa kopumā!

Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Informācijas avots:

Autocross.lv