Rallija komisija
08.05.2023

Blūms/Pūķis Raplas rallijā Igaunijā izcīna uzvaru klasē un vien par 0.2 sekundēm piekāpjas kopvērtējuma līderiem

Blūms Rapla1

Igaunijas rallija čempionāta 3. posms aizvadīts ar Raplas ralliju, kur pirmajā dienā sportistiem bija jāveic 17,46km, bet sestdien atlikušie 8 ātrumposmi – 86,50km garumā. Ekipāža E.Blūms/I.Pūķis kopā sacensībās piedalījās pirmo reizi, izcīnot uzvaru savā klasē un kopvērtējumā līderiem piekāpjoties vien par nieka 0,2 sekundēm. Uzvaras lauri rallija kopvērtējumā P.Koik/S.Simm, kas piedalījās ar Škoda Fabia EVO Rally2 sporta auto.

Blūms Rapla

Otrā rallija diena tika iesākta izcīnot uzvaru rallija kopvērtējumā, lai arī E.Blūms atzina, ka 5. ātrumposms bijis ļoti šaurs un slidens. Ierastajam konkurentam no Igaunijas – T.Korge – auto tehniskas problēmas, turbīnas defekts. Avārijas dēļ 7. ātrumposms tika atcelts. E.Blūma ekipāžai no 11 ātrumposmiem izdevās izcīnīt TOP3 pozīciju 7 reizes, tajā skaitā uzvara 2. ātrumposmā. Vairākas no ekipāžām auto tehnisku defektu dēļ izstājās – pārsisti riteņi, bojāta balstiekārta.

Īpašu noskaņu rallijam piedeva Urmo Aava dalība – pilots, kas piedalījies pasaules rallija čempionātā no 2002. līdz 2009. gadam. Sportistiem bija iespēja ar viņu gan sacensties, gan aprunāties, tieši tāpat kā ziemas Igaunijas rallija čempionāta posmā ar Otu Tanaku. Šādu augsta līmeņa profesionālu autosportistu dalība ceļ latiņu visam rallijam kopumā un ikvienam sportistam ir gods sacensties ar tik pieredzējušiem braucējiem. Tas liek daudz domāt, izvēlēties taktiku un jācenšas braukt ne tikai ātri, bet arī gudri.

Blūms Rapla2

Emīls Blūms, Rallyworkshop komandas rallija pilots: “Esmu priecīgs par sasniegto rezultātu šajā rallijā, tiešām foršs un sportistiem baudāms pasākums, cīņas bija dinamiskas, kolēģi neiztika bez tehniskām ķibelēm – tāds ir autosports. Lai arī uzvarētāju ekipāža P.Koik/S.Simm brauca ar Škoda Fabia EVO Rally2 auto, kam ir tehnisks pārsvars, esmu gandarīts, ka varējām tik līdzīgi mēroties spēkiem. Paldies stūrmanim Ivo Pūķim, kas piekrita piedalīties šajās sacensībās un aizvietot Didzi Eglīti. Ivo ikdienā ir stūrmanis citam Rallyworkshop komandas pilotam, pazīstami bijām, bet, protams, būtu vajadzīgs ilgāks laiks, lai pierastu pie balss tembra un stenogrammas lasīšanas tempa – laika mums bija maz, darījām, ko varējām un rezultātā mums ir vieta uz uzvarētāju pjedestāla.”

Nākamās sacensības jau 14.05.2023., rallijsprints “Vecpils 2023”, kas būs arī nākamais Latvijas rallija čempionāta posms, kur ekipāža startēs ierastajā tandēmā Emīls Blūms/Didzis Eglītis. Sportisti iepazīsies un veiks distanci, kas veidota, iekļaujot sarežģītākos Kurzemes rallija ātrumposmu elementus. Sacensību organizatori minējuši, ka tiks iekļauti arī iepriekš nezināmi ceļa posmi, tā pārbaudot tos sacensību režīmā pirms to debijas 2024. gada pasaules čempionātā rallijā. Plašāka informācija www.autorally.lv.

 

Foto: Dace Janova

Informāciju sagatavoja: Anda Podziņa