Rallija komisija
17.05.2023

Blūms/Eglītis Latvijas rallija čempionāta 3. posmā izcīna uzvaru savā klasē

E.blums D.eglitis1

Latvijas rallija čempionāta vasaras sezona atklāta ar rallijsprintu “Vecpils 2023”, kas arī Latvijas rallija čempionāta 2023.gada 3. posms. Otro vietu kopvērtējumā ieguva Emīls Blūms ar stūrmani Didzi Eglīti, vien par 0,31 sekundēm piekāpjoties norvēģu pilotam K. Peder Nordstrand ar stūrmani J. Norum Listerud. Savukārt trešajā vietā E. Bergmanis/I. Pūķis, atpaliekot no otrās vietas ekipāžas par 10,25 sekundēm kopvērtējumā.

E.blums D.eglitis

Šis posms bija ļoti kompakts – rītu sportisti iesāka ar trases pierakstīšanu un tad veica četrus ātrumposmus – 62,32km garumā. Tā kā šo sacensību distance bija īsāka nekā tradicionālajos posmos, punkti čempionāta ieskaitē tiks reizināti ar koeficientu 0,7. “Vecpils 2023” sacensībās piedalījās 61 ekipāža.

Emīls Blūms, Rallyworkshop komandas rallija pilots: “Aizvadīta saspringta nedēļas nogale Liepājā, Kurzemē ir ātri ceļi, dažkārt attīstījām ātrumu virs 170 km/h. Braucot kā pirmā ekipāža trasē zinām, ka ceļš var būt slidens. Pirmajā ātrumposmā sporta auto mazliet niķojās, braucām ar ieslēgtu automašīnas salona apsildi. Tas radīja papildus stresu, kaut kur mazliet arī kļūdījāmies. Kopumā esmu apmierināts ar sasniegto rezultātu finišā, savā klasē izdevās uzvarēt. Interesanti ir braukt un piedalīties, ja starp ekipāžām ir pozitīva cīņa un sāncensība. Par to, ka nevarējām ne mirkli atslābt, paldies Edija Bergmaņa un Jāņa Vorobjova ekipāžām.”

Nākamās sacensības, kur E.Blūms/D.Eglītis piedalīsies ir jau jūnija sākumā, Lietuvā “Rally Žeimatija” 1.-3.jūnijs. Savukārt Igaunijas rallija čempionātā sacensības turpināsies vienlaicīgi ar WRC posmu, “Rally Estonia”, 20.-23.jūlijs, kur gan kopvērtējumā, gan klasē līderpozīcija.

 

Foto: Dace Janova

Informāciju sagatavoja: Anda Podziņa