Krosa komisija
12.09.2022

Biķernieku nakts rallijkrosā noskaidro čempionus Latvijas-Lietuvas un Baltijas rallijkrosa sezonā

Jaunais Tramplīns

Aizvadītajā nedēļas nogalē Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, ar nakts sacensībām, noslēgusies Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta, kā arī FIA NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta 2022. gada sezona. Autosporta pasākums norisinājās dienas tumšajā laikā, izaicinājums sportistiem un prieks skatītājiem, bija jaunais, vēl Biķerniekos neredzētais tramplīns, kas atradās pretī galvenajai tribīnei. Kopumā noslēguma cīņās devās 90 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas.

Jaunais Tramplīns
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Rallijkrosa veterāns – LADA RX klase, uz starta sezonas noslēgumā 13 automašīnas. Šajā sacensību sezonā esošajam sastāvam pievienojās Jānis Olle, kurš iepriekš savus spēkus izmēģināja SUPER 2000 klasē. Debija žiguļos izrādījās pavisam veiksmīga – noslēgumā izcīnīts čempiona tituls. 

“Visi mēs esam čempioni, jo kopā sacenšamies, vienīgā atšķirība ir tā, ka kādam sezonas beigās punktu ir vairāk. Atzīstos, ka šī manā autosportista karjerā ir labākā sezona, kāda bijusi. Necīnījāmies ar tehniskām ķibelēm, kā arī ar braukšanu lielā mērā viss ir izdevies. Sezona, kuru es maksimāli izbaudīju, arī pēdējais posms ar savu odziņu – punkts uz “i”, baudījām to, ko iepriekš neesam izmēģinājuši. Trase visiem viena, bet šoreiz jāizmanto sava pieredze un jāpierāda meistarība,” savās emocijās dalās Jānis Olle, LADA RX klases 2022. gada čempions.

Dalībnieku skaita ziņā pārākajā klasē BMW RX 3000 saņemti 22 pieteikumi, bet cīņās trasē devās 21 sportists. Otro gadu klase ir čempionāta statusā, jo tā spējusi parādīt izaugsmi un attīstību, katrā posmā redzam arvien jaunus braucējus. Sezonas pēdējā posmā uzvaru svinēja Kaspars Fricsons, bet sezonas kopvērtējumā nepārspēts Kārlis Nebars, kurš šajā posmā guva sudraba medaļu, trešais posmā Kristaps Kronbergs.

Kārlis Nebars, BMW RX 3000 klases 2022. gada čempions: “Jāsaka, ka jau pirms fināla brauciena sakārtojām titulu, bet fināls bija īstā odziņa. Sanāca starts, ar džekiem mazliet parīvējāmies – lielisks noslēgums. Sezonas sākumā biju skeptisks, ka Biķerniekos būs jāstartē trīs reizes, bet šajā posmā bija tik daudz pārsteigumi, ka to par ierasto Biķernieku trasi nenosauksi!”

Izcilu sniegumu visas sezonas garumā demonstrēja jaudīgākās klases SUPERCAR pilots Edijs Ošs, kurš sasniedzis čempiona titulu, uzvarot visos šīs sezonas posmos. Latviešu pilotam sezonas kopvērtējumā piekāpās, igaunis, Andi Ouns, bet trešo vietu ieņem Jānis Veģeris.

Edijs Ošs, SUPERCAR klases 2022. gada čempions: “Pirms pēdējā posma bija sajūta, ka viss sākas no jauna, daudz nezināmo – tumsa, jauns tramplīns, jāpielāgojas! Paldies sacensību rīkotājam par uzdrīkstēšanos kaut ko tādu paveikt, domāju, ka arī skatītājiem šis pasākums bija kaut kas īpašs. Diezgan saspringta pagājusī sezona, jauns auto, jauni izaicinājumi, bet šajā gadā jau esam pagājuši soli uz priekšu. Auto tehniski ir labi sagatavots arī pats esmu strādājis pie sevis, kas vainagojies ar pozitīvu sezonas izskaņu!”

Iepriekš informējām, ka sacensību rīkotājs Jānis Bergs, kopā ar rallijkrosa braucēju Ronaldu Baldiņu Biķerniekos izveidoja jaunu tramplīnu, lai sezonas noslēguma sacīksti padarītu interesantāku. Ronalds Baldiņš sacensībās piedalījās Xtreme kroskartu klasē, ieņemot trešo vietu uz goda pjedestāla, piekāpjoties pirmās vietas ieguvējam Reinim Nitišam un, igaunim, Martinam Jugam, kurš kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.

“Ideja par tramplīnu radās jau tad, kad pirmo reizi aizbraucām uz Nitro Rallycross sacensībām Amerikā. Sapratām, ka arī mums uz ko tādu vajadzētu tiekties. Jānis Bergs uzrunāja mani, ka to vajadzētu paveikt tieši Biķernieku trasē, divreiz viņam nebija jājautā, palīdzējām un piedalījāmies, kopīgiem spēkiem, īsā laikā uzbūvējām! Noteikti vieta izaugsmei ir, bet pirmajai reizei domāju, ka izdevās labi,” atklāj rallijkrosa braucējs Ronalds Baldiņš.

Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta 6. posma rezultāti:

Yaris Cup

1.Linards Jasons (2022.gada čempions) 2.Klāvs Žvagins 3.Toms Bumbiers

LADA RX

1.Kristaps Martinovs 2.Jānis Olle (2022.gada čempions) 3.Niks Mežiņš

BMW RX 3000

1.Kaspars Fricsons 2.Kārlis Nebars (2022.gada čempions) 3.Kristaps Kronbergs

SUPER 1600

1.Janno Ligurs, Igaunija (2022.gada čempions) 2.Ritis Gurklis, Lietuva 3.Andre Kurgs, Igaunija

SUPER 2000

1.Maija Stakena 2.Ivo Gabrāns 3.Kristaps Kasparovičs

2022.gada čempions, igaunis, Marko Muru

Xtreme

1.Reinis Nitišs (2022.gada čempions) 2.Martins Juga, Igaunija 3.Ronalds Baldiņš

SUPERCAR

1.Edijs Ošs (2022.gada čempions) 2.Andri Ouns, Igaunija 3. Arvo Kasks, Igaunija

Jaunumiem par Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionātu iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja-Gerika 
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības
E-pasts: media@rallycross.lv
Tel. Nr.: +371 26612249