Drifta komisija
05.02.2024

Bertāns un Kroģeris savu 2024. gada sezonu uzsāks Omānā, pirmās sacensības jau šonedēļ

Om Bilde 10

Jau vairākus gadus Omānas Automobiļu federācija pie sevis aicina vairākus Eiropas drifterus, lai dotu lielisku iespēju uzsākt sezonu tieši pie viņiem, sacenšoties gan savā starpā, gan ar vietējā reģiona drifteriem. Arī šogad starp dalībniekiem būs latviešu piloti Nikolass Bertāns un Edgars Kroģeris.

Om Bilde 7

2020. gadā Latviju Omānā pārstāvēja Kristaps Blušs un Nikolass Bertāns, bet 2023.gadā uz Omānu devās Bertāns ar Edgaru Kroģeri. Arī šī gada drifta sezonu Omānā iesāks tieši Nikolass Bertāns un Edgars Kroģeris. Sportisti aizvadīja panākumiem bagātu 2023. gada sezonu, Bertānam kļūstot par 2023. gada NEZ drifta čempionu un iegūstot 3. vietu Baltijas drifta čempionāta kopvērtējumā, savukārt Kroģeris kļuva par 2023. gada Latvijas drifta PRO klases vicečempionu un Livonijas drifta čempionātā ieguva 3.vietu.

Latvijā drifta sezona oficiāli noslēdzās oktobra vidū, bet sportistu automašīnas ceļā devās jau novembra sākumā, tā teikt pa taisno no trases iekšā konteinerā. Sākotnēji bija plānots, ka posmi norisināsies janvārī, bet nestabilās situācijas dēļ Sarkanajā Jūrā, konteineri ar drifta automašīnām no Eiropas tika novirzīti riņķī visai Āfrikai, tādejādi organizatoriem nācās pārcelt Omānas posmus uz februāri.

Om Bilde 2

Edgaram Kroģerim šī būs otrā reize Omānā, bet Nikolass Bertāns uz Omānu dodas jau trešo reizi. Abiem sportistiem ir pieredze šajā trasē, pazīst lielāko daļu konkurentus un viņu braukšanas stilu, saprot nianses par temperatūras maiņām trasē un, protams, ir pazīstami jau ar vietējo mentalitāti, sacensību niansēm un vērtēšanas prasībām.

2023. gada sezona Omānā bija aizraujoša un emociju pārpilna, jau pirmajās sacensībās mūsu sportisti sagādāja latviešu faniem papildus emocijas, tiekoties vienam pret otru TOP4. Posms noslēdzās ar Bertāna uzvaru, savukārt Kroģeris savās debijas sacensībās Omānā ieņēma augsto 4. vietu. Bertānam šis nebija vienīgais pjedestāls 2023. gada sezonā Omānā, jo arī sezonas noslēdzošajā posmā viņš ieņēma 3.vietu. Omānas drifta čempionāta 2023. gada sezonas kopvērtējumā Bertāns ierindojās 4. vietā, Kroģeris 11. vietā, bet par čempionu kļuva Kuveitas pilots Ali Maksīds. Jāatzīmē, ka Maksīds 2022. gada FIA Motorsport Games drifta finālā piekāpās Latvijas braucējam Kristapam Blušam, paliekot augstajā 2.vietā.

Om Bilde 9

2024. gada sezonā uz starta kopā ar latviešiem stāsies prāvs saraksts gan ar vietējiem sportistiem, gan citiem ārvalstu braucējiem. Zināmākie vārdi no Eiropas – spēcīgais lietuvietis Benediktas Čirba, titulētākais pasaules drifteris Džeimss Dīns, nīderlandieši Klints van Orts un Sebastians Fontins, lidojošais soms Juha Rintanens, kā arī trīs zviedru piloti, kurus esam redzējuši uz starta arī Biķerniekos. Kopā Omānas čempionāta dalībnieku sarakstā ir 45 sportisti no 16 valstīm.

Latvijas sportisti jau ir devušies uz Omānu, jo jau šīs nedēļas beigās notiks 1.posms. Kopā notiks 3 posmi, 3 nedēļas pēc kārtas. Sacensībām varēs sekot līdzi tiešraidē sociālajā platformā Facebook un vietnē Youtube, bet par aktualitātēm, sportistu gaitām, tiešraižu laikiem un linkiem, rezultātiem u.t.t. informācija būs pieejama @latviadrift Instagram kontā.

Latvijas sportistiem šis būs lielisks treniņš jaunajai 2024. gada sezonai Eiropā un Baltijā, kas ir galvenais šī brauciena mērķis. Tāpat, protams, mērķis ir arī pjedestāli un cīņa par godalgotām vietām, ko vēl azartiskāku padarīs šī čempionāta naudas balvu fonds. Novēlām mūsu sportistiem veiksmi un augstus rezultātus!

Omānas drifta čempionāta kalendārs:
1. posms 08.-09.02.2024 (Ceturtdiena un Piektdiena)
2. posms 15.02.-16.02.2024 (Ceturtdiena un Piektdiena)
3. posms 22.-23.02.2024 (Ceturtdiena un Piektdiena)

 

Foto: Publicitātes foto

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša