Drifta komisija
25.07.2022

Bertāns, Cīrulis, Jurka un Kroģeris uz starta Drift Masters Eiropas drifta čempionāta Rīgas posmā

Dmec 2021 Riga R3 Highres 04338

Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. jūlijā Biķernieku trasē norisināsies Drift Masters Eiropas drifta čempionāta 4.posms “Drift King of Riga”. Sacensībās uz starta redzēsim 65 labākos drifta braucējus no dažādām Pasaules valstīm, tai skaitā, Džeimsu Dīnu, Pjotru Wieceku, kā arī Baltijas braucējus, kuriem tika piešķirtas sacensību “wild cards”.

Dmec 2021 Riga R3 Highres 04338

Organizatori informē, ka tirdzniecībā vairs nav pieejamas biļetes uz DMEC Drift King of Riga sacensībām, kā arī tās netiks pārdotas uz vietas sacensību dienās, biļetes ir izpārdotas.

Tiem, kuri nepaspēja iegādāties ieejas biļetes būs iespēja vērot tiešraidi no Biķerniekiem, kuru nodrošinās “RedBull Media” komanda.  Red Bull TV ieradīsies Latvijā, lai nodrošinātu augsta līmeņa tiešraidi gan no kvalifikācijas, gan no tandēmiem, papildus plānots, ka šajās sacensībās tiks izmantoti līdz šim nebijuši tehniskie risinājumi, lai skatītājiem otrpus ekrānam būtu reālistiska sajūta, sajūta it kā atrastos trasē. 

29.07.2022 17:00 KVALIFIKĀCIJA, tiešraide Facebook oficiālajos Drift Masters Grand Prix un Red Bull Motorsportskontos.

30.07.2022 15:30 TANDĒMI TOP32 oficiālā tiešraide būs pieejama Redbull.tv

Starp 65 dalībniekiem uz starta Biķerniekos redzēsim šogad 4 latviešu braucējus- Nikolasu Bertānu, Ivo Cīruli, Jāni Jurku un Edgaru Kroģeri, kuri noteikti gaidīs latviešu līdzjutēju atbalstu gan tribīnēs, gan tiešraidē, un ir gatavi cīnīties gan par iekļūšanu tandēmos, gan par pjedestālu savā mājas trasē.

Sacensības iesāksies piektdienā- 29.jūlijā ar oficiālajiem treniņiem, un kvalifikācijas braucieniem, piektdienas vakarā izšķirsies kuri 32 braucēji tiks tālāk, bet kuri 33 braucēji diemžēl sestdien sacensības vēros kā skatītāji. Piektdienas vakara cīņas būs sīvas, katrs sportists mēģinās uzradīt savu labāko rezultātu, jo iespējas ir tikai divas, un katrs sportists vēlas sasniegt savu augstāko un stabilāko rezultātu.

Sestdienā no 65 dalībniekiem uz starta redzēsim tikai labākos TOP32, kuri no rīta puses aizvadīs tandēmu treniņu braucienus, kam sekos autogrāfu sesija, sacensību atklāšana, un tad galvenās DMEC 4.posma cīņas, kurš uzvarēs Rīgā 2022 gadā!

Sacensību programma:

29.07.2022

10:00-16:30 Oficiālie sacensību treniņi

17:00 Kvalifikācijas braucieni DMEC 4.posms

30.07.2022

11:00-13:30 Tandēmu treniņi DMEC TOP32

13:50-14:30 Autogrāfu sesija

14:50 Oficiālā atklāšanas ceremonija

15:30 Galvenās tandēmu cīņas TOP32

20:15 Apbalvošana

Sacensībās dalību pieteicies arī viens no labāk zināmajiem drifta braucējiem, Džeims Dīns, Sportists savu slavu izpelnījies kļūstot par vairākkārtēju Formula D un Eiropas drifta čempionu un vienmēr Latvijas līdzjutēji Džeimsu sagaida trasē kā savējo. Biķerniekos viens no lielākajiem Džeimsa konkurentiem būs poļu braucējs Pjotrs Wieceks. Sportists kopā ar Džeimsu aizvadīja divas pilnas sezonu Formula D čempionātā. 

Spēcīgu konkurenci sportistiem noteikti sastādīs arī lietuvietis Benediktas Čirba –kam šī varētu būt arī kā māju trase. Noteikti jāizceļ igaunis Kevin Pesur, kurš pašlaik pārliecinoši aizvada savu 2022 gada sezonu un ir uz esošo brīdi Baltijas Drifta čempions. Savas spējās trasē atrādīs arī “RedBull drift brothers” kuri šogad DMEC seriālu neaizvada, bet Rīgas posmu garām laist nebija gatavi. Protams uz starta redzēsiet arī spēcīgos drifta brāļus Shanahanus no Īrijas, kuri ir vieni no vadošajiem drifta braucējiem Eiropā. 2022 gada sezonā DMEC ieskaitei ir pievienojušies arī vairāki Ziemeļeiropas braucēji. Pilno dalībnieku sarakstu var redzēt www.driftkingofriga.com

Un visiem tiem, kuriem neizdevās iegādāties biļetes, bet tomēr ļoti vēlas redzēt 65 drifta auto, kuri būs ieradušies Rīgā no visas Eiropas,  būs tāda iespēja. Ceturtdienas vakarā, visiem interesentiem organizatori atvērs dalībnieku parku, no plkst.18:00-20:00 jebkuram, bezmaksas, būs iespēja doties dalībnieku parkā, apskatīt sportistu boksus, un apskatīt drifta auto. 

Visus apmeklētājus organizators aicina iepazīties ar aktuālo un noderīgo informāciju, kura ir apkopota www.driftkingofriga.com, kur iespējams atrast visu nepieciešamo informāciju.

Papildus informācija par tiešraidēm, precīziem laikiem, un linki būs pieejami Latvia Drift sociālajos kontos.

Facebook: Latvian Drift page

Instagram: @latviadrift