Drifta komisija
08.05.2024

Bertāns ar Kroģeri šajā nedēļas nogalē uz starta “Drift Masters” 1. posmā Spānijā

2024 Dmgp Kro Vs Niknak Omana

Latvijas PRO drifta sportisti savu 2024. gadu uzsāka Omānā, bet nu ir laiks uzsākt sezonu Eiropā. Nedēļas nogalē, Spānijā, Ricardo Tarmo trasē Valensijā notiks “Drift Masters” pirmais no sešiem sezonas posmiem. 2024. gada sezonā divi Latvijas PRO braucēji – Nikolass Bertāns un Edgars Kroģeris – aizvadīs pilnu sezonu.

2024 Dmgp Krogeris Jaunais Auto

Iziet uz starta Spānijā ir ļoti svarīgi sezonas kopvērtējumam, tāpēc sportisti nevienu brīdi neatmeta domu, tur piedalīties. Noslēdzoties Omānas drifta čempionātam, abas sportistu mašīnas tika ievietotas atpakaļ konteinerī un uzsāka ceļu uz Latviju. Dažādu pasaulē notiekošo iemeslu dēļ, ceļš no Omānas aizņēma vairāk laiku kā plānots. Jau aptuveni aprīļa vidū sportisti saprata, ka mašīnas nebūs tik laicīgi, lai tās apkoptu un sagatavotu Eiropas sezonai. Tuvojoties saņemšanas datumam, sākās pārsteigumi. Ja bija cerība, ka mašīnas ienāks ātrāk kā plānots, tās ienāca vēlāk, un visu laiku saņemšanas laiki tika nomainīti.

Edgars Kroģeris, kuram izrādās visu ziemu slepenībā būvējās jauns auto, pieņēma lēmumu negaidīt un necerēt uz konteinera atnākšanu laikā, bet, pieslēdzot visu savu komandu, mēģināt pirms termiņiem pabeigt jauno auto. Jaunais auto tika pabeigts sestdien, kam sekoja pirmie testi, un tad sekoja atkal nianšu regulēšana u.t.t. testi svētdien, un noslēdzošie darbi. Svētdienas naktī Kroģera komanda uzsāka ceļu uz Spāniju, bet nu jau ar jauno auto veiksmīgi ir ieradušies galamērķī, lai gatavotos sacensībām.

2024 Dmgp Nikolass Uzkraujas 3

Nikolasam Bertānam ar komandu šajā situācijā varianta B īsti nebija, bija opcija aizņemties no kāda drifta auto, bet savs ir savs, tāpēc B plāns īsti aktualizēts netika. Šīs nedēļas pirmdienas rītā tika saņemts info, ka konteineris ir ieradies Rīgā, ar lielu cerību komanda gatavojās, ka konteineri saņems vakarā un varēs doties pa taisno uz Spāniju, bet diemžēl to nesaņēma. Tomēr cerība vēl netika atmesta, opcija paspēt uz Spāniju vēl bija. Konteineri komanda saņēma otrdienas rītā 09:00, kad nekavējoties mašīnas tika izkrautas un pārkrautas, lai pa taisno, bez jebkādiem testiem dotos uz Spāniju. Mašīna tika ierūcināta tikai, lai pārbrauktu no konteinera uz treileri. Arī Bertāna komanda ir devusies ceļā, priekšā 40h ilgs ceļš, bet pēc visiem aprēķiniem piektdienas rītā uz treniņiem Nikolass būs uz starta.

Neraugoties uz šo gatavošanās drāmu, ar prieku paziņojam, ka abi sportisti izies uz starta “Drift Masters” 1. posmā Spānijā. Atliek novēlēt veiksmi un izdošanos! Piektdienā Spānijā notiks treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni, bet sestdien galvenās cīņas, jeb tandēmu TOP32. Jāatzīmē, ka tandēmiem kvalificēsies tikai labākie 32 sportisti no 55 dalībniekiem, līdz ar to kvalifikācija ir ļoti svarīga.

 

Foto: no sportistu personīgā arhīva

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša