Krosa komisija
06.04.2023

Baumanis šogad Eiropas rallijkrosa čempionātā startēs ar savu komandu

Jb6 1

Pirms 2023. gada Pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas Latvijā ir tapusi jauna rallijkrosa komanda – ”RX Team Latvia”, kuras mērķis šogad ar Jāni Baumani pie stūres ir cīnīties par čempiona nosaukumu Eiropas ieskaitē, bet jau nākamajā sezonā paplašināties un iziet uz starta Eiropas čempionātā ar divām Supercar klases automašīnām.

Jb6 2

Jānis Baumanis Eiropas līmenī karjeru sāka 2014.gadā Super1600 klasē (tagad Euro RX3) un 2015.gadā izcīnīja Eiropas čempiona titulu šajā klasē. Kopš 2017.gada Jānis ir startējis Pasaules čempionāta jaudīgākajā Supercar klasē, pārstāvot dažādas komandas: Hansen Motorsport, World RX Team Austria un STARD, bet pagājušā sezonā pievienojoties YellowSquad komandai Euro RX1 klasē.

Gadu gaitā gūtā pieredze un zināšanas ir mudinājušas sākt plānot par savas komandas izveidi. Uz 2023.gada sezonu šis sapnis ir piepildījies. “Mans mazais sapnis ir piepildīts – 2023.gada sezonā Eiropas rallijkrosa čempionātā startēšu mūsu izveidotā komandā,” stāsta Jānis Baumanis. “Var teikt, ka 95% komandas darbinieki ir latvieši un arī nosaukums būs atbilstošs – RX Team Latvia!”

RX Team Latvia, protams, bāzēsies Latvijā un šobrīd garāžās Rīgā intensīvi top jaunās sezonas Supercar klases auto. Laika trūkums un darbu pārpilnība ir motoru sporta komandu ikdiena, bet, neskatoties uz saspringto grafiku, vēl pirms sezonas sākuma maija beigās Ungārijā RX Team Latvia ir plānoti vairāki testi. “Mašīna tiek būvēta un vairākas detaļas vēl ir tikai ceļā no dažādām pasaules valstīm, bet atmosfēra komandā ir lieliska un visi šobrīd strādā ar milzīgu motivāciju. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka paveiksim visu laikā, lai līdz pirmajam posmam Ungārijā pagūtu aizvadīt pāris testus.”

Šogad plāns ir aizvadīt pilnu Eiropas čempionāta (Euro RX1) sezonu, bet, skatoties nākotnē, RX Team Latvia ambīcijas ir attīstīties un jau nākamajā sezonā iziet uz starta ar divām mašīnām Eiropas čempionāta ieskaitē. Komandas vadība atzīst, ka šis ir ļoti atbilstošs brīdis savas komandas izveidei, jo pēdējo astoņu gadu laikā, kopš rallijkross Eiropas līmenī ieguva jaunu popularitātes līmeni, tajā ir izskolojušies un guvuši pieredzi arī daudzi latviešu mehāniķi un speciālisti.

Jb6

“Doma par savas komandas izveidošanu ir bijusi aktuāla visu šo laiku un es teiktu, ka ir sagaidīts tas brīdis, kad mums ir izdevies piesaistīt Latvijas labākos motoru sporta speciālistus, lai šo projektu īstenotu. Mums ir Rīgā bāzēta, vietējo speciālistu pārstāvēta, tas ir izdevies,” atzīst Jānis Baumanis. “Man ir jāsaka paldies ļoti daudziem cilvēkiem, ka šis projekts ir ticis realizēts.” Bez latviešu speciālistiem komandā ir arī divi inženieri no Francijas, kas dalīsies ar savu pieredzi būvējot uz pilnveidojot Peugeot 208 WRX modeli. Tāpat RX Team Latvia ir saglabājusi ciešas sadarbības saites ar Hansen Motorsports komandu, YellowSquad vienību un tās vadītāju Eriku Farenu.

Bez startiem Eiropas čempionātā Euro RX1 klasē jaunizveidotajai RX Team Latvia komandai ir plāns atrādīties arī vietējiem līdzjutējiem nacionāla mēroga sacensībās. Jānis Baumanis: “Mēs noteikti vēlamies parādīties arī Latvijas līdzjutējiem. Ļoti žēl, ka šogad vairs nav WRX posma Rīgā, bet, ja kalendārs atļaus, plānosim un vasaras otrajā pusē, centīsimies piedalīties kādā no Latvijas rallijkrosa čempionāta posmiem Rīgā.”

Lai gan motoru sportā skaļas prognozes un pārlieku ambiciozi plāni ir nepateicīga lieta, Jānis Baumanis ir nospraudis sev ļoti konkrētu mērķi: “Plāns un uzdevums ir viens, sezonas beigās pateikt: jā, tā ir ‘sapņu komanda’, īsts ‘dream team’!”

 

Informāciju sagatavoja: Aldis Putniņš