Drifta komisija
29.09.2021

Baltijas drifta noslēgumā dalībnieki dosies Eiropas drifta čempionāta konfigurācijā

Bilde 1

Baltijas drifta oficiālā sezona noslēgsies jau šajā nedēļas nogalē, 1.-2.oktobrī, Biķerniekos, kur uz starta izies visas 3 drifta ieskaites klases. Šoreiz drifts notiks vienā trasē, bet citā konceptā – “Latvijas drifta kausa” street klase savas sacensības aizvadīs Biķernieku trases daļā – aiz starta mājas, bet Semi Pro un Pro klases- Baltijas, Livonijas un Lietuvas čempionāts, savus startus aizvadīs Biķernieku lielās trases konfigurācijā, kuru šogad izmantoja Drift Masters sacensībās Rīgā, dodot braucējiem iespēju izmēģināt šo trases konfigurāciju, un, protams, skatītājiem redzēt cīņas vēlreiz šajā trasē. Šobrīd dalību sacensībām pieteikuši 110 dalībnieki, 31 Pro klasē, 21 Semi Pro klasē un 58 Street klasē.

Bilde 1

Jānis Blušs, sacensību organizators: “Esam gatavi noslēgt sezonu īpaši – šī ir bijusi sarežģīta sezona gan mums pašiem, gan sportistiem, tāpēc mēs gribam sezonas noslēgumu uzdāvināt visiem kā svētkus, sportistiem iespēju braukt Eiropas seriāla konfigurāciju, un starp citu, tieši sezonas noslēgumā būs pirmā reize  šogad, kad Latvijas sportisti aizvadīs sacensības lielajā trasē, un skatītājiem to vērot Biķerniekos. Ierobežojumu dēļ nevarējām uzņemt tik skatītājus, cik atļauj trase augustā, tāpēc esam sagatavojuši kvēlākajiem faniem iespēju sacensības vērot, šajā konfigurācijā šosezon vēlreiz. Tiekamies Biķerniekos, lai aizvadītu elpu aizraujošas sacīkstes trīs ieskaites klasēs- Street, Semi pro un Pro, un noskaidrosim sezonas uzvarētājus kopā.”

Tieši Biķerniekos izšķirsies uzvarētāji un kopvērtējuma pjedestāli 2021.gada sezonā. Pro klasē sīvākās cīņas notiks gan par “Baltijas čempiona 2021” titulu, pašlaik pirmajā vietā ir latvietis Jānis Jurka, bet viņam ļoti cieši, zaudējot tikai 5 punktus, ir lietuvietis Benediktas Čirba un turpat ar 22 punktu starpību ir vēl viens latvietis Raivis Alkšārs. Cīņa noteikti iesaistīsies arī Igaunijas sportists Kristjan Sallu Salmre, kurš pašlaik ierindojas ceturtajā vietā Baltijā, tieši Rīgā tiks sadalīts viss Baltijas pjedestāls un noteikti cīņas vēl grūtākas padarīs lielā konkurence, jo  pievienoties Baltijas sportistiem sezonas noslēgumā ir nolēmuši arī Skandināvijas drifteriem un viens no spilgtākajiem vārdiem ir Juha Rintanens. Paralēli Baltijas čempionātam, notiks arī Livonijas drifta čempionāts, kur kopvērtējuma pjedestāls arī izšķirsies tieši šajās sacensībās Arī Livonijas  čempionātā  pirmajā vietā ir Jānis Jurka, bet viņam ļoti cieši seko Raivis Alkšārs un  turpat ir arī Igaunis Mihkel Norman Tults, kā arī latvieši Rolands Bērziņš un Edvards Žodziņš. Biķerniekos savu sezonas noslēguma posmu aizvadīs arī Lietuvas pro drifta čempionāts, kur arī kopvērtējuma pjedestāls tiks noskaidrots tieši šajā posmā. Pro klasē kopā uz starta izies sportisti no 6 valstīm.

Tik pat spraiga situācija ir Semi pro klasē, kur par kopvērtējuma pjedestālu sestdien cīnīsies visi sezonas TOP7 kopvērtējuma sportisti. Pašlaik kopvērtējuma līderis ir Edgars Kroģeris, kuram ļoti tuvu seko Jānis Bērziņš un turpat netālu ir Roberts Bāriņš, un turpat arī divi Igauņi Karel Piiroja Michael Reiljans un divi latvieši Aleksandrs Murajs un Edgars Jenčs. 

Street klasē, saistībā ar to, ka Latvijas drifta organizatori šonedēļ Covid-19 apstākļu dēl pieņēma lēmumu, ka 7.posms aizvadīts netiks, sezonas uzvarētājs ir zināms, Danielu Lāci- pagājušā gada 2.vietas  ieguvēju, šogad vairs neviens neapsteigs, pārliecinoši izrāvies vadībā ar 490 punktiem Daniel ir jau kļuvis par Street 2021 gada sezonas uzvarētāju, bet pats  braucējs min :”Posmu braukšu obligāti, braukšu skaisti un no visas sirds, un tad svinēšu uzvaru, ideāli ja uzvaru arī posmā, kas noslēgtu sezonu vēl fantastiskāk, padomā ir arī mazliet uzlabot auto, jo mums tomēr priekšā ir posms pa tumsu:” min Daniels Lācis. Tomēr cīņas Street saglabājas par atlikušo pjedestālu, par kopvērtējuma otro un trešo vietu uz kuru tēmē 6 dalībnieki, cīņas būs interesantas, noteikti punktu skaitīšana līdz pēdējiem braucieniem. Street klasē tikpat sīva cīņa ir komandu ieskaitē, kurā šogad ir pieteikts rekord liels komandu skaits- 9 komandas. Street klasē kvalifikācija tiks braukta iepriekšējā dienā, bet tandēmu Top32 braucieni street klasei notiks sestdienas vakarā. Lai nodrošinātu īpašus apstākļus Biķerniekos tiks izveidots papildus apgaismojums, skatītājus sagaida street klases fināla cīņas pa tumsu.

Biļetes šoreiz neietver ieeju dalībnieku parkā saistībā ar valstī noteiktajiem Covid19 ierobežojumiem.  Iegādātās biļetes darbosies divas dienas, ar tām būs iespēja apmeklēt arī Street klases piektdienas kvalifikācijas braucienus un semi pro un pro treniņbraucienus, kuri  norisināsies no 13:00-18:00. 

Organizatori aicina  visus skatītājus iepazīties ar aktuālo informāciju par sacensībām www.driftlatvia.com sadaļā skatītājiem un galvenais sekot līdzi valstī noteiktajiem noteikumiem.

Biļetes iespējams iegādāties visās “Biļešu Serviss” kasēs un  www.bilesuserviss.lv. Biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas sacensību dienā, ja tās tiks izpārdotas iepriekš pārdošana, organizators par to informēs savās sociālajās vietnēs. Biļešu cena iepriekš pārdošanā līdz 30.09.2021 vakaram ir tikai 10 EUR, pēc tam biļešu cena noteikta 15 EUR.

Sacensību oficiālā atklāšana ir noteikta uz 14:00 kam sekos tandēmu fināli, bet visi skatītāji ir aicināti ierasties Biķerniekos jau no 09:00 rītā sestdienā, kad tiks atvērta ieeja, lai vērotu gan semi pro un pro treniņus, gan kvalifikācijas braucienus.

Sacensību programma:

Piektdiena, 1. oktobris:

13:00- 18:00 Semi pro un pro treniņbraucieni

18:00 – 20:30 Street kvalifikācijas braucieni

Sestdiena, 2. oktobris:

09:00-10:00    Semi pro oficiālie treniņi

10:00-11:10    Semi pro kvalifikācija

11:30-12:30    Pro oficiālie treniņi

12:30-13:40    Pro kvalifikācija

14:00-14:20    Atklāšanas ceremonija

14:30-16:00    Semi pro tandēmu braucieni

16:10-18:30    Pro tandēmu braucieni

17:00             Tandēmu treniņi street klase

18:00-20:30    Street tandēmu braucieni

20:30               Apbalvošanas ceremonija

Vairāk informācija par pasākumu: Facebook: Latvian Drift page; Instagram: @latviadrift un www.driftlatvia.com