Rallija komisija
30.11.2021

Autosporta sacensības “Latvija 2021” apvieno 115 rallijsprinta, vēsturiskā rallija un minirallija ekipāžas

Vesturiskais Rallijs

Aizvadītajā nedēļas nogalē, ziemai atbilstošos laikapstākļos, norisinājās autosporta pasākums “Latvija 2021”. Divi nakts ātrumposmi sestdien un astoņi ātrumposmi svētdien tika izvietoti labi zināmās trasēs Latvijas autosportā: Biķernieku kompleksajā sporta bāzē un sporta kompleksā “333”. Sacensībās savstarpējās cīņās devās 115 rallija ekipāžas.

Vesturiskais Rallijs

Tradicionāli pasākums ekipāžas un līdzjutējus priecēja Latvijas zelta rudenī, bet šis gads nāca ar jaunu formātu – rallijs ziemā, kas pārbaudīja ekipāžu un braucēju spēju pielāgoties mainīgajam segumam, kā arī laikapstākļiem. Rallijsprinta un vēsturiskā rallija ekipāžas aizvadīja sacensības desmit ātrumposmos, bet minirallija sešos ātrumposmos. 

Jānis Krastiņš, sacensību rīkotājs: “Sākumā es gribētu pateikties visām ekipāžām, kuras ņēma dalību šajās sacensībās, kā arī pateikt lielu paldies visiem, kuri iesaistījās rallija un trases sagatavošanās darbos, neskatoties uz to, ka laikapstākļi mainījās ik brīdi. Rallijs “Latvija” jau kopš savas dzimšanas nav bijis viegls, arī tagad tas sagādāja izaicinājumus. Esam sacensības aizvadījuši gan vasarā, gan rudenī un nu jau arī ziemā – pilnam komplektam pietrūkst tikai pavasaris, bet domas par šādu formātu mums arī ir,” iesāk Jānis.

“Zinām, ka daudzi bija vīlušies, ka sacensības nevarēja notikt sākotnēji plānotajā laikā, 30. oktobrī, bet diemžēl situācija valstī noteica dažādas korekcijas, kurām mums bija jāpielāgojas. Līdz ar pasākuma pārcelšanu nācās atcelt arī daudziem iemīļotos grants ātrumposmus, jo novembra mēnesī un šādos laikapstākļos ātrumposmi grants seguma ceļos nevar notikt dažādu apsvērumu dēļ. Katru gadu cenšamies uzlabot šī autosporta pasākuma formātu, veidojot arvien jaunas ātrumposmu konfigurācijas un meklējot trases, ceļus, kur tiek plānoti ātrumposmi,” atklāj sacensību rīkotājs.

“Paldies visiem, kuri varēja būt klāt, nenobijās un startēja sacensībās. Es domāju, ka šis pasākums bija interesants gan no pieredzes viedokļa, gan pašas braukšanas un konfigurācijām trasē. Tiekamies 2022. gadā, veiksmi sacensībās,” tā nobeigumā Jānis Krastiņš.

Ātrākās rallijsprinta un vēsturiskā rallija ekipāžas:

Absolūtā ieskaite: 

1. N.Grjazins/M.Juzikevičs, 2. V.Grjazins/A.Mālnieks, 3. V.Jurkevicius/A.Paliukenas

RK8: 

1. V.Rubenis/G.Balodis, 2. A.Igaveņš/R.Igaveņš, 3. E.Balodis/L.Tole

RK10: 

1. U.Lepiksons/A.Šteinbergs, 2. O.Manamets/H.Enoks, 3. T.Martens/M.Husegems

RK11: 

1. M.Freibergs/J.Klamers, 2. Ē.Kursišs/A.Aļļe-Kursiša, 3. J.Ieviņš/S.Druks-Jaunzemis

RK9: 

1. T.Pupeikis/E.Kvederis

Rallijsprints

Minirallija ātrākie braucēji:

JUNIORI: 

1. O.Manamets/H.Enoks, 2. T.Martens/M.Husegems

1600: 

1. K.Tiders/K.I.Gabaliņa, 2. A.Neilands/E.Peterlevics, 3. K.Priedīte/A.Bērziņš

2000: 

1. S.Laukšteins/I.Smaižis, 2. K.Roziņš/A.Himičs, 3. R.Trūps/A.Birģelis

2WD: 

1. G.Rozenblūms/I.Kalniņš, 2. M.Mežaks/M.Mežaks, 3. K.Lāms/J.Melnis

OPEN 2WD: 

1. M.Ķenavs/A.Veinbergs, 2. K.Fricsons/A.Poriete, 3. Ē.Kursišs/A.Aļļe-Kursiša

2WD ROOKIE: 

1. K.Laipnieks/K.Jansons, 2. K.Skuja/A.Kļava, 3. K.Sloka/O.Sukurs

OPEN 4WD: 

1. J.Liepa/A.Cibuks, 2. V.Rubenis/G.Balodis, 3. A.Igaveņš/R.Igaveņš

4WD: 

1. I.Jeršovs/K.Jeršova, 2. K.Dzīvītis/M.Rudevics

4WD+: 

1. K.Blūms/R.Lipstoks, 2. M.Ločmelis/E.Blūms, 3. A.Spilva/E.Meijere

4WD ROOKIE: 

1. R.Balodis/Ģ.Kārkliņš, 2. E.Bērzups/D.Krauja, 3. J.Balodis/Ģ.Zelmenis

Minirallijs

Sacensību specbalvu ieguvēji: SS1/SS2 www.buy-solutions.com balva “P1 fuels 102PRO” sporta degvielas muca 54l N.Grjazina/M.Juzikeviča ekipāžai. SS3 ātrākā “RK8” ekipāža V.Rubenis/G.Balodis saņēma pārsteiguma balvas no GREEN MOTORS un ŠKODA. SS4 ātrākajai “RK11” ekipāžai M.Freibergs/J.Klamers iespēja iegādāties drošības aprīkojumu 100 EUR vērtībā APE motors. 

SS5 1600 klases ātrākā ekipāža K.Tiders/K.I.Gabaliņa dosies ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju. SS6 2. vietas ieguvēji 2000 klasē K.Roziņš/A.Himičs izmēģinās spēkus Biķernieku trases autosporta simulatorā. SS7 2WD klases ātrākie M.Larionovs/O.Līdaks saņēma sporta kompleksa “333” dāvanu kartes. SS8 uzvarētājiem minirallija vientilta ieskaites kategorijās K.Laipnieka/K.Jansona ekipāžai dāvanu karte no BLAST.LV. 

SS9 uzvarētājiem minirallija pilnpiedziņas ieskaites kategorijās: SRT simulatora rāmja stacija, šo balvu mājās veda K.Blūma/R.Lipstoka ekipāža. Noslēdzošajā ātrumposmā SS10 pārsteiguma balvas nodrošināja RedBull ātrākajai 2WD open un 4WD open ekipāžai – K.Fricsons/A.Poriete, J.Liepa/A.Cibuks.

Foto: Jānis Asaris

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja

FIA NEZ Rallijsprinta “Latvija 2021” informatīvas komunikācijas vadītāja

E-pasts: zane.lielkaja@laf.lv; Tel.: +371 26612249