Krosa komisija
01.08.2022

Autokrosa posms Vecpilī, sasniegtas pirmās uzvaras dzīvē, Kuzmanim iespaidīgs finišs atpakaļgaitā

Jānis Balodis Vaz

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 30. jūlijā, pieredzes bagātajā Vecpils autotrasē norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta un kausa trešais sacensību posms. Lielais dalībnieku pulks skatītājus priecēja ar ātru braukšanu, skaistiem lēcieniem un spraigām cīņām trases līkumos. Dienas noslēgumā tika apbalvoti ātrākie braucēji deviņās klasēs.

Jānis Balodis Vaz
Foto: Miks Brūšnieks

Šī posma iespaidīgākais fināls norisinājās 1600 salonautomašīnu klases izpildījumā. Cīņā devās četras automašīnas, kuras spēja sagādāt nervus kutinošus momentus brauciena laikā. Līderpozīcijā iekārtojās pieredzējušais autokrosa braucējs Juris Narubins, bet jau nedaudz vēlāk viņu pievīla tehniska problēma – pārsists rats, neskatoties uz to, sportists turpināja cīnīties un finišu sasniedza pēdējais, braucot vien uz “plika” diska. Narubinam, zaudējot ātrumu, brauciena vadību pārņēma Ģirts Kuzmanis, kurš īsi pirms fināla brauciena finiša pietuvojās iepriekš minētajam sportistam par apli, apdzīšanas manevra rezultātā Kuzmanis iebrauca riepās, piecus metrus pirms finiša līnijas. Sportists bija spiests pārslēgties atpakaļgaitā un, lai nezaudētu laiku, sasniedza finiša līniju atpakaļgaitā. Šī Ģirtam Kuzmanim bija pirmā uzvara, kas ilgi paliks atmiņā, otro pozīciju sasniedza Andis Kļava, bet trešais Justs Grencis. 

Ģirts Kuzmanis, 1600 salonautomašīnu klases uzvarētājs: “Šāds finišs ir kaut kas nebijis Latvijas autokrosa čempionātā. Es piecus gadus tiecos uz šo sasniegumu, tagad tas ir noticis! Pirms finiša mazliet pārcentos, nevajadzēja “nesties” gar Narubinu, bet es esmu ļoti priecīgs, ka viss izvērtās šādi. Jāsaka, ka esmu šokā, jo visu dienu bija problēmas pārslēgties atpakaļgaitā, bet finālā tas izdevās. Trase sagatavota perfekti, neviena bedrīte, lielisks ātrums šīs dienas pēdējā braucienā. Paldies visiem, kuri ticēja un atbalstīja, esmu ļoti pateicīgs!”

Par “slidenu” un precīzu braukšanu parūpējās VAZ klasika klases braucēji. Pirms šīs klases fināla brauciena, rīkotājiem nācās trasi laistīt, lai samazinātu lielo putekļu daudzumu. Sportisti šo braucienu pielīdzināja braukšanai pa ledu ziemā, jo dienas laikā sablīvētais segums pēc laistīšanas kļuva slapjš un ļoti slidens. Šīs klases dalībniekiem, dienas gaitā, bija jāpierāda savas braukšanas prasmes dažādos apstākļos. Pirmais finiša līniju sasniedza Jānis Balodis, kurš svinēja savu pirmo uzvaru autokrosā, otrais Raitis Gusevs, bet trešais Ivo Žilde,

“Šķiet, ka šo uzvaru palīdzēja sasniegt patika pret mazliet slidenu segumu, bet jāatzīst, ka šeit strādāja arī veiksmes faktors. Ir līdzīgi kā ziemā, bet mazliet labāk, tik traki neslīdēja. Labi, ka pirms fināla laistītājs nebrauca vēl vienu atpli, tad būtu daudz slapjāk un automašīnu novaldīt būtu grūtāk. Dienas noslēgumā emocijas un sajūtas ir ļoti labas, jo šī ir mana pirmā uzvara autokrosā, beidzot esmu sasniedzis šo rezultātu,” priecīgs par savu pirmo uzvaru autokrosā ir VAZ klasika uzvarētājs, Jānis Balodis.

Labākie Latvijas autokrosa čempionāta un kausa trešajā posmā:

Mini bagiji

1.Ažuolas Dungveckis (Lietuva) 2.Jēkabs Linde 3.Klāvs Žvagins

Junior Xtreme bagiji

1.Matas Zavarskis (Lietuva) 2.Markuss Ūtēns 3.Jānis Kozlovskis

Xtreme bagiji

1.Mikus Neško 2.Roberts Rumbenieks 3.Keivo Koivs (Igaunija)

B1600 bagiji

1.Edgars Zīverts 2.Modris Lešinskis 3.Dins Kolosovskis

VAZ klasika

1.Jānis Balodis 2.Raitis Gusevs 3.Ivo Žilde

1600 

1.Ģirts Kuzmanis 2.Andis Kļava 3.Justs Grencis

2000 super 

1.Ritvars Kārkliņš 2.Ivo Gabrāns 3.Miks Gabrāns

Open 2500 

1.Ints Jeršovs 2.Aigars Bajārs 3.Jānis Gustāns

B6000 bagiji

1.Martins Talvs (Igaunija) 2.Dinārs Ramats 3.Ots Kevai (Igaunija)

Sacensību tiešraides ieraksts:

Sacensību video:

Jaunumiem seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv

Nākamais, ceturtais, Latvijas autokrosa čempionāta un kausa posms norisināsies leģendārajā ‘Mūsa Raceland’ trasē, Bauskā, 13. augustā.

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja / AX Latvia

Tel.: +371 26612249; E-pasts: zane.lielkaja@gmail.com