Drifta komisija
11.08.2021

AR VĒL NEBIJUŠĀM SĀNSLĪDĒM UN AIZRAUJOŠĀM SKATĪTĀJU EMOCIJĀM NOSLĒDZIES RED BULL CAR PARK DRIFT 2021

Redbull Carparkdrift 8

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 7. un 8. augustā, Starptautiskās lidostas “Rīga” ilgtermiņa autostāvvietā P3 pirmo reizi Latvijā norisinājās starptautiskas koncepcijas drifta sacensības Red Bull Car Park Drift.

Redbull Carparkdrift 8

Pirmo reizi Latvijā, tomēr ar ievērojamu dalībnieku sarakstu, pirmajā sacensību dienā piedalījās 39 braucēji no Latvijas. 7. augusts jeb kvalifikācijas diena iesākās ar treniņbraucienu un diviem kvalifikācijas braucieniem, kuros dalībniekiem bija iespēja izmēģināt Red Bull Car Park Drift zīmīgo trases konfigurāciju ar tādiem šķēršļiem kā pendulum, flipper un box. Trases konfigurācija ar izvietotajiem šķēršļiem prasīja īpašu meistarību no braucējiem, attiecīgi izaicinot tos parādīt savas braukšanas prasmes ārpus ierastā drifta sacensību koncepta. Pirmajā dienā dalībnieki testēja šķēršļus, tos aizķerot un apgāžot, kā mucas tā riepas un citas konstrukcijas, padarot kvalifikāciju īpaši spraigu. Noslēdzoties kvalifikācijai, ceļazīmi dalībai pamatsacensībās ieguva 18 braucēji: Edmunds Bērziņš, Harijs Bildarts, Reinis Ozoliņš, Edgars Kroģeris, Raimonds Drevinskis, Ēriks Ulass, Ingus Jēkabsons, Kārlis Graustiņš, Rihards Jermaļonoks, Daniels Lācis, Aleksandrs Vlasovs, Reinis Rabācis, Māris Ruņģis, Dmitrijs Firovs, Rihards Leppiks, Niklāvs Žingulis, Igors Vozņakovskis un Jānis Grote. 

Pamatsacensību dienā, 8. augustā kvalifikāciju pārvarējušajiem dalībniekiem pievienojās četri Wild Card jeb Pro braucēji – Edvards Žodziņš, Rolands Bērziņš, Artūrs Miškinis un Kristiāns Burkovs, kuri dienu iesāka ar īsiem treniņbraucieniem, lai labāk izprastu sarežģīto trases konfigurāciju un vēlāk sacenstos kopā ar pārējiem dalībniekiem. Tikmēr trīs žūrijas locekļi, Latvijā plaši atpazīstamais Roberts Vītols, Youtube platformā pazīstams kā Roby Works, Latvijas Drifta galvenā organizatore Elīne Berķe un profesionālais drifta braucējs Johannes Hountondji no Red Bull Drift Brothers, vērtēja automašīnu vizuālo izskatu. 

Sākoties svarīgākajai sacensību daļai, kā organizatorus tā arī braucējus sagaidīja pamatīgs lietus un vējš, tomēr braucēji bija pilnā gatavībā doties trasē un atklāja sacensības ar braucēju parādi. Žūrija vērtēja drifteru braukšanas stilu, precizitāti šķēršļos, piemēram, driftēšanu apkārt konusam, šaurā “garāžā” vai īpašo pendelum šķērsli, kurā ar mašīnas aizmugurējo daļu nepieciešams sānslīdē pieskarties milzīgai statīvā iekārtai bumbai, tāpat arī mašīnas skaņu un braucēja spēju kontrolēt mašīnu trasē. Pēc pirmā brauciena tika noskaidroti Top 8 drifteri, no kuriem augstākos rezultātus uzrādīja Edmunds Bērziņš (247 punkti), Harijs Bildarts (238 punkti) un Rolands Bērziņš (233 punkti). Top 8 kārtā trases konfigurācija tika papildināta ar vēl vienu šķērsli – Box 2, kas atsevišķiem dalībniekiem izrādījās izšķirošs, zaudējot vērtīgos punktus kopvērtējumā, lai kvalificētos Top 4. Tomēr, neskatoties uz dažādajiem un daudzajiem vērtēšanas kritērijiem, četru finālam kvalificējušos dalībnieku rezultāts bija ļoti līdzīgs.

Lai noskaidrotu meistarīgāko braucēju, arī noslēdzošajā kārtā (Top 4) trasē tika pievienots šķērslis, ko dalībnieki iepriekš nebija veikuši sānslīdē – Spirāle. Precīzi izbraucot arī pārējos šķēršļus un saņemot augstāko žūrijas vērtējumu (268 punkti), par pirmo Red Bull Car Park Drift Latvija sacensību uzvarētāju tika kronēts Edmunds Bērziņš, savukārt otro vietu izcīnīja Edgars Kroģeris (244 punkti), bet trešo – Rolands Bērziņš (208 punkti).  

Uzvarētājs Edmunds Bērziņš par sacensībām: ‘’ Kopumā gāja ļoti labi. Kvalifikācijā 2. labākais rezultāts, finālu dienā TOP8 ar pirmo labāko rezultātu, TOP4 arī tiku ar ļoti pārliecinošu braucienu. Grūtākais trasē bija apgriešanās garāžā neaizstumjot pilonu un neapgāžot mucas. Esmu ļoti priecīgs par uzvaru un pateicīgs par izcīnīto balvu. Piedalījos izklaides pēc un uzzinot par balvu finālu dienā biju patīkami pārsteigts, tas bija negaidīti! ’’ 

Uzvarētāji ieguva vērtīgas balvas no IC24.LV, Riga Customs, T/C Domina Shopping, Riepu Garāžas, Shell  un pašu galveno balvu pirmajai vietai – ceļazīmi uz Red Bull Car Park Drift Pasaules finālu Ēģiptē, kur latvietis Edmunds dosies pārstāvēt Latviju pasaules drifteru priekšā.