Standarta automobiļu komisija
11.04.2023

Ar spraigām cīņām un skaistām uzvarām Biķerniekos atklāta vasaras autosprinta sezona

Autosprints 2023 Pirmais 1

Pagājušajās Lieldienu brīvdienās Biķernieku trasē tika atklāta autosporta vasaras sezona. Lieliskos laika apstākļos Biķernieku trasē pulcējās vairāk nekā 190 dalībnieki, lai aizvadītu Latvijas autosprinta kausa pirmo posmu, kurā ātrākajās pilnpiedziņu ieskaitēs uzvaras izcīnīja Artis Vicinskis (Subaru Impreza) un Edgars Ozoliņš (Mazda 323).

Autosprints 2023 Pirmais 3

Lai arī 2023. gada autosprinta sezona tika uzsākta nedēļu ātrāk nekā pagājušajā gadā, laika apstākļi bija ļoti labvēlīgi, gan dalībniekus, gan skatītājus priecējot ar siltiem saules stariem. Pavasarīgais laiks gādāja par pozitīvu atmosfēru, savukārt sīvās cīņas trasē lika dalībniekiem pulcēties pie lielā ekrāna, lai salīdzinātu savus laikus ar konkurentu iespēto, kā arī apspriestu to, kā kuram gājis trasē. Sacensību norise bija raita un tās noslēdzās par stundu ātrāk nekā sākotnēji paredzēts, ļaujot gan dalībniekiem, gan organizatoriem izbaudīt vienu no pirmajiem siltajiem 2023. gada vakariem.

Viskuplāk pārstāvētās bija aizmugurējās piedziņas ieskaites, RWD un RWD OPEN klasēm kopā pulcējot 64 dalībniekus. Starp viņiem aizraujošu cīņu savā starpā aizvadīja rallija meistars Ralfs Sirmacis (BMW 3. sērija) un Andis Šarkovskis (BMW 3. sērija), kuri savā starpā sadalīja pirmās divās vietas visos abus klašu braucienos. RWD ieskaitē beigās triumfēja Sirmacis, savukārt RWD OPEN uzvarētāja gods tika Šarkovskim. Trešā vieta RWD klasē Matīsam Mežakam, kurš pirmo reizi sacensībās piedalījās ar pilnīgi jauno Toyota GR86, savukārt RWD OPEN trešo vietu ieņēma Jānis Apsītis (BMW 3. sērija).

Autosprints 2023 Pirmais 5

1600 ieskaitē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Renārs Zapackis (Honda Civic), triumfējot visos trijos iebraucienos un atstājot aiz sevis Jāni Jansonu (Peugeot 206) un Modri Krieviņu (VAZ 2108). 2000 klasē aizraujošu trīscīņu savā starpā aizvadīja trīs piloti ar Honda Civic spēkratiem – Edvīns Vansovičs, Reinis Trūps un Madars Dīriņš. Pirmajā braucienā priekšā bija Trūps un Dīriņš, tomēr nākamajos divos triumfēja Vansovičs, tādējādi izcīnot arī uzvaru posmā. Ja 2000 klasē Dīriņam nācās samierināties ar trešo vietu, tad 2WD OPEN viņš kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, aiz sevis atstājot Vansoviču un Adrianu Apsīti (Ford Fiesta).

Pilnpiedziņās par favorītu pirms sacensībām tika uzskatīts autosprintu un miniralliju daudzkārtējais uzvarētājs Mārtiņš Ločmelis, tomēr otrā brauciena laikā viņa Subaru Impreza piemeklēja sajūga defekts. Uz atlikušajiem iebraucieniem izdevās aizņemties auto no konkurentiem, tomēr ar to tik labi neveicās, liekot šoreiz samierināties ar divām trešajām vietām. Pēc sacensībām gan Ločmelis tāpat bija labā noskaņojumā, atzīmējot, ka galvenais bija labi pavadīt laiku draugu lokā. Ļoti sīvā cīņā uzvaru 4WD ieskaitē trešajā iebraucienā izrāva autosprinta leģenda Artis Vicinskis (Subaru Impreza), knapi pārspējot Edgaru Ozoliņu (Mazda 323). 4WD OPEN klasē gan rezultāts apgriezts – uzvara Ozoliņam, bet Vicinskis otrais. Ļoti tuvu pjedestālam abās klasēs bija arī Rolands Ozoliņš (Mitsubishi Lancer), tomēr līdz kausam šoreiz pietrūka vien sekunžu desmitdaļas.

Autosprints 2023 Pirmais 4

Īpašajā AUDI QUATTRO ieskaitē sezonas atklāšanā uzvaras laurus plūca Raivis Poišs (Audi A3), otrajā vietā Pēteris Rubulis (Audi S3), savukārt trešais rezultāts Mārim Mellupam (Audi). Junioru ieskaitē, kurā startē dalībnieki vecumā līdz 18 gadiem un ar vienas ass piedziņas auto, kam rūpnīcas izpildījumā nav vairāk par 160 Zs, ātrākais šoreiz Patriks Gromovs (BMW 3. sērija), apsteidzot Ričardu Laukšteinu (VW Golf) un Aleksi Aleksejevu (VW Golf). Starp dāmām pirmā vieta Renitai Aukšmukstei (Subaru Impreza), otrajā pozīcijā Konstance Krieviņa (VAZ 2108), bet trešajā vietā Zanda Priedīte (Opel Corsa).

Nākamais Latvijas autosprinta kausa posms tiks aizvadīts 6. maijā, kad dalībnieki dosies uz slaveno Smiltenes Tepera trasi. Plašāka informācija par autosprinta kausu atrodama mājaslapā www.autosprints.lv un LAF Standarta Automobiļu komisijas sociālo tīklu Facebook un Instagram kontos.

 

Video atskats: youtu.be/dQWI3tFNW7Y

Foto: Oskars Freijs

Informāciju sagatavoja: Eduards Kalve