Rallija komisija
16.06.2023

Ar rallija svētkiem Liepājā turpinās Latvijas rallija čempionāta sezona

2023 06 15 F1 Lrc Tet Rally Liepaja ©tetrallyliepaja

Līdztekus FIA Eiropas rallija čempionāta posmam, “Tet Rally Liepāja” ietvaros norisināsies arī Latvijas rallija čempionāta sezonas dubultposms, katrā no rallija dienām notiekot attiecīgi sezonas ceturtajam un piektajam posmam. Latvijas rallija čempionāta ieskaitē dalību sacensībām pieteikušas 22 ekipāžas, tostarp pat 13 Junioru ieskaites ekipāžas, pārstāvot 11 dažādas valstis.

2023 06 15 F3 Lrc Tet Rally Liepaja ©tetrallyliepaja

Latvijas rallija čempionāts (LRČ) šogad sacensības aizvadīs pēc tādas pašas programmas, kā “Tet Rally Liepāja” Eiropas čempionāta dalībnieki, tomēr Latvijas čempionāta ieskaitē uzvarētājs tiks noteikts gan pēc sestdienas, gan svētdienas atsevišķi.

Sestdienā LRČ dalībnieki aizvadīs sešus ātrumposmus – Tukuma apkaimē, Talsos un apkaimē, Kuldīgas novadā un, dienu noslēdzot, saldajā ēdienā pilsētas ātrumposms Liepājā, savukārt svētdienā Latvijas rallija čempionāta dalībniekus sagaidīs četri ātrumposmi Dienvidkurzemes novadā.

Šoreiz gan Latvijas rallija čempionāta ieskaitē sacentīsies tikai LRČ2, LRČ3, LRČ4 un LRČ Junioru ieskaites dalībnieki. LRČ2 klasē dalību ņems Latvijas rallija zvaigzne un viens no šīs sezonas Eiropas rallija čempionāta līderiem Mārtiņš Sesks. Visplašāk pārstāvētā grupa būs LRČ4, kur startam pieteikušās 13 ekipāžas – tās pašas, kas startē arī LRČ Junioru ieskaitē. Kā jau ierasts, Latvijas ralliji kļuvuši par vietu, uz kuru no visas pasaules dodas jaunie piloti, lai rallijos startētu ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci. Lielākajā daļā ārvalstu pilotiem jāsasniedz pilngadība, lai drīkstētu piedalīties rallijos.

2023 06 15 F5 Lrc Tet Rally Liepaja ©tetrallyliepaja

Šogad “Tet Rally Liepāja” šādu iespēju izmantos pieci piloti no četrām dažādām valstīm – viens no sezonas LRČ līderiem, norvēģis, Karls Peders Nordstrands (Peugeot 208 Rally4), beļģis Tomass Martens (Renault Clio Rally4), itālis Džovanni Trentins (Ford Fiesta Rally4), kā arī turki Kans Alakočs (Ford Fiesta Rally4) un Kerems Kazazs (Renault Clio Rally5).

Plašāka informācija par Latvijas rallija čempionāta posmu dalībniekiem un rezultāti pieejami čempionāta oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv. FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma “Tet Rally Liepāja” ieejas biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

2023 06 15 F4 Lrc Tet Rally Liepaja ©tetrallyliepaja

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu “Tet Rally Liepāja”, kas Latvijā norisināsies 16.-18. jūnijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai Sixt un apdrošināšanas partnerim BTA. “Tet Rally Liepāja” tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem “Tet Rally Liepāja” draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par “Tet Rally Liepāja” atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

TET RALLY LIEPĀJA ĀTRUMPOSMI
SESTDIENA, 17. JŪNIJS
11.00 27,56 km SS1 TUKUMS 1, Tukuma novads
13.05 27,56 km SS2 TUKUMS 2, Tukuma novads
14.40 8,50 km SS3 TALSI, Talsi un Talsu novads
16.50 26,02 km SS4 ĪVANDE, Kuldīgas novads
17.40 14,63 km SS5 SNĒPELE, Kuldīgas novads
20.05 2,54 km SSS6 LIEPĀJA CITY STAGE, Liepāja

SVĒTDIENA, 18. JŪNIJS
08.55 19,59 km SS7 LIEPIENI 1, Dienvidkurzemes novads
10.05 18,95 km SS8 KROGZEMJI 1, Dienvidkurzemes novads
13.00 19,59 km SS9 LIEPIENI 2, Dienvidkurzemes novads
15.05 18,95 km SS10 KROGZEMJI 2 (Power Stage), Dienvidkurzemes novads

 

Foto: Tet Rally Liepāja

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts