Rallija komisija
20.10.2023

Ar ievērojamu dalībnieku skaitu un Eiropas vicečempiona dalību noslēgsies Latvijas autorallija 2023. gada sezona

2023 10 20 F2 Rallijsprints Latvija ©raimonds Volonts

Nedēļas nogalē, 21. un 22. oktobrī, Rīgā, Biķernieku trasē, norisināsies autorallijs “Latvija”, noslēdzot pašmāju sacensību 2023. gada sezonu – gan “ERST Finance” minirallija kausa, gan arī Latvijas rallijsprinta kausa un Latvijas vēsturiskā rallija kausa izcīņā. Dalību abu dienu sacensībām pieteicis arī Latvijas šī brīža labākais rallija pilots Mārtiņš Sesks, kurš vēl oktobra sākumā izcīnīja Eiropas vicečempiona titulu.

Martins Sesks

Minirallija “Latvija” dalībnieki par uzvaru sacentīsies sestdien, 21. oktobrī, kad ātrumposmos startēs 104 ekipāžas. Ievērojamajā dalībnieku pulkā atrodami arī vairāki FIA Eiropas rallija čempionāta posmu uzvarētāji, gan jau pieminētais Mārtiņš Sesks, kurš kopā ar stūrmani Renāru Franci startēs ar “Škoda Fabia Rally2 RS” auto, gan Ralfs Sirmacis, kurš 2016. gadā izcīnīja vairākas uzvaras FIA Eiropas rallija čempionātā. Tāpat dalībnieku sarakstā atrodami Latvijas rallija čempionāta līderi, tostarp šīs sezonas LRČ1 ieskaites grupas uzvarētājs, norvēģis Karls Peders Nordstrands, kurš sacensībās startē ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci.

Rallijsprintam “Latvija” pieteikušās 24 ekipāžas, cīnoties par uzvaru gan absolūtajā vērtējumā, gan rallijsprinta kausa ieskaites grupās RK8 un RK9, gan vēsturiskā rallija kausa grupās RK11 un RK12.

2023 10 20 F4 Minirallijs Latvija ©jānis Asaris

Starp līderiem cīņā par uzvaru var nosaukt jau minētos Sesku un Nordstrandu, kā arī Matīsu Mežaku un Iļju Zakmanu, kuru rīcībā, ja neskaita Seska ekipāžu, būs jaudīgās “SRT PROTO” automašīnas. Ja RK8 ieskaites grupā būs redzami abi sezonas līderi Miks Ķenavs un Vigo Rubenis, tad RK9 ieskaites grupā tiks noskaidrots šosezon vēl neredzēts uzvarētājs, jo neviens no iepriekš uzvarējušajiem sacensībās nestartēs. RK11 ieskaites grupā cīņu par kausa ieguvēja titulu turpinās līderu trio Kristaps Dzīvītis, Intars Rezakovs un Andris Spilva, bet par uzvaru RK12 grupā sacentīsies vēl četras ekipāžas.

“Ļoti forši atgriezties un katru gadu piedalīties rallijsprintā “Latvija”, jo tas ir tāds sezonas noslēdzošais posms visiem, arī mums, Eiropas čempionāta dalībniekiem. Manuprāt, ideāla satikšanās vieta visiem faniem un skatītājiem. Nekur tālu nav jābrauc, jo viss notiek uz vietas Biķernieku trasē. Mūsu uzdevums noteikti būs pateikties visiem līdzjutējiem, sagaidīt visus fanus, atbalstītājus, sponsorus uz pasākumu, gan sestdien, gan svētdien. Mēs esam izspēlējuši vairākus konkursus un vizināsim gan savus partnerus, gan konkursu veiksminiekus, tāpēc izbaudīsim šīs abas dienas un svinēsim Eiropas vicečempiona titulu kopā ar rallijsprintu “Latvija”,” izsakās FIA Eiropas rallija čempionāta kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs Mārtiņš Sesks.

Minirallija “Latvija” starts tiks dots sestdien, pirmajam ātrumposmam sākoties plkst. 11.00. Dienas gaitā paredzēti seši ātrumposmi, savukārt sacensību pirmās mašīnas finišā sagaidāmas plkst. 16.10. Tās pašas dienas vakarā tiks dots starts arī rallijsprintam “Latvija”, ekipāžām pirmo ātrumposmu veicot jau tumšajā Biķernieku trasē, plkst. 21.00, savukārt svētdien priekšā vēl pieci ātrumposmi, no kuriem pirmais sāksies plkst. 11.00, bet sacensību noslēdzošais ātrumposms plkst. 14.15.

2023 10 20 F3 Minirallijs Latvija ©jānis Asaris

Plašāka informācija par minirallijs “Latvija” pieejama www.minirallijs.lv, bet par rallijsprintu “Latvija” interneta vietnē www.autorally.lv. Informācija par abu sacensību norisi pieejama arī sociālā tīkla “Facebook” kontā /RallijsprintsLatvija.

Minirallijs “Latvija” un rallijsprints “Latvija” norisi atbalsta “Conti STL”, “Prodex”, “Hydroscand”, “Green Motors Škoda”, “Biķernieku trase”, “Red Bull”, “www.buy-solutions.com”, “Radio TEV”, “SDK”, “Sports Racing Technologies” un “Swecon”. Sacensības rīko “Rally Latvia” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju.

Dalībnieku saraksts

Minirallija “Latvija” dalībnieku saraksts atrodams šeit: https://minirallijs.lv/registracija/

Rallijsprinta “Latvija” dalībnieku saraksts atrodams šeit: https://autorally.lv/?r=225&m=2

Minirallijs “Latvija” specbalvas

“ERST Finance” minirallija kausa posma “Latvija” dalībniekiem, līdzās iespējai saņemt ieskaites punktus kausa izcīņā, papildu motivāciju nodrošinās arī iespēja cīnīties par vairākām minirallija partneru sarūpētām specbalvām:

  • “ERST Finance”

specbalva tiks ātrākajai “2WD Rookie” ekipāžai ātrumposmā SS1 ERST FINANCE

  • “Biķernieku trase”

specbalva tiks ātrākajai “4WD Rookie” ekipāžai ātrumposmā SS2 BIĶERNIEKU TRASE

  • “HYDROSCAND”

specbalva tiks ātrākajai “2WD” ekipāžai ātrumposmā SS3 HYDROSCAND

  • “Green Motors-Škoda”

specbalva tiks ātrākajai “1600” ekipāžai ātrumposmā SS4 GREEN MOTORS – ŠKODA

  • “SDK.lv”

specbalva tiks trim ātrākajām “Buggy” ekipāžām minirallijs “Latvija” kopvērtējumā

  • “Conti STL SIA”

specbalva tiks ātrākajai “4WD+” ekipāžai ātrumposmā SS6 CONTI STL.

Minirallija “Latvija” norises programma:
SESTDIENA, 21. oktobris
10.00 Dalībnieku kopbilde
10.50 Starts
11.00 SS1 ERST Finance
11.15 SS2 Biķernieku trase
13.20 SS3 Hydroscand
13.35 SS4 Green Motors – Škoda
15.40 SS5 SDK.lv
15.55 SS6 Conti STL
20.00 Apbalvošana

Rallijsprinta “Latvija” norises programma:
SESTDIENA, 21. oktobris
20.50 Starts
21.00 SS1 WRC – TET RALLY LATVIA 2024
SVĒTDIENA, 21. oktobris
10.50 Starts
11.00 SS2 Biķernieku trase
11.15 SS3 Green Motors – Škoda
–Servisa parks–
12.30 SS4 Hydroscand
12.45 SS5 PRODEX
–Servisa parks–
14.15 SSS6 BUY-SOLUTIONS.COM gets more power
17.00 Apbalvošana

 

Foto: Red Bull Pool Content, Raimonds Volonts, Jānis Asaris

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts