Krosa komisija
07.05.2024

Ar 80 Baltijas rallijkrosa sportistiem atklāta Latvijas Lietuvas rallijkrosa čempionāta sezona

Dsc02095

Latvijas Lietuvas rallijkrosa čempionāta atklāšana ar 80 dalībniekiem – tas ir gana, lai būtu cīņas, bet sezonas sākumā ne visi vēl ir uz starta līnijas. BMW 3000 klasē piedalījās 23 dalībnieki starp kuriem divi no Lietuvas – sīvas cīņas, līdzīga tehnika, visu izšķir meistarība. Biķernieku trase ir leģendām apvīta – pietiekami ātra, apdzīt nav vienkārši, te ir visi elementi, ko var vēlēties. Trīs tramplīni un ļoti daudz ātras sekcijas, āķīgi pagriezieni, kur uzvar meistarīgākais.

Yaris

Latvijas autosportam ir nākotne, Yaris 1000 klasē – bērni un jaunieši, kam acis mirdz, ārpus trases draugi, bet trasē – skarbas cīņas. Starp puišiem arī dāmas, kā paši saka – visa pamatā ir labs piemērs. Kādam tas ir tētis, kādam jau labi zināmi Latvijas sportisti, bet vēl kāds vēlas līdzināties pasaules zvaigznēm. Treniņi, kopības sajūta, bet sīvas cīņas trasē – tāda ir ikdiena.

Jānis Bergs, sacensību organizators: “Esmu gandarīts, ka izdevies radīt autosportā seriālu, ko sportisti un skatītāji atzīst – kompakta dienaskārtība. Mēs redzam, ka arvien vairāk bērni un jaunieši izvēlas tieši rallijkrosu – mazākajiem pilotiem nav pat 10 gadi, bet arī auto nav paši jaudīgākie, pakāpeniski audzinām jaunos censoņus. Iespējams, ar kādu no viņiem reiz leposimies, jo būs pasaulslaveni.”

Kronbergs

Lenards Patriks Lepsis, Super 2000 klases braucējs: “Šis posms ir noslēdzies fantastiski, izcīnīta uzvara Super 2000 klasē, pašama negaidīti – ieraugot laika kontroles laikus – es pats biju pārsteigts. Noturēju savu tempu, neizsakāmi priecīgs, jo tiku līdz finālam un pirmo reizi uzvara rallijkrosā”.

Kristaps Kronbergs, BMW 3000 klases braucējs: “Stabila diena, labs temps, jau tagad gaidu sacensības Jēkabpilī. Joker aplī braucu, kad man teica – klausīju un ļāvos. Mašīna fantastiska – mēs abi bijām ļoti labā tandēmā, protams, arī spoteri, mehāniķi un visa komanda.

Nākamais sacensību posms 19.maijā, Jēkabpilī, trasē “Baroni”.

Rezultāti pa klasēm pirmajā posmā:
Yaris 1300: 1. Kristo Muru; 2. Ričards Laukšteins
Yaris 1000: 1. Kemius Sulinskas; 2. Magnuss Baumanis; 3. Roberts Purmalis
Lada RX: 1. Andris Krastiņš; 2. Rolands Bružāns; 3. Klāvs Nikolovskis
Xtreme: 1. Teet Vare; 2. Rihards Dainis; 3. Jānis Baumanis
SUPER 1600: 1. Valdas Mikužis; 2. Albert Ako Kokk; 3. Modris Žentiņš
SUPER 2000: 1. Leonards Patriks Lepsis; 2. Ivo Gabrāns; 3. Mantas Sidabras
BMW RX 3000: 1. Kristaps Kronbergs; 2. Adrians Apsītis; 3. Dailis Jansons
SUPERCAR: 1. Mārcis Martinovs; 2. Ivars Joelis; 3. Raini Roomets

Visi rezultāti: www.rallycross.lv/lv/results

 

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: Anda Podziņa