Rallija komisija
30.04.2021

Aldis Vilcāns izcīna uzvaru rallijreidā “Kaganas zelts 2021”

Vilc 768x511 1

Latviešu autosportists Aldis Vilcāns kļuvis par savas klases uzvarētāju rallijreida sacensībās “Kaganas zelts 2021”, kas vairāku dienu garumā norisinājās Krievijā, Astrahaņas apgabalā. Absolūtajā ieskaitē pirmo vietu sasniedza “Kamaz” rūpnīcas komandas pilota Dmitrija Sotņikova ekipāža.

Vilc 768x511 1

Krievijas rallijreida čempionāta otrais posms norisinājās četru dienu garumā, kopā pulcējot aptuveni 70 ekipāžas automobiļu klasēs un 30 motosportistus. Pirmajā sacensību dienā notika ceremoniālais starts un 15 km prologs, kam nākamajās dienās sekoja 274 km, 314 km un 247 km gari ātrumposmi.

Prologā uzvarēja ātrākās apvidus auto klases T1 pilots Deniss Krotovs ar “Mini John Cooper Works Rally” automašīnu, bet pirmajā no trim ātrumposmiem labākais izrādījās smago auto klases T4 braucējs Sjarhejs Vjazovičs no baltkrievu rūpnīcas MAZ komandas, tobrīd kļūstot par rallijreida absolūto līderi. Otrajā ātrumposmā pirmo vietu sasniedza T1 klases braucējs Vladimirs Vasiļjevs ar “Mini Cooper Countryman”, kamēr par kopvērtējuma līderi kļuva Sotņikovs. Lai gan noslēdzošajā dienā ātrākais atkal bija Vjazovičs, par sacīkšu absolūto uzvarētāju tomēr kļuva Sotņikovs.

T4 klases kopvērtējumā šī gada Dakaras rallija uzvarētāja Sotņikova (“Kamaz 43509”) pārsvars pār Vjazoviču (“MAZ 6440RR”) bija tikai 1 minūte un 9 sekundes, kamēr Antons Šibalovs (“Kamaz 43509”) ieņēma trešo vietu, zaudējot pusstundu. Sacensībās piedalījās 13 smagie spēkrati.

T1 klasē starp septiņām ekipāžām uzvarēja Deniss Krotovs, lai gan otrajā un trešajā ātrumposmā ātrākais bija Vasiļjevs – viņam cīņu par uzvaru sabojāja pazaudētas vairāk nekā divas stundas pirmajā ātrumposmā. Otro vietu šajā klasē sasniedza Andrejs Novikovs, bet trešo – Andrejs Rudskojs, kuri startēja ar “G-Force BARS” bagijiem.

Aldis Vilcāns tikmēr kļuva par uzvarētāju T2 klasē, kurā startēja ekipāžās ar sērijveida mašīnām. Startējot ar “Toyota Land Cruiser 200” un Aleksandru Gorkovu navigatora sēdeklī, prologā Vilcāns ieņēma otro vietu, pēc tam uzvarēja divos ātrumposmos un pēdējā dienā sasniedza trešo rezultātu. Finišā viņa pārsvars pār tuvāko sekotāju Antonu Meļņikovu (“Toyota Land Cruiser 200”) bija 1 stunda un 13 minūtes, bet trešās vietas ieguvējs Ivans Paristnijs (“UAZ 3151”) tika pārspēts par 1 stundu un 25 minūtēm. Kopumā šajā klasē uz starta devās 12 ekipāžas.

Pārējās klasēs rallijreidā “Kaganas zelts” uzvaras guva Pāvels Siļnovs (T3, “Can-Am Maverick Х3”), Aleksejs Ignatovs (RS, “GAZel Next”), Raiss Miņņihatovs (N2/Cross-Country Open, “Can-Am Maverick Х3”), Oļegs Pavļenko (Cross-Country 450, “КТМ 500”) un Aleksejs Zverevs (Enduro Quad, RM800).

Foto: Instagram.com/exstrem16

Informācijas avots:

www.4rati.lv