Drifta komisija
29.03.2022

Aizvadīts pirmais drifta čempiona Nikolasa Bertāna vārdā nosauktais drifta traiku posms

Img 5899

Svētdien, 27. martā, Drifta hallē norisinājās vēsturisks notikums – pirmais NIK NAK® drifta traiku kausa posms. Aizraujošās cīņās uzvaru bērnu klasē izcīnīja Mārtiņš Freivalds, junioru ieskaitē triumfēja Harijs Labarēvičs, bet Pro klasē šoreiz pirmais Emīls Hendriksons.

Img 5899
Foto: Publicitātes

Lai arī pēdējos gados Wolftrike drifta hallē jau bija notikušas sacensības, pagājušajā svētdienā notikušais posms bija pirmais, kas tika rīkots jau kā oficiāls Latvijas automobiļu federācijas (LAF) pasākums ar kausa statusu. Šis bija pirmais no kopskaitā četriem 2022. gada sezonā plānotajiem posmiem.

Uz starta pirmajā oficiālajās sacensībās stājās 38 dalībnieki trīs dažādās ieskaites grupās. Bērnu  klasē uz starta izgāja 17 dalībnieki vecumā no 6 līdz 12 gadiem, Junioru klasē startēja 12 jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem, savukārt Pro klasē, kurā varēja piedalīties ikviens, šoreiz dalību ņēma 19 piloti.

Pirmais NIK NAK® drifta traiku kausa posms bija kupli apmeklēts, jo bez dalībniekiem un to ģimenēm Drifta hallē bija ieradušies arī Baltijas drifta organizatori un vairāki Latvijas drifta piloti, to starpā arī paša kausa vārda devējs – Baltijas čempions un FIA IDC vicečempions Nikolass Bertāns, kas sociālajos tīklos plašāk pazīstams kā  NIK NAK. Ņemot vērā, ka Nikolass ikdienā strādā drifta hallē un vada treniņus bērniem, viņš bija viens no trīs vērtējošajiem tiesnešiem.

Bērnu klasē finālbraucieniem kvalificējās 16 no 17 dalībniekiem, tādējādi savā starpā aizvadot pilnas TOP 16 tandēmu cīņas. Pēc pārliecinoši aizvadītiem braucieniem TOP 4 spēja iekļūt kvalifikācijas uzvarētājs Dominiks Bertāns, Reinis Kivliņš, Mārtiņš Freivalds un Ralfs Freimanis. Pirmajā pusfinālā Bertāns pārspēja Kivliņu, savukārt otrajā pusfinālā pārāks izrādījās Freivalds. Fināla cīņa starp Bertānu un Freivaldu bija ļoti līdzvērtīga, tomēr beigās par uzvaru pirmajā posmā varēja priecāties Freivalds. Uz trešā goda pjedestāla pakāpiena šoreiz Ralfs Freimanis.

Junioru ieskaitē uz starta izgāja 12 dalībnieki, kas nozīmēja, ka kvalifikācijas pirmais četrinieks – Harijs Labarēvičs, Mārtiņš Immermanis, Markuss Mihailovs un Raivo Jurovs – automātiski iekļuva TOP 8 kārtā, kamēr pārējiem 8 dalībniekiem par vietu labāko astotniekā vēl bija jāpacīnās. Labarēvičs ar Jurovu savā starpā satikās pirmajā pusfinālā, kurā pārliecinošāku sniegumu demonstrēja kvalifikācijas uzvarētājs, savukārt otrajā pusfinālā Ritums Jēkabsons pārspēja Jāni Jansonu. Finālā uzvaru izcīnīja Labarēvičs, kamēr cīņā par trešo vietu labāks izrādījās Jansons.

Spraigas cīņas noritēja arī Pro klasē, kurā no 19 dalībniekiem finālbraucieniem kvalificējās 16 labākie. Lai arī abi kvalifikācijas līderi – Rinalds Dzintars Vanags un Mārtiņš Immermanis – aizvadīja labas cīņas TOP 16 un TOP 8 kārtās, pusfinālā viņiem nācās atzīt Raimonds Drevinska (12. vieta kvalifikācijā) un Emīla Hendriksona (14. vieta kvalifikācijā) pārākumu. Finālā stabilāku sniegumu demonstrēja Hendriksons, attiecīgi uzvarot Drevinski, savukārt kā trešais uz goda pjedestāla šoreiz kāpa Immermanis.

Nākamā posma datums jau drīzumā tiks izziņots, tomēr līdz tam ikviens ir laipni aicināts doties uz Drifta halli, lai apgūtu vai uzlabotu drifta traiku mākslu. Jāatzīmē, ka pirmdienās notiek īpašas nodarbības bērniem, kuras vada iepriekš minētais drifta čempions Nikolass Bertāns. Plašāka informācija par Drifta halli un tās piedāvājumiem atrodama www.driftahalle.lv.

Informāciju sagatavoja:

Elīne Berķe
+37126190825, elineberke@inbox.lv