Rallija komisija
01.06.2026

Mārtiņš Sesks uzvar visos ātrumposmos un pārliecinoši triumfē rallijā “Kurzeme 2026”

Rallykurzeme Fotodace Janova Sesks

Šo sacīksti Mārtiņš aizvadīja ar savu māsu Aneti Sesku-Rāviņu stūrmaņa krēslā, un ģimenes ekipāža sestdien, 30. maijā, turpināja pirmajā rallija dienā iesākto, uzrādot ātrāko rezultātu arī atlikušajos sešos ātrumposmos.

Rallykurzeme Foto1dace Janova Švedas

Rallija “Kurzeme 2026” otrā diena bija notikumiem bagāta – klasiskie Dienvidkurzemes novada ceļi pārbaudīja kā pieredzējušos, tā jaunos rallistus. Trasē dodoties pirmais, Sesks izvairījās no putekļiem, kas vietām apgrūtināja braukšanu citām ekipāžam, īpaši, ja kāds saķēra lēnāk braucošu konkurentu.

“Starts savās mājās bija tikpat aizkustinošs kā Vītauta Šveda improvizētais žests apbalvošanā ar triju uzvarētājvalstu karogiem nosvinēt “tautu draudzību”,” saka Mārtiņš. Ja nebija šaubu par uzvarētāju titula ieguvējiem, tad par pārējām vietām uz goda pjedestāla ritēja sīva un starptautiska cīņa. Pēc pirmajiem ātrumposmiem piektdien otrajā vietā bija izvirzījušies lietuvieši Ģiedris Firants/Ars Kaleda, taču sestdien viņu “Škoda Fabia R5” piemeklēja dzinēja defekts, un lietuvieši izstājās.

Tāpat līdz finišam neaizkļuva igauņi Karls Martins Volvers/Annika Sīne (“Škoda Fabia PROTO”), kuri pēc piektdienas pirmajiem ātrumposmiem bija trešie, bet sestdien viņus rallija sestajā ātrumposmā “Dienvidkurzeme” piemeklēja tehniskas problēmas.

Stabili šo ralliju aizvadīja poļi Arons Domžala/Mihals Kušneržs (“Škoda Fabia RS Rally2”). Īsi pirms sacensībām tikuši pie cita sporta auto, viņi veiksmīgi pielāgojās situācijai un beigās izcīnīja otro vietu. Poļi tagad ir pārliecinoši līderi arī Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā, divām otrajām vietām ziemas posmos Alūksnē un Gulbenē pievienojot uzvaru rallijā “Kurzeme” .

Rallykurzeme Fotodace Janova Domžala

Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa lietuvieši Vītauts Šveds/Žilvins Sakalausks, kuri uz šo ralliju brauca ar domu turpināt iepazīties ar savu jauno automašīnu – “VW PoloR5”. “Sākotnēji domājām te aizvadīt labu treniņu, bet izrādījās, ka varam cīnīties par labāko piecinieku, un ar veiksmes palīdzību iekļuvām pat TOP 3 – tas bija jauki!” saka Vītauts. “Paldies par lielisko sacīksti un tiekamies Kelmes rallijā!”

Arī “Mārtiņš Sesks MRF Tyres Junior Challenge” ieskaitē sestdienas ātrumposmos notika principiālas cīņas, un arī te sākotnējais līderis, igaunis Lūkass Leivats (“Ford Fiesta”) nenoturēja pārsvaru, ko bija ieguvis pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem. Junioriem šajā rallijā bija jāveic kopumā četri ātrumposmi, un pirms noslēdzošā igaunis bija vien 0,39 sekundes priekšā ar Lietuvas licenci startējušajam poļu braucējam Bruno Urmo Gricam (“Opel Corsa Rally4”). Pēdējā “dopā” ātrākais bija igaunis Travis Perss (“Peugeot 208 Rally4”), bet Grics apsteidza Leivatu par 15 sekundēm un kļuva par “Mārtiņš Sesks MRF Tyres Junior Challenge” pirmā posma uzvarētāju.

Rallijs “Kurzeme 2026” bija arī trešais ieskaites posms Latvijas rallijsprinta kausa izcīņā, un šajā ieskaitē uzvarēja Mārtiņš Ķikusts/Gundars Berķis (“Mitsubishi Lancer Evo VII”). Tāpat savas kaujas rallijā “Kurzeme 2026” aizvadīja Latvijas vēsturisko rallija automobiļu kausa izcīņas dalībnieki, un te galvenā cīņa ritēja starp Vigo Rubeni/Kristapu Eglīte (“Subaru Impreza”) un Intaru Rezakovu/Elviju Zebuliņu (“Subaru Impreza”). Uz diviem sadalot uzvaras visos astoņos ātrumposmos, beigās ieskaites vērtējumā uzvarēja Rubenis/Eglīte, apsteidzot Rezakovu/Zebuliņu par 20 sekundēm.

Rallykurzeme Fotodace Janova Gryc

Rallijs “Kurzeme 2026” bija Latvijas rallija čempionāta, vēsturisko rallija automobiļu un rallijsprinta čempionāta, kā arī Latvijas kausa izcīņas trešais posms. LRČ1 ieskaitē uzvaru izcīnīja Arons Domžala, otro vietu – Jānis Vorobjovs, bet uz trešā pjedestāla pakāpiena tika Elviss Hermanis. LRK2 ieskaitē uzvarēja Domžala, otrais – Elviss Hermanis.

LRČ4 ieskaitē uzvarēja igauņu autosportists Travis Perss, otrais viņa tautietis Lukas Leivats, bet trešajā vietā Jānis Cielēns. LRK5 ieskaitē uzvaru izcīnīja Jānis Vorobovs, otrajā vietā ierindojās Madars Dīriņs, bet trešajā – Edijs Bergmanis. LRČ6 ieskaitē uzvarēja Dans Leščs, otrais Nauris Bruņinieks, trešais – Kristaps Kronbergs.LRK7 ieskaitē uzvarēja Jānis Cielēns, otrais lietuvietis Mariuss Dainis.

RSK8 ieskaitē uzvarēja Mārtiņš Ķikusts, otrais – Māris Erts, trešais – Andris Spilva. RSK9 ieskaitē uzvarēja Patriks-Noels Ločmelis, otrais – Miks Ķenavs, trešais – Genādijs Fedorenko. RSK10 ieskaitē uzvarēja igauņu juniors Martens Meindorfs.

VRK11 ieskaitē uzvarēja Vigo Rubenis, otrais – Intars Rezakovs, trešais – Oskars Līdaka. VRK12 ieskaitē uzvarēja Sandis Boks. Junioru U18 ieskaitē uzvarēja Martens Meindorfs. Junioru U25 ieskaitē uzvarēja Bruno Urmo Grics. Komandu ieskaitē uzvaru izcīnīja “Fristads/KNautosprint Rally Team”, otro vietu ieguva “KURLAND motorsport” komanda, bet trešo – “Baltic Motorsport Promotion”.

 

Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Informāciju sagatavoja: Līga Stirna