Drifta komisija
12.05.2023

144 dalībnieki nedēļas nogalē Biķerniekos atklās Latvijas drifta sezonu

Bilde 1

Latvijas drifta sezona šogad tiks atklāta ar starptautiskām, divu dienu sacensībām. Reģistrācija sacensībām ir noslēgusies, uz starta redzēsim 144 dalībniekus, kas ir rekordliels skaits. Street klase savus startus aizvadīs Spīdveja Stadionā, bet Semi Pro un Pro klases savus startus aizvadīs lielajā Biķernieku trasē, konfigurācijā #newstyle.

Bilde 2

144 dalībnieki nedēļās nogalē tiksies Biķernieku trasē, lai atklātu oficiāli sezonu. Street klasē uz starta ir reģistrējušies 69 sportisti, Semi Pro klasē 41 sportists, un PRO klasē 34 sportisti. Piecas valstis, divas trases, 4 tandēmu fināli – Street X, Street, Semi Pro un PRO, un vairāk kā 280 kvalifikācijas braucienu.

Sacensības sāksies 13. maijā, sestdienā, kad visas dienas garumā notiks drifta treniņi, bet vakarpusē visas ieskaites klases aizvadīs savus kvalifikācijas braucienus. Savukārt 14. maijs, svētdiena, ir noteikta kā galvenā sacensību diena. Oficiālā sacensību daļa sāksies 14.00 ar oficiālo atklāšanas ceremoniju visām klasēm kopā, kas noteikti būs fantastisks skats tribīņu lielo Biķernieku tribīņu priekšā, kam sekos Street, Semi Pro un PRO klašu galvenie tandēmu braucieni. Jāpiemin, ka skatītājiem ieeja atvērta no 09.00, tāpēc lielākajiem drifta faniem ir iespēja apmeklēt sacensības jau no paša rīta. Noteikti jāmin, ka, iegādājoties ieejas biļeti uz sacensībām 14. maijā, biļete ir derīga arī 13. maijā.

Izpētot dalībnieku sarakstu, redzami vairāki jau zināmi vārdi drifta disciplīnas aprindās, bet ir arī daži pavisam jauni uzvārdi. Organizators Jānis Blušs min: “2023. gada dalībnieku parks noteikti būs viens no košākajiem un iespaidīgākajiem, kādu būsiet redzējuši. Dizaini šogad ir koši un interesanti, noteikti visiem iesaku atrast laiku un izstaigāt abus dalībnieku parkus, aplūkot auto, parunāties ar sportistiem u.t.t. Izbaudiet visu sacensību konceptu, sportisti vienmēr priecājas satikt līdzjutējus.”

Dienaskartiba

Noteikti jāmin arī fakts, ka šoreiz uz starta tieši Semi Pro un PRO klasē redzēsim ne tikai BMW, bet arī Mercedes, Toyota, Nissan un Subaru markas spēkratus, kā arī izskatās, ka pirmo Latvijā uzbūvēto Camaro drifta sporta automašīnu.

Skatītāji svētdien aicināti vērot driftu gan lielajās Biķernieku tribīnēs, gan no laukuma pie spīdveja stadiona. Abās sacensību dienās būs atvērts dalībnieku parks.

Nedēļu iepriekš, Igaunijā, PRO klase jau aizvadīja savu pirmo posmu, iesildījās un noteikti ir gatava aizstāvēt savu mājas uzvarētāju titulu. Interesants fakts ir tas, ka 2022. gada sezonas atklāšanā uz PRO pjedestāla nebija neviens Latvijas braucējs, bet šogad Latvijas PRO sportisti ir gatavi neatdot sezonas uzvarētāja titulu citiem. PRO klasē uz starta redzēsim – 2022. gada čempionu Rolandu Bērziņu, 2021. gada čempionu Jāni Jurku, NEZ 2022. gada čempionu Nikolasu Bertānu, vienu no uzlecošajiem braucējiem Edgaru Kroģeri, Edvardu Žodziņu, kurš Igaunijā demonstrēja agresīvus tandēmus un noteikti ir gatavs cīņām, kā arī komandas biedrus Jāni Brālīti un Kristapu Kāpiņu ar svaigi uzbūvētu auto, vienu no stabilākajiem LV braucējiem Raivi Alkšāru, kurš noteikti pēc tehniskajām ķibelēm Igaunijā ir gatavs cīnīties, debitantu PRO klasē Robertu Bāriņu, jauno braucēju Reini Ozoliņu, kurš Igaunijā ar 3. vietu izcīnīja savu pirmo PRO pjedestālu un Artūrs Fedins, kurš ir gatavs lekt iekšā sezonas cīņās.

Biļetes iespējams iegādāties visās biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv. Biļetes būs iespējams iegādāties arī uz vietas. Plašākai informācijai par sacensībām sekojiet līdzi:
Facebook: Driftlatvia Instagram: latviadrift www.driftlatvia.com

 

Video: www.youtube.com/watch?v=K-DJC1dk-6E

Foto: RNDM

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša