Drifta komisija
14.05.2024

140 dalībnieki nedēļas nogalē Biķernieku trasē atklās Latvijas drifta sezonu, uz starta arī Kristaps Blušs

2024 R1 Kristaps Bluss Pirmie Testi 333

Latvijas drifta sezona šogad tiks atklāta ar divu dienu sacensībām. Reģistrācija sacensībām ir noslēgusies, uz starta redzēsim 140 dalībniekus, un starp tiem skaļākie uzvārdi noteikti ir Blušs, Bertāns “Niknak”, Kroģeris un Bērziņš. Street klase savus startus aizvadīs aiz starta mājas, bet Semi Pro un Pro klases savus startus aizvadīs lielajā Biķernieku trasē, konfigurācijā #fdstyle jeb “Drift Masters” sacensību konfigurācijā.

2024 Dmgp Nikolass Bertans

140 dalībnieki nedēļās nogalē tiksies Biķernieku trasē, lai atklātu oficiāli sezonu. Street klasē uz starta ir reģistrējušies 58 sportisti, Semi Pro klasē 41 sportists, un arī PRO klasē 41 sportists. Divas trases vienlaicīgi, 4 tandēmu fināli – Street X, Street, Semi Pro un Pro, un 250 kvalifikācijas braucienu. Sacensības sāksies 18. maijā, sestdienā, kurā visas dienas garumā notiks drifta treniņi, bet vakarpusē visas ieskaites klases aizvadīs savus kvalifikācijas braucienus. Noteikti jāpiemin, ka skatītāji ar svētdienas ieejas biļeti varēs apmeklēt arī sestdienu.

19. maijs, svētdiena, ir noteikta kā galvenā sacensību diena. Oficiālā sacensību daļa sāksies 14.00 ar oficiālo atklāšanas ceremoniju visām klasēm kopā, kas noteikti būs fantastisks skats lielo Biķernieku tribīņu priekšā, kam sekos Street, Semi Pro un Pro klases galvenie tandēmu braucieni. Jāpiemin, ka skatītājiem ieeja atvērta jau no 09.00 katru dienu, tāpēc lielākajiem drifta faniem ir iespēja apmeklēt sacensības jau no paša rīta un nepalaist garām nevienu braucienu.

2024 R1 Rolands Berzins

Izpētot dalībnieku sarakstu, redzami vairāki jau zināmi vārdi drifta disciplīnas aprindās, bet ir arī daži pavisam jauni uzvārdi. Organizators Jānis Blušs min: “2024. gada dalībnieku parks noteikti būs viens no iespaidīgākajiem kādu būsiet redzējuši. Šogad uz starta mums ir ne tikai gados jaunie sportisti, bet sportisti, kuri starpsezonā nomainījuši klases. Noteikti visiem iesaku atrast laiku un izstaigāt dalībnieku parku, jo dalībnieku parks būs atvērts visiem, aplūkot auto, parunāties ar sportistiem. Aicinām izbaudīt visu sacensību konceptu, sportisti vienmēr priecājas satikt līdzjutējus. Un, protams, iespēja braukt Drift Masters trasi sezonas sākumā ir kā saldais ēdiens sportistiem, šo trases konfigurāciju zina visā pasaulē, kā vienu no TOP trasēm.”

PRO klasē uz starta izies rekordliels dalībnieku skaits, 41 sportists, no visām 3 Baltijas valstīm. Kā pirmo noteikti jāpiemin Kristapu Blušu, kurš starp citu plāno aizvadīt pilnu Latvijas drifta čempionātu, kas ir lieliska dāvana faniem. Kristaps ir vienīgais Latvijas sportists, kurš ir braucis prestižajā FD seriālā ASV, un viņa ASV FD auto šie būs pirmie starti Latvijā. Noteikti viens no lielākajiem sāncenšiem Kristapam būs viņa “skolnieks”, Nikolass Bertāns, kurš taisnā ceļā ieradīsies Latvijā no Spānijas, kur piedalījās “Drift Masters” 1. posmā un “Volrace Gymkhana Masters” sacensībās, kurās plūca uzvaras laurus, kāpjot uz augstākā pjedestāla pakāpiena.

2024 R1 Juniors Martins Immermanis

Uz starta redzēsim arī Pro pilotu Edgaru Kroģeri, kurš arī taisnā ceļā no “Drift Masters” 1. posma Spānijā ieradīsies Latvijā, tikai jautājums ir, vai viņš brauks ar jauno auto, vai ar auto, ar kuru aizvadīja 2023 .gada drifta sezonu, un kurš nesen ieradies mājās no Omānas. Un, protams, noteikti jāpiemin Rolands Bērziņš, kurš ir nu jau Latvijas divkārtējais Pro drifta čempions, un Kristians Burkovs, kurš nedēļu iepriekš uzvarēja Baltijas drifta čempionāta posmu. Tāpat arī uzmanība Aleksandram Vlasovam, kurš ir Semi Pro čempions 2023, un kuram šī būs debija Pro klasē. Latviešiem pievienosies spēcīgie igauņu un lietuviešu sportisti, kuri aizvadīs oficiālos sava čempionāta ieskaites posmus. Cīņas būs adrenalīna pilnas, uzvarēt grib katrs.

Semi Pro klasē uz starta arī ir pārsteidzoši liels sportistu skaits, Semi Pro aizvadīs Baltijas un Latvijas posmus. Interesantāku Semi Pro padarīs 10 debitanti, kuri no Street klases ir pārnākuši uz Semi Pro. Tas ne tikai jau esošajiem Semi Pro padarīs visu sarežģītāku, bet noteikti kārtīgi sajuks gaisu. Noteikti jāpiemin abi Latvijas juniori Daniels Baumanis, kurš ir Street klases 2023 uzvarētājs, un Mārtiņš Imermanis, kuri cītīgi trenējas startiem Semi Pro klasē, kā arī Kirils Maļinovskis, kuram arī debija Semi Pro, un uzvara jau pirmajā Baltijas Semi Pro posmā. Debitantiem pievienosies, protams, jau zināmie un spēcīgie Semi Pro sportisti, kuri arī vēlās noteikti cīnīties par čempiona titulu.

Dcim102mediadji 0988.jpg

Street klase šogad arī pārsteigs, jaunas debijas, daudz junioru, zināmie sportisti, jauns koncepts un interesanta trase. Street klase savus startus aizvadīs tā sauktajā trases daļā “ aiz starta mājas”, bet, šoreiz no Rallijkrosa trases starta zonas ar iemetienu, kāds nav braukts nevienā vēl Street trases konfigurācijā Biķerniekos. Papildus Street klasē ir jauns koncepts kvalifikācijai, kas sacensības padarīs vēl neprognozējamākas un aizraujošākas. Visi sportisti aizvadīs pirmo kvalifikācijas braucienu, bet ne visi brauks otro. Pirmie 24 sportisti pēc pirmā kvalifikācijas brauciena automātiski jau iekļūs tandēmu TOP32 eglē, tādejādi sportistiem tagad pirmais kvalifikācijas brauciens būs ļoti svarīgs, un ļoti daudz ko izšķirs. Visi pārējie sportisti brauks otro braucienu, un tikai 8 no viņiem būs iespēja tikt vēl pamata Top32, kas to visu padarīs vēl aizraujošāku, bet visi pārējie sportisti, kuri iegūs kvalifikācijas vietas sarindosies tandēmu braucieniem Street X.

Biļetes ir pieejamas gan iepriekš pārdošanā www.bilesuserviss.lv, gan arī būs pieejamas uz  vietas sacensību dienā, kad tās maksās 25 eiro. Biļetes ietver ieeju dalībnieku parkā un skatītāju zonā, kā arī iespēju iziet ārā un iekšā no sacensībām. Ar biļeti, kas iegādāta uz sacensībām 19.05.2024, var apmeklēt arī 18.05.2024 treniņus un kvalifikāciju, kas ir iekļauts biļetē. Vairāk informācijai un jaunumiem par sacensībām sekojiet līdzi Facebook (Latvian Drift page), Instagram (latviadrift) un www.driftlatvia.com/.

 

Video: https://youtu.be/8AFHDxGiIIM?si=VcKMk0D0_d95XvIo

Foto: Publicitātes

Informāciju sagatavoja: Elīne Berķe Bluša