Jūrmalas kartingists Valters Zviedris izcīna 2. vietu “Rotax Nordic Challenge” Lietuvas posmā un nostiprinās seriāla vadībā

PUBLICĒTS: 10.07.2017 PLKST. 09:00

8. jūlijā Aukštadvaris trasē tika aizvadīts “Rotax Nordic Challenge” četru posmu seriāla otrais posms. “Jūrmala/Papa’s Sacīkšu komandu tajā pārstāvēja četri sportisti Valters Zviedris, Ernests Veismanis, Ričards Šubeckis un komandas jaunpienācējs Artūrs Bondars. Vislabāk šajās sacīkstēs veicās Valteram Zviedrim, kurš pirmo gadu startē pieaugušo konkurencē, klasē “Rotax Max Senior”. “Rotax Nordic Challenge” ir bijušais Baltijas kartinga seriāls, kas mainījis savu statusu un, piesaistot gandrīz 100 sportistus dažādās vecuma grupās un klasēs, ne tikai no Baltijas, bet arī no Skandināvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas un Ungārijas ir kļuvis par visnozīmīgāko mūsu reģiona seriālu kartingā.

Jau piektdien Valters Zviedris uzrādīja labāko apļa laiku sacensību kvalifikācijā un ierindojās otrajā vietā pirmajā no diviem priekšbraucieniem. Sestdien uzvaras tika izcīnītas gan otrajā priekšbarucienā, gan priekšfināla braucienā, kurā tiek noskaidrota starta vieta galvenajam sacīkšu braucienam – finālam. Fināla starts Valteram neizdevās tik labi, kā līdz šim un vienu brīdi nācās nokrist līdz pat ceturtajai vietai. Kamēr Valters cīnījās ar konkurentiem, titulētais, vairākkārtējais Igaunijas un Baltijas čempions Kairo Kivi iekrāja pāris sekunžu pārsvaru, kuru viņam izdevās saglabāt līdz pat brauciena beigām un svinēt uzvaru šajā posmā. Valters finišēja, kā otrais, līdz pat pēdējiem metriem atvairot vēl viena Igaunijas sportista – Ragnar Veerus centienus viņu apdzīt. Pēc diviem aizvadītajiem posmiem Valters ir “Rotax Nordic Challenge” seriāla līderis “RM Senior” klasē ar 175 punktiem. Viņam seko K. Kivi ar 171 punktu un R. Veerus ar 165 punktiem. Seriālā vēl paredzēti divi posmi: viens augusta sākumā Polijā netālu no Varšavas, bet otrs augusta beigās, Latvijā, Kandavas kartodromā.

Ernestam Vesimanim šīs sacīkstes nebija tik veiksmīgas, jo visu nedēļas nogali bija jācīnās ar tehnikas problēmām. Fināla finišs tika sasniegts 10.vietā. Nav slikti, ņemot vērā, ka dalībnieku sastāvs “Rotax DD2” klasē, kurā startē Ernests, bija gana nopietns un uz starta bija vairāki ļoti titulēti sportisti, piemēram, Eiropas Čempions Simas Juodviršis no Lietuvas un pagājušā gada Pasaules “Rotax Grand Finals” uzvarētājs Ferencs Kanchars no Ungārijas, ka arī vairāki citi spēcīgi sportisti no Polijas, Somijas un tepat no Baltijas. Tā kā pirmajā posmā Ernests izcīnīja augsto trešo vietu, tad seriāla kopvērtējumā vēl ir reālas cerības pacīnīties par vietu Top 5.

Abiem jaunākajiem komandas sportistiem arī bija ļoti nopietna konkurence, pavisam 21 sportists vecumā no 12-15 gadiem. Ričards Šubeckis finišēja 12.vietā un attiecīgi Artūtrs Bondars 16.vietā. Abiem jauniešiem vēl jātrenējas, lai varētu pacīnīties par godalgotajām vietām Junioru kategorijā.

Nākamās sacīkstes komandai paredzētas tepat Latvijā: Latvijas čempionāta 4. posms, Kandavā, 15. jūlijā. Vairāk informācijas par sacīkstēm www.prokart.lv un www.rotax.ee

Valters un komanda saka lielu paldies Jūrmalas Pilsētas Domei par atbalstu sacensību dalības maksu segšanai, bez šī atbalsta nebūtu iedomājami starti tik augsta mēroga sacensībās.

“Jūrmala/ Papa’s RT” pārtsāvis Aigars Zviedris /tel. 29275010/

Latvijas autosporta aktualitātes
Augšā!