Šonedēļ – rallijs “Talsi” un rallijkross Biķerniekos

PUBLICĒTS: 18.05.2017 PLKST. 09:38

Šajā nedēļas nogalē norisināsies 2 vērienīgi autosporta pasākumi – 19., 20.maijā – Latvijas rallija čempionāta un kausa sacensības notiks Talsos, bet rallijkrosa kausa 1.posms – 21.maijā Rīgā, Biķernieku trasē.

Latvijas rallija čempionāta vasaras sezona tradicionāli sākas Talsos. Šogad – 19. un 20.maijā. Pazīstams arī kā Čempionu rallijs, Rally Talsi allaž vienuviet pulcē reģiona ātrākās ekipāžas. Saulainajās maija dienās Talsu apkārtnē ierodas tūkstošiem skatītāju, lai sekotu līdzi aizraujošām cīņām gan grants ātrumposmos, gan Talsu pilsētas ielās. Trasē dosies gan jaunie talanti ar modernāko rallija tehniku, gan pieredzējuši sportisti ar krāšņiem vēsturiskiem spēkratiem. Ja rallijs, tad – Talsos!

Rally Talsi 2017 ir Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu, Youngtimer Rally un FIA Baltic Rally Trophy kausa posms. Šogad Rally Talsi sāksies jau piektdienas, 19. maija vakarā, bet turpināsies sestdien, 20. maijā, vakarā noslēdzoties ar apbalvošanas ceremoniju Sauleskalna estrādē.

20. maijā plkst. 14.00 Talsos, Sauleskalna estrādē, Rally Talsi ietvaros norisināsies līdz šim vērienīgākais Rally Talsi noslēguma pasākums ar 10 Latvijā populāriem māksliniekiem – tā ziņo organizatori un aicina visus rallija fanus uz Talsiem!

Plašāk par ralliju – www.autorally.lv

Savukārt svētdien, 21.maijā Rīgā, Biķernieku trasē notiks Latvijas Rallijkrosa Kauss. Lai arī Latvijas Rallijkrosa Kauss ir jaunums autosporta cienītājiem Latvijā un noris salīdzinoši nesen – tas raisījis lielu interesi un skatītājus priecēs jau otro sezonu. Pirmajā sacensību posmā uz starta līnijas stājoties labākajiem autosportistiem no Baltijas valstīm, tiks noskaidroti uzvarētāji četrās ieskaites klasēs – Lada RX, Super 1600, Touring 2000, kā arī Open klasē, kas ir jaunums – tajā tiek aicināti savus spēkus pārbaudīt sportisti gan ar pilnpiedziņas, gan ar vienas ass piedziņas automašīnām.

Ņemot vērā, ka rallijkross ir visstraujāk augošā autosporta disciplīna ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā – tiek sagaidītas spraigas cīņas starp kaimiņvalstu dalībniekiem 7 posmos, visas sezonas garumā.  Latvijā rallijkross ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu autosporta cienītāju vidū un sacensībās Baltijas valstu līmenī sportistiem ir iespēja izaugt līdz Pasaules Rallijkrosa līmenim, stājoties uz starta līnijas blakus tādām latviešu rallijkrosa zvaigznēm kā Reinis Nitišs, Jāni un Arti Baumaņiem, kuri ir pierādījuši sevi arī ārpus mūsu valsts robežām.

Biķerniekos sacensības norisināsies pasaules līmeņa trasē, kur norisinājās arī godalgotais Pasaules Čempionāta posms rallijkrosā. Tā autosporta faniem būs iespēja sekot dinamiskiem braucieniem, labi pārskatāmā trasē un būt par lieciniekiem labāko braucēju godināšanā.

Plašāk par rallijkrosu – www.rallycross.lv

 

Organizatoru publicēto nformāciju apkopoja:

Kristīne Pavlovska

LAF Preses sekretāre

prese@laf.lv

 

Latvijas autosporta aktualitātes
Augšā!