Latvijas krosskartu braucēji dodas uz NEZ sacensībām Zviedrijā

PUBLICĒTS: 11.05.2017 PLKST. 10:08

Šajā nedēļas nogalē uz NEZ Krosskartu posmu Zviedrijā, Holjes dosies 3 Latvijas braucēji. Roberts Vītols brauks 125cc klasē 44 dalībnieku konkurencē, Ingus Beļakovs brauks 250cc Klasē 29 dalībnieku konkurencē un Dāvis Tobiass brauks 650cc klasē 38 dalībnieku konkurencē.

Absolūts dalībnieku rekorda pieaugums ir Extreem klasē. Ja pirms 2 gadiem tajā bija 2 dalībnieki, tad šogad jau pulcējas 57 dalībnieki. Pagājušajā gadā šo klasi no Latvijas pārstāvēja Beate Klipa, bet šogad viņa veselības problēmu dēļ ir spiesta izlaist šo posmu. Beates startu redzēsim 333 posmā Latvijā, jūlijā. 

“Sacensības Zviedrijā pēdējo 3 gadu laikā ir kļuvušas par krosskartu lielākajām sacensībām ne tikai Ziemeļeiropā, bet nebaidīšos teikt ka arī visā Eiropā. Šogad ir kritis kārtējais pieteikto dalībnieku rekords 235 dalībnieki, no 7 dažādām valstīm! Dodoties uz šīm sacensībām, mūsu sportistu mērķi vienmēr ir tie augstākie un programma – viņu pašu vārdiem – tikt A finālā un tad jau finālā vairāk ir veiksmes faktors. Jāatzīmē, ka šogad NEZ krosskartu posms tiks rīkots arī 333 trasē jūlijā, bet ar katru reizi saņemt atļauju rīkot posmu Latvijā ir arvien grūtāk. Jāņem vērā arī fakts, ka šogad Igaunijas Rallijkrosa čempionāta ietvaros ir izveidota Extreem klase, kas pirmajā posmā pulcēja 8 braucējus, kas noteikti nākotnē sastādīs papildus konkurenci organizēšanā. Es ļoti ceru, ka 333 posms pulcēs papildus braucējus no Latvijas it sevišķi no krosa B600 klases, kas ir vistuvākā klase, kas atbilst Extreem klases noteikumiem ar nelielu pārbūvi,” tā Jānis Beļakovs.

Vēlam mūsu sportistiem veiksmīgus startus un turēsim īkšķus!

 

 

Latvijas autosporta aktualitātes
Augšā!