LAF Kartinga komisijas biedru sapulce (papildināts ar dokumentiem)

PUBLICĒTS: 19.11.2015 PLKST. 09:10

LAF Kartinga komisijas biedru sapulce norisināsies 21. novembrī. Vairāk informācijas šeit:

Nitišs un Baumanis LSFP Sporta stipendiātu pulkā

PUBLICĒTS: 11.11.2015 PLKST. 12:48

Ceturtdien, 12. novembrī, “Ātruma cilts” kartinga hallē norisināsies Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendiju pasniegšanas svinīgais pasākums, kurā tiks pasniegtas stipendijas tiem augstu sasniegumu sportistiem, kuri vienlaikus arī sekmīgi studē augstskolā. Stipendiātu vidū ir arī autosportisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kā arī pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs.

LSFP Sporta stipendiju konkurss norisinās kopš 2007. gada. Viens no konkursa galvenajiem mērķiem ir atbalstīt sekmīgi studējošos izlases līmeņa sportistus, sniedzot materiālo atbalstu mācību un treniņu darbam. Stipendiju finansēšanas avots ir valsts budžeta programma “Sports”. Šajā gadā LSFP Sporta stipendiju konkursā tika saņemti 69 pieteikumi, no kuriem apstiprināti tika 45 kandidāti.

Svinīgais LSFP Sporta stipendiju pasniegšanas pasākums norisināsies ceturtdien “Ātruma cilts” kartinga hallē. Pasākuma laikā LSFP prezidents Einars Fogelis stipendiātiem pasniegs atzinības rakstus par spēju sekmīgi veidot duālo karjeru, savienojot augsta līmeņa sportu ar sekmīgām studijām. Jaunos stipendiātus uzrunās un motivēs arī vairākkārtēja šo stipendiju saņēmēja Laura Ikauniece-Admidiņa, kura sekmīgi noslēgusi studijas, bet šajā gadā izcīnīja bronzas godalgu pasaules čempionātā vieglatlētikā septiņcīņā.

2015./2016. mācību gadā LSFP Sporta stipendiātu vidū ir pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, autosportisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers un citi.

Pasākuma otrajā daļā stipendiāti sacentīsies aizraujošajos kartinga braucienos “Ātruma cilts” hallē, noskaidrojot ātrākā apļa laika īpašnieku. Šādā formātā pasākums norisināsies pirmo reizi.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Sporta federāciju padomes sabiedrisko attiecību speciālists:

Tālrunis: +371 26255435

Elektroniskā pasta adrese: toms.markss@lsfp.lv

Ar cīņām Biķerniekos noslēgusies rallija supersprinta sezona

PUBLICĒTS: 11.11.2015 PLKST. 12:43

Ar sacensībām Biķernieku kompleksajā sporta bāzē  aizvadītās nedēļas nogalē noslēdzās Latvijas čempionāta un “Freko” kausa izcīņas rallija supersprintā standarta un sporta automašīnām 2015.gada sezona.

Kā ierasts, uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji tika noskaidroti dažādās klasēs, uz starta stājoties vairāk nekā 100 dalībniekiem.

2WD Open klasē uzvaru guva Aigars Tīdmanis (BMW 325) – viņš ir arī 2015. gada sezonas ātrākais braucējs šajā klasē. Otrajā vietā supersprintā “Biķernieki” ierindojās Edgars Poriņš (VW Golf), trešais – Raimonds Lazdiņš (Honda Civic).

2WD klasē pirmajos divos braucienos ātrākais bija Varis Žentiņš (Honda Civic), kuram pietika ar trešo vietu noslēdzošajā braucienā, lai uzvarētu posma summā. Viņš uzvarētājs arī sezonas kopvērtējumā. Otrajā vietā šoreiz posmā Raivo Ozoliņš (Honda Civic), bet trešo vietu izcīnīja Sandis Laukšteins (VW Golf).

Uzvara 4WD klasē Valtam Zvaigznem (Subaru Impreza), Niks Kanders (Audi 80 Quattro) otrajā vietā, bet trešais – Intars Rezakovs (Subaru Impreza).

Arī 4WD+ vērtējumā ātrākais Biķerniekos bija Valts Zvaigzne (Subaru Impreza), kuram labākie laiki visos trīs ātrumposmos un līdz ar to arī dubultčempiona gods (gan 4WD, gan 4 WD+ ieskaitē) gada kopvērtējumā. Vigo Rubenis (Subaru Impreza) finišēja otrajā vietā (arī čempionāta kopvērtējumā Rubenim šogad otrā vieta) , bet trešo vietu šajā ieskaites klasē izcīnīja Latvijas rallija čempions un Eiropas junioru rallija vicečempions Ralfs Sirmacis (Subaru Impreza).

Varis Žentiņš (Honda CRX) ar uzvarām pirmajā un trešajā braucienā kļuva par FWD 1600 klases uzvarētāju. Otro vietu ieguva Ģirts Ozoliņš (Honda Civic), triumfējot sezonas kopvērtējumā, bet trešais Biķerniekos – Reinis Trūps (MG ZR).

RWD klasē ar trešo, otro un pirmo vietu braucienos uzvaru summā izcīnīja Raivis Galviņš  (BMW 323), aiz sevis atstājot rallistu Aleksandru Grīvu (BMW 328) un Gintu Lapsu (BMW 325). Gundars Tīdmanis palika aiz viņiem, bet uzvarēja sezonas kopvērtējumā.

Klasē 4WD Open trešā, pirmā un otrā vieta ātrumposmos uzvaru summā sniedza Intam Jeršovam (Subaru Impreza), bet Artis Voicišs (Audi 80) pirmajā braucienā tika diskvalificēts, pēc tam sasniedza otro un pirmo rezultātu, summā paliekot otrajā vietā. Arnis Alksnis (Mitsubishi EVO VI) trešais šajā klasē. Andris Brohauzs ir pirmais sezonas kopvērtējumā  4WD Open klasē.

Mārtiņš Lagzdiņš (VAZ 2105) uzvarēja VAZ Historic Open klases ieskaitē, uzrādot labākos rezultātus visos trīs ātrumposmos. Otrajā vietā Raivis Grīnfelds (VAZ 2103), bet trešais – Ralfs Jānis Grīnfelds (VAZ 2103), kuram uzvara sezonas kopvērtējumā.

U18 vērtējumā šosezon uzvara Mārim Milleram, bet komandu ieskaitē startēja tikai Ģirta Ozoliņa, Nika Kandera, Vigo Rubeņa, Rolanda Kauča un Māra Millera pārstāvētā “Svētavots Motorsport” vienība.

Visi rallija supersprinta “Biķernieki 2015” rezultāti atrodami šeit.
Sezonas kopvērtējums šeit.
Fotogalerija no sacensībām.

LAF Standartauto komisijas biedru sapulce (pievienoti dokumenti)

PUBLICĒTS: 11.11.2015 PLKST. 12:18

LAF Standartauto komisijas biedru sapulce notiks 14. novembrī.

Norises vieta viesnīca: TOMO Raunas ielā 44 Rīgā, sapulces sākums plkst. 10:00.

Pilnsapulces darba kārtība:

1.Sapulces atklāšana.

2.Dalībnieku reģistrācijas komisijas ziņojums.

3.Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšana vēlēšanu procedūras apstiprināšana.

4.Sapulces darba kārtības un reglamenta apstiprnāšana.

5.Iepazīstināšana ar antidopinga programmas pasākumiem.

6.Atskaite par 2 gadu laikā SAK paveikto.

7.LAF SAK 2016. gada čempionāts rallijsprintā.

8.LAF SAK 2016. gada čempionāts rallija supersprintā.

9.LAF SAK 2016. gada kausa izcīņa minirallijā.

10.SAK tehniskie noteikumi.

11.Dažādi.

12.Sapulces noslēgums.

Sapulces dalībnieku reģistrācija no plkst. 09:00.

Pilnvara sapulcei

SAK sportista pilnvara sapulcei

Dragreisa apbalvošanas pasākums

PUBLICĒTS: 09.11.2015 PLKST. 15:50

2015. gada sezonas uzvarētāju apbalvošanas pasākums notiks 12.decembrī Viesnīcā “Club 1934”, Ikšķiles iela 2, Ogrē. Informācija: tel. 22334618, Jolanta

Eiropas rallija čempionāta 2016. gada sezona sāksies ar posmu Liepājā

PUBLICĒTS: 09.11.2015 PLKST. 15:26

FIA Eiropas rallija čempionāts (ERČ) Liepājā atgriezīsies 2016. gada sākumā, kad no 5. līdz 7. februārim Latvijā norisināsies ERČ sezonas pirmais posms. Turklāt, rallijs Liepājas un Kuldīgas apkārtnes ceļos būs arī pirmais ERČ Junioru čempionāta posms, tādējādi Rally Liepāja piešķirot dubultu starptautisko nozīmi. Sacensības paredzēts iekļaut arī Latvijas rallija čempionāta kalendārā.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2016. gada kalendārā paredzēti desmit posmi, kas vienlīdzīgi sadalīti starp pieciem grunts un pieciem asfalta rallijiem. Salīdzinot ar 2015. gadu, ERČ iekļauti divi jauni ralliji – Kanāriju salās notiekošais Rally Islas Canarias, kas ERČ pēdējo reizi bija iekļauts 2013. gada kalendārā, un Rajd Rzeszowski Polijā, kas čempionātu uzņems pirmo reizi. Tikmēr, ERČ nākamgad vairs neiegriezīsies Austrijā un Šveicē; Šveicei gan saglabāts rezerves rallija statuss.

2016. gads būs ceturtais gads pēc kārtas, kad ziemā notiekošais Rally Liepāja iekļauts FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā. Ja pirmās trīs reizes Latvijā notiekošais rallijs bija pēc skaita otrais ERČ posms, tad līdz ar Austrijas neiekļaušanu 2016. gada kalendārā, tieši Kurzemes novadā notiekošajam rallijam būs gods uzsākt 64. FIA Eiropas rallija čempionāta sezonu. Iepriekš uzvarētāja laurus Latvijas ceļos plūkušas somu pilotu Jari Ketomā (2013, Ford Fiesta RRC) un Esapeka Lapi (2014, Škoda Fabia R5) pilotētās ekipāžas, bet šā gada ziemā sarīkotajās sacensībās uzvarētāja kausu saņēma īrs Kreigs Brīns (Peugeot 2018 T16 R5), kurš startēja ar stūrmani Skotu Martinu no Lielbritānijas. Turpinot iesākto tradīciju, tieši Brīna vadītais Peugeot 2018 T16 tiks izmantots visos nākamā gada Rally Liepāja vizuālajos materiālos. Savukārt par rallija saukli izvēlēts “This Winter Rocks”, kas sasaucas gan ar jaunuzcelto koncertzāli Lielais Dzintars, gan senajām Liepājas pilsētas muzikālajām saknēm.

 “Nākamgad noslēgsies mūsu un Eurosport Events trīs gadu sadarbības līgums par Eiropas rallija čempionāta posma sarīkošanu Latvijā, tamdēļ aicinu visus rallija draugus un atbalstītājus izmantot izdevību tepat Latvijā vērot Eiropas meistarīgo rallija braucēju cīņas un novērtēt jaunākās un jaudīgās sporta tehnikas potenciālu.

Mēs iepriekš esam saņēmuši atzinīgus vārdus gan no Starptautiskās automobiļu federācijas, gan Eurosport Events, gan rallija dalībniekiem, kuri allaž novērtējuši rallija augsto kvalitātes līmeni. Tāpat arī vietējie uzņēmēji ir norādījuši, ka šādu starptautisku sacensību sarīkošana ir nozīmīgs ieguvums ziemā, kad tūristu skaits nav tik liels kā gada siltākajos mēnešos.

Izmantošu izdevību, lai iedrošinātu visus rallija draugus nebaidīties aukstuma un vērot ralliju klātienē, ne tikai Eurosport vai TV6 translācijās. Jo vairāk apmeklētāju redzēsim ātrumposmos, jo vairāk argumentu mums būs sarunām ar čempionāta rīkotājiem un mūsu nozīmīgākajiem sadarbības partneriem – Latvijas valdību, kā arī Liepājas un Kuldīgas domei, lai pilnvērtīgs Eiropas rallija čempionāta posms Latvijā varētu notikt arī turpmākos gadus!” doties uz Liepāju un Kuldīgu aicina Rally Liepāja rīkotājs, RA EVENTS direktors, Raimonds Strokšs.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Rally Liepāja varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.lvrally.com un sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un YouTube /RallyLiepāja.

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoriem Neste Oil, kā arī sadarbības partnerim Kuldīgai, kā arī atbalstītājiem Baltijas Helikopters, Liepājas Olimpiskais Centrs, Castrol un SweCon. Informatīvo atbalstu nodrošina oficiālais ziņu portāls DELFI un Go4Speed. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu arī visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, Guard Systems, Holography, Jānis Pūce, Ramirent, Red Bull un Törley. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.

Provizoriskais 2016. gada FIA Eiropas Rallija čempionāta kalendārs*:

5.-7. Februāris             Rally Liepāja                                       (Latvija, grunts/ledus/sniegs)

11.-13. Marts               Rally Islas Canarias                            (Spānija, asfalts)

7.-9. Aprīlis                  Circuit of Ireland Rally                        (Lielbritānija, asfalts)

6.-8. Maijs                   Acropolis Rally                                    (Grieķija, grunts)

2.-4. Jūnijs                   SATA Rallye Açores                           (Portugāle, grunts)

23.-25. Jūnijs               Kenotek by CID LINES Ypres Rally   (Beļģija, asfalts)

15.-17. Jūlijs                auto24 Rally Estonia                           (Igaunija, grunts)

5.-7. Augusts               Rajd Rzeszowski                                (Polija, asfalts)

26.-28. Augusts           Barum Czech Rally Zlín                      (Čehija, asfalts)

24.-25. Septembris     Cyprus Rally                                       (Kipra, grunts)

 

Rezerves posms:

20.-22. Oktobris          Rallye International du Valais             (Šveice, asfalts)

 

Provizoriskais 2016. gada FIA ERČ Junioru čempionāta kalendārs*:

5.-7. Februāris             Rally Liepāja                                       (Latvija, grunts/ledus/sniegs)

7.-9. Aprīlis                  Circuit of Ireland Rally                        (Ziemeļīrija, asfalts)

2.-4. Jūnijs                   SATA Rallye Açores                           (Portugāle, grunts)

23.-25. Jūnijs               Kenotek by CID LINES Ypres Rally   (Beļģija, asfalts)

15.-17. Jūlijs                auto24 Rally Estonia                           (Igaunija, grunts)

26.-28. Augusts           Barum Czech Rally Zlín                      (Čehija, asfalts)

 

* ERČ kalendārs vēl jāapstiprina FIA pasaules motoru sporta padomes (Word Motor Sports Council) sēdē, kas paredzēta 2. decembrī, Parīzē.

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

RA EVENTS, SIA

M: +371 2655 7801

Pasaules rallijkrosa meistari par uzvaru Latvijā cīnīsies 1. un 2. oktobrī

PUBLICĒTS: 29.10.2015 PLKST. 17:36

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji šodien izziņojuši 2016. gada kalendāra projektu, kurā iekļauti 12 posmi, tajā skaitā jaunā trase Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, kas 1. – 2. oktobrī uzņems čempionāta desmito posmu. Šī būs pirmā reize, kad Latvijā norisināsies augstākā līmeņa sacensības kādā no piecām autosporta disciplīnām, kurās iespējams izcīnīt pasaules čempiona titulu.

2016. gada sezona sāksies 16. – 17. aprīlī ar sacensībām Montalegres trasē Portugālē. Turpinājumā sekos atgriešanās leģendārajā Hokenheimas trasē, kur rallijkrosa sacensības norisināsies vienlaicīgi ar Vācijā populārā autošosejas čempionāta DTM sezonas pirmo posmu. Kalendārā iekļautas arī sacīkstes Beļģijā, Francijā, Kanādā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Spānijā, Vācijā, Zviedrijā un Argentīnā, kas saglabās sezonas noslēguma sacensību statusu. Pasaules RX sacensības nākamgad nenotiks Franciacorta (Itālija) un Istanbul Park (Turcija) trasēs.

Papildu Pasaules RX posmam, 1. – 2. oktobrī Latvijā notiks arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms pilnpiedziņas Supercar un aizmugures piedziņas TouringCar ieskaites klasē.

“Noslēdzot vienošanos par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma rīkošanu Latvijā, mēs, vismaz pirmo gadu, vēlējāmies atrasties sezonas kalendāra otrajā pusē. Tas mums dod vairāk laika pilnvērtīgi sagatavot un pārbaudīt jauno Biķernieku trasi, kā arī sniedz pārliecību, ka pasākums Rīgā būs noorganizēts atbilstoši augstākajiem standartiem.

Turklāt, atrodoties sezonas beigās, varam sagaidīt aizraujošas cīņas trasē, jo Rīgā tiks izcīnīti vieni no pēdējiem sezonas punktiem. Ļoti ceru, ka starp līderiem būs arī latviešu jaunie rallijkrosa talanti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kuri tieši Latvijā parādīs labāko sniegumu un priecēs klātesošos līdzjutējus!

Jau vairākus mēnešus norit darbs pie Latvijas RX posma organizēšanas, un tādēļ liela pateicība mums jāsaka pasākuma partneriem – Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī VAS Ceļu Satiksmes un Drošības Direkcija par sniegto atbalstu, lai šis pasākums varētu veiksmīgi tikt realizēts” 2016. gada sezonas kalendāru komentē Pasaules RX posma Latvijā organizatoru pārstāvis, RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

Atgādināsim, ka autosportu uzraugošā Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) pirms 2014. gada rallijkrosa sezonas parūpējās par nozīmīgu pavērsienu rallijkrosa attīstībā – tika nolemts mainīt rallijkrosa pozīciju autosporta disciplīnu hierarhijā un piešķirt tam pasaules čempionāta statusu. Ja līdz šim augstākais tituls rallijkrosā bija Eiropas čempions, tad, sākot ar 2014. gadu, prestižākajā Supercar klasē var izcīnīt arī pasaules čempiona titulu. Tādu bez rallijkrosa iespējams iegūt vienīgi formulas (Formula 1), rallija (WRC), kā arī salonauto (WTCC) un izturības (WEC) sacensībās autošosejā.

Lai atbalstītu Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma sarīkošanu Latvijā, aicinām visus interesentus sekot sociālo tīklu kontiem Twitter, Facebook, YouTube. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #LatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus ar rallijkrosa tematiku veiktos ierakstus.

 

FIA PASAULES RALLIJKROSA ČEMPIONĀTA 2016. GADA KALENDĀRS *

1. Portugāle, Montalegre – 16.-17. aprīlis

2. Vācija, Hokenheima – 7.-8. maijs

3. Beļģija, Metē – 14.-15. maijs

4. Lielbritānija, Lidenhila – 28.-29. maijs

5. Norvēģija, Hella – 11.-12. jūnijs

6. Zviedrija, Hejesa – 2.-3. jūlijs

7. Kanāda, Truārivjēra – 6.-7. augusts

8. Francija, Loeaka – 3.-4. septembris

9. Spānija, Barselona – 17.-18. septembris

10. Latvija, Rīga – 1.-2. oktobris

11. Vācija, Esteringa – 15.-16. oktobris

12. Argentīna, Rosario – 26.-27. novembris

* Kalendāru jāapstiprina FIA pasaules motoru sportu padomei.

 

###

Plašāka informācija:
Jānis Unbedahts
RA EVENTS
+371 26557801
janis@raevents.lv

LAF SAK apbalvošanas pasākums

PUBLICĒTS: 27.10.2015 PLKST. 13:19

LAF SAK 2015. gada sezonas uzvarētāju apbalvošanas pasākums notiks 28. novembrī viesu namā “Minhauzena Unda” (Ainažu ielā 74, Saulkrastos). Sākums pl. 18:00. Informācija: sak@laf.lv , tel. 29441166 Andris, 29450942 Dace.

Drifta apbalvošanas pasākums

PUBLICĒTS: 26.10.2015 PLKST. 17:33

Drifta oficiālā sezonas apbalvošana notiks 2015. gada 28. novembrī pl.19:00 Norises vieta: “Debesu bļoda”, Ogres novads, Ogresgala pagasts, “Brahmaņi”. Info: eline@driftlatvia.com.

LAF Tehniskā dienesta sapulce

PUBLICĒTS: 26.10.2015 PLKST. 10:20

Nākamā LAF Tehniskā dienesta sapulce notiks 4. novembrī pl. 18:00 LAF telpās.

Augšā!