LAF Rallija komisijas L grupas tehnisko noteikumu papildinājumi

PUBLICĒTS: 28.04.2016 PLKST. 19:04

Papildinājumi L grupas tehniskajiem noteikumiem: Lasīt visu »

Minišosejas sezona Biķerniekos iesākas ar Žukura uzvaru

PUBLICĒTS: 28.04.2016 PLKST. 08:53

Trešdienas, 27. aprīļa, pievakarē Biķernieku trasē tika aizvadīts šīs sezonas pirmais Minišosejas posms. Aizraujošajos moto šosejas kalniņos notiekošās sacensības pulcēja vairāk nekā 50 dalībniekus, no kuriem absolūti ātrākais šoreiz ar Subaru Impreza STI braucošais Mareks Žukurs.

Minišoseja savu trešo gadu iesākusi ar lielu popularitātes vilni, jo pirms sezonas notikušos drošības seminārus apmeklēja vairāk nekā 100 šīs disciplīnas interesenti. Šo tendenci apstiprināja uz pirmdienas treniņu sabraukušie 54 dalībnieki, savukārt pirmajā posmā dalību ņēma 52 braucēji, no kuriem lielākā daļa startēja ar ielas automašīnām. Lielākais dalībnieku skaits – 20 – šoreiz 3000 klasē, kurā startē automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz trīs litriem.

Ja neskaita atsevišķas sagriešanās vai pāris ātruma slāpētāju aizskaršanas, tad posms norisinājās raiti un bez liekiem starpgadījumiem. Dalībnieki trasē devās sadalīti grupās pa 8 automašīnām un katram no braucējiem bija iespēja aizvadīt vismaz trīs sesijas pa četriem apļiem. Rezultātu un uzvarētāju noteikšanā vērā tika ņemti katra dalībnieka trīs ātrākie apļi, kuru laiki attiecīgi tika saskaitīti.

Pirmdienas treniņā absolūti ātrāko laiku uzrādījušais OPEN ieskaites braucējs Raivo Dripe, kurš Minišosejā startē ar Nissan 200SX, uz sacensībām ieradās kā viens no favorītiem. Tomēr balstiekārtas defekta dēļ viņam pirmais posms beidzās nemaz īsti nesācies. Problēma gan esot jau atrasta un uz nākamo treniņu un posmu Dripe solās atkal būt ierindā.

Līdz ar to uzvara ātrākajā OPEN klasē izšķīrās starp Mareku Žukuru un Juri Jevhutu (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Lai arī sniegums abiem bija līdzīgs, Žukurs tāpat kā treniņā bija vidēji par 0,6 sekundēm aplī ātrāks un līdz ar to arī izcīnīja uzvaru. Trešā vieta Aināram Šustam (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš trīs apļu summā vien par nieka 0,2 sekundēm apsteidza ar Mitsubishi Lancer Evo IX braucošo Eināru Lindermani.

Negaidīti interesanta cīņa izvērtās populārākajā 3000 ieskaitē. Treniņa dienā ļoti pārliecinoši visiem priekšā atradās viens no pagājušo gada līderiem Kristaps Laipnieks (BMW M3), tomēr sacensībās viņam ļoti nopietnu konkurenci sagādāja ar Toyota Corolla (AE86) startējošais Roberts Rode. Trīs apļu summā Laipnieks bija ātrāks un posmu uzvarēja, bet dienas ātrākā apļa laika gods 3000 klasē gan Rodem.

Iespējams, ka vērtīgās sekundes iegūt un savus apļa laikus ievērojami uzlabot Rodem ļāva pāriešana uz Yokohama AD08R riepām. Treniņus Roberts vēl aizvadīja ar citām riepām, tomēr uz sacensībām viņš savu automobili apāva ar jau iepriekš minēto modeli. „Sākumā, kad izbraucu pa aukstu asfaltu, likās, ka slīdēs, bet šodien sacensību režīmā riepa turējās izcili un nevienā brīdī nepārkarsa. Tā ir arī mīkstāka, komfortablāka par iepriekšējo riepu, jo Biķernieku mazās bedrītes šoreiz nejutu,” tā par jauno riepu Roberts Rode, kurš sporta līdzjutējiem zināms arī kā divkārtējais Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks kalnu slēpošanā.

1600 un 2000 klasēs izcilus rezultātu uzrādīja ar MG/Rover automobiļiem braucošie Reinis Trūps un Andris Putniņš – viņiem katram pa diviem pjedestāliem. Kā vienīgais viņu dominanci spēja pārtraukt Elvis Turāns (BMW 3. sērijas Compact), kuram pirmā vieta 2000 ieskaitē.

Nākamais Minišosejas treniņš Biķerniekos norisināsies 9. maijā, bet otrais posms uzreiz pēc tam 11. maijā. Sīkākai informācijai par sacensību formātu, kalendāru un rezultātiem apmeklējiet Minišosejas mājaslapu www.minisoseja.lv, savukārt aktuālākā informācija vienmēr būs atrodama Facebook vietnē https://www.facebook.com/minisoseja/.

Minišosejas 1. posma rezultāti:

1600

 1. Andris Putniņš, Rover 200
 2. Reinis Trūps, MG ZR
 3. Modris Žentiņš, Honda Civic

 

2000

 1. Elvis Turāns, BMW 3. sērijas Compact
 2. Reinis Trūps, MG ZR
 3. Andris Putniņš, Rover 200

 

3000

 1. Kristaps Laipnieks, BMW M3
 2. Roberts Rode, Toyota Corolla (AE86)
 3. Reinis Trūps, MG ZR

 

OPEN

 1. Mareks Žukurs, Subaru Impreza STI
 2. Juris Jevhuta, Mitsubishi Lancer Evo VIII
 3. Ainārs Šusts, Mitsubishi Lancer X

 

PRO 2000

 1. Edvins Vansovics, Honda Civic

Reinis Nitišs startēs Baltijas autošosejas sezonas atklāšanas sacīkstēs Pērnavā

PUBLICĒTS: 27.04.2016 PLKST. 10:32

Pērnavas “auto24ring” trasē 1. maijā tiks atklāta jaunā Baltijas autošosejas sezona. Uz starta Baltijas 4H izturības sacīkstēs izies arī pazīstamais Latvijas autosportists, pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs, kurš startēs “Zvaigzne Motorsport” komandā ar BMW 330 automašīnu. Pērnavā uz pirmo reizi uz starta izies vairāki jaunie Latvijas autosportisti. Lasīt visu »

Latvijas autokrosa čempionāts startē ar pārsteigumiem

PUBLICĒTS: 25.04.2016 PLKST. 08:53

Svētdien Smiltenē, Tepera trasē aizvadīts Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmais posms. Sarežģītos laika apstākļos uzvaras guva Arnis Odiņš (1600), Juris Spīķis (2000 Super), Lauris Unāms (Open 2500), Jānis Baumanis (B600) un Kalvis Tēts (VAZ Klasika). Baltijas Buggy 1600 čempionāta posmā labākais igaunis Janars Kadaks, bet Latvijas Bērnu čempionāta posmā uzvara Lietuvas braucējam Normantam Lepšim. Lasīt visu »

Rally Talsi 50 gadu jubileju paspilgtinās kvalifikācijas posms un starta vietu izvēle

PUBLICĒTS: 25.04.2016 PLKST. 08:47

Atzīmējot Latvijas rallija čempionāta un Lietuvas rallija čempionāta posma Rally Talsi 50. gadskārtu, rallija rīkotājs RA EVENTS sacensību sportiskajā programmā iecerējis krāšņas novitātes – prioritāro ekipāžu kvalifikācijas posmu un starta vietu izvēli. Šie divi sacensību sportiskie elementi Latvijā rīkotajos rallijos līdz šim izmantoti vien FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja. Rally Talsi jeb Čempionu Rallijs šogad notiks 21. un 22. maijā Talsu novadā. Lasīt visu »

Valters Zviedris uzsāk cīņu FIA Kartinga Akadēmijas pirmajā posmā Francijā

PUBLICĒTS: 21.04.2016 PLKST. 11:02

Nedēļas nogalē Francijā, Esē trasē tiek aizvadīts CIK-FIA Kartinga Akadēmijas seriāla pirmais posms, kurā uz starta 51 dalībnieka konkurencē stājas arī Latvijas pārstāvis Valters Zviedris. Lasīt visu »

Svētdien Smiltenē startē Latvijas autokrosa čempionāts

PUBLICĒTS: 21.04.2016 PLKST. 10:37

Svētdien, 24. aprīlī pl.10:00 Smiltenē, Tepera trasē startēs Latvijas autokrosa čempionāts, kas būs arī Baltijas čempionāta pirmais posms. Startam pieteikušies vairāk nekā 80 dalībnieku. Klasēs sportiskā intriga prognožu izteikšanu padara īpaši sarežģītu. Lasīt visu »

Baltijas PRO drifteri sezonu atklās bīstamajā Raganas katlā

PUBLICĒTS: 13.04.2016 PLKST. 09:05

Triobet Latvijas drifta sezona šogad iesāksies ar vērienīgām starptautiskām sacensībām – 7. maijā Biķernieku trasē tiks atklātas Triobet Latvijas, Lietuvas un Igaunijas PRO drifta čempionātu sezonas. Savukārt 8. maijā pirmo reizi šosezon spēkiem mērosies kuplās Triobet Latvijas drifta kausa Street un ProAm klases, un arī viņi šoreiz to darīs Raganas katlā. Lasīt visu »

Tirdzniecībā pieejamas Rally Talsi ieejas kartes

PUBLICĒTS: 13.04.2016 PLKST. 08:53

Talsos un citās tirdzniecības vietās visā Latvijā iespējams iegādāties ieejas kartes uz Latvijas un Lietuvas rallija čempionāta posmu Rally Talsi. Ieejas karte, kas ļaus apmeklēt visus Rally Talsi 50 gadu jubilejas rallija ātrumposmus, līdz 15. maijam maksās 12,00 eiro. Rally Talsi, kas zināms arī kā Čempionu Rallijs, šogad notiks 21. un 22. maijā. Lasīt visu »

Latvijas pārstāvis FIA-CIK Kartinga Akadēmijā – Valters Zviedris (Video)

PUBLICĒTS: 13.04.2016 PLKST. 08:43

Prokart.lv piedāvā video, kurā savus plānus FIA-CIK Kartinga Akadēmijā un citos kartinga seriālos skaidro Latvijas kartingists Valters Zviedris. Lasīt visu »

Augšā!