Biedru ziņas Federācijas ziņas Jaunumi Jaunumi Jaunumi Slider Slider Slideris

Latvijā noticis pirmais elektrisko drifta triciklu kauss pasaulē

Ar vērienīgām atklāšanas sacensībām svētdien, 9. februārī, “Drifta Hallē”, Rīgā, norisinājās pirmais oficiālais ‘’Latvijas Automobiļu federācijas’’ elektrisko drifta triciklu kauss. Sacensībās startēja 52 dalībnieki 3 klasēs. Kopā vienuviet pulcējās dažādu vecumu braucēji, pieaugušie – sievietes, vīrieši, tāpat arī paši mazākie – bērni un juniori, meitenes un zēni.

Šīs noteikti bija vienīgās sacensībās, kur kopā satikās tik daudz un dažādi braucēji – sākot no drifta skatītājiem, kuri ir vērojuši sacensības tribīnēs, līdz mehāniķiem, šosejas disciplīnas braucējiem, moto disciplīnas braucējiem, kartingistiem, florbolistiem, futbolistiem, bokseriem, medijiem un filmētājiem. Tieši tik raibs bija dalībnieku sastāvs pirmajā posmā. Dalība neprasīja iepriekšēju pieredzi vai mehāniski sagatavotu auto – vienīgais, kas katram dalībniekam bija nepieciešams – ierasties un reģistrēties, ietverot to, ka katra dalībnieka dalības maksā bija iekļauta arī elektriskā drifta tricikla noma, kas tika lietots, lai aizvadītu sacensības.

Sacensību rīts iesākās ar “KIDS” jeb bērnu klasi, kurā uz starta stājās 7 bērni. Jāpiemin, ka šai klasei nākotnē ir liels potenciāls un tā visnotaļ neprasa vecākiem nekādas papildus izmaksas, izņemot tricikla nomu, plus ir tas, ka nav nedz jābūvē tehnika, nedz tā jāpērk – viss ir pieejams uz vietas. “KIDS” klasē uz starta izgāja pieci puiši un divas meitenes, bija arī bērni, kuri ar drifta traiku brauca pirmo reizi, pierādot tikai to, ka šī disciplīna ir piemērota ikvienam interesentam un nav vajadzīgas nekādas speciālas iemaņas – ir tikai jābrauc! Katrs no bērniem aizvadīja 12 minūšu garu treniņu, kuram sekoja dalībnieku sapulce, viens iesildošais brauciens un divi kvalifikācijas braucieni. Pēc kvalifikācijas braucieniem dalībnieki tika sarindoti tandēmu eglē “TOP8” un aizvadīja savus tandēmu braucienus, izbaudot visu to, ko sniedz lielās drifta sacensības katram braucējam, kā arī dodot šo iespēju arī saviem vecākiem izjust sacensību garu atbalstot savus bērnus.

Nākamie sacensības aizvadīja “Junioru” klase –  12 dalībnieku reģistrācija un gatavi tandēmu fināli “TOP16”. “Junioru” klases trases konfigurācija bija mazliet garāka un sarežģītāka, bet braucējiem, kuri piedalījās pirmo reizi, tas neradīja problēmas. Katram dalībniekam, kuram bija jautājumi tika palīdzēts, pamācīts, ko sniedza gan trases darbinieki, gan tiesneši. “Junioru” klasē tandēmi jau no “Top16” cīņām bija ļoti aizraujoši un sīvi, bet sasniedzot finālus cīņas bija tik intensīvas, ka uzvarētājus neizdevās noskaidrot ar vienu tandēmu sesiju, bet tikai ar atkārtotiem braucieniem.

Noslēdzošie uz starta stājās “PRO”, jeb pieaugušo klase vecuma kategorijā 16+, kur startam reģistrējās 33 dalībnieki. Īpašs prieks bija uz starta ieraudzīt tik ļoti dažādu dalībnieku sastāvu, kas pierādīja rīkotāju galveno mērķi –  šīs sacensības ir domātas visiem interesentiem un iepriekšējas prasmes nav vajadzīgas, visu var iemācīties uz vietas! Starp dalībniekiem redzējām gan Latvijas drifta čempionu – Ēriku Ulasu, gan Latvijas autošosejas un kartingu braucēju – Valteru Zviedri, gan motobraucēju un autošosejas braucēju – Gariju Rožkalnu, kā arī vairākus Latvijas drifta kausa ‘’STREET’’ klases braucējus, trases tiesnešus, darbiniekus, medijus, un, protams, drifta fanus un  skatītājus. Bija fantastiski vērot pilnīgi dažādus dalībniekus vienkopus trasē, un to cīņas sparu un emocijas, kā arī uzvaras garšu, kas mijās ar draudzību un kopā būšanu. To visu deva šīs sacensības, kas ir lielisks projekts, lai katrs no dalībniekiem atrastu laiku mazliet iziet no ierastā dienas ritma un izbaudītu patiesu sacensību garšu.

Īpaši šīm sacensībām “Drifta hallē” organizatori sadarbojoties ar drifta tiesnešiem izveidoja īpaši izstrādātas drifta trases konfigurācijas, maksimāli pietuvinot konfigurācijas reālām drifta sacensībām –  gan zīmējot tās saucamās “kastes”, gan izliekot pilonus. “Wolftrike” drifta triciklu sacensībās jebkurš dalībnieks jau pirmajā reizē, iesēžoties krēslā,  saprata, ka drifts nav tikai šovs, bet gan īstas sacensības ar noteikumiem, kas nemaz nav tik viegli, kā izskatās no malas. Kā jebkurā citā autosporta disciplīnā, lai uzvarētu ir jābūt ne tikai labākajam, bet arī jāvēro savi pretinieki un jāpārdomā katrs brauciens. Jāpiemin, ka sacensībās visi braucēji piedalās ar Liepājā ražotajiem “Wolftrike” elektriskajiem drifta tricikliem, kas ir aprīkoti ar elektrodzinēju, kas spēj attīstīt līdz pat 1000 W maksimālo jaudu un sasniegt pat 50 km/h lielu ātrumu. Īpaši izstrādātā ritošā daļa ļauj kontrolēt vadāmību arī sānslīdes režīmā.

Nākamās sacensības “Drifta hallē” jeb 2. sacensību posms norisināsies jau 8.martā, reģistrācija sacensībām ir pieejama jau tagad. Kopā ir paredzēti 3. posmi, bet sezonas kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana notiks “Baltijas Drifta” sezonas atklāšanā 25. aprīlī, Biķernieku trasē.

Labākie “LAF Drifta triciklu” kausa 1.posmā:

‘’KIDS’’ klase:

1.vieta Ralfs Grāvītis

2.vieta Dominiks Bertāns

3.vieta Aleksa Berķe

“Junioru” klase:

1.vieta Harijs Labarēvičs

2.vieta Emīls Stepāns

3.vieta Adrians Kiršblūms

“Pro” klase:

1.vieta Kerijs Staškevičs

2.vieta Stevens Muižnieks

3.vieta Imants Bitmets

Vairāk informācija par sacensībām, oficiālie rezultāti pieejami www.driftlatvia.com un www.laf.lv, reģistrācija nākamajam posmam pieejama www.driftahalle.lv

Foto: Publicitātes 

Informāciju sagatavoja:

Elīne Berķe