Konstantīns Calko izcīna otro vietu pirmajās šīgada „Radical Masters Euroseries” sacīkstēs Portugālē

PUBLICĒTS: 05.03.2013 PLKST. 10:47

2. un 3. martā Portugālē, Algarves autodromā, norisinājās pirmās 2013. gada sezonas „Radical Masters Euroseries” sacīkstes, kurās otro un sesto vietu jaudīgākajā „Masters” klasē izcīnīja latviešu braucējs Konstantīns Calko.

Pēc tam, kad pagājušajā sezonā Konstantīns Calko kļuva par Eiropas čempionu „Supersport” (SR3) klasē, šogad sportists ir gājis soli tālāk un startē jaudīgākajā – „Masters” (SR8) – klasē. Debijas sacīkstēs Portugālē Konstantīns Calko spēja pierādīt savu meistarību un, lai gan pirmajās sacīkstēs finišēja sestais, otrajās sacīkstēs jau spēja izcīnīt augsto otro vietu, piekāpjoties vien konkurentu komandai no Lielbritānijas – Tonijam Velsam un Džeimsam Litldžonam (Tony Welss/James Littlejohn). Arī šogad jaunais sportists no Latvijas startē komandas „Speed Factory Racing Team” sastāvā.

Piektdien, 1. martā, Konstantīns Calko aizvadīja pirmos treniņus ar „Masters” klases Radical automašīnu. „No sākuma braukt bija ļoti grūti, līkumos šo auto savaldīt ir daudz sarežģītāk. Tomēr sajūta bija brīnišķīga – jaunā automašīna bija tiešām ātra!,” pirmajos iespaidos dalās Konstantīns Calko.

Sestdien, 2. martā, tika aizvadītas divas kvalifikācijas sacīkstes, kurās Calko izcīnīja attiecīgi trešo un sesto starta pozīciju nākamās dienas divām sacīkstēm. „Kvalifikācijā sajūtas, braucot ar jauno auto, jau bija labākas, tomēr pieredzes trūkums bija jūtams un nespēju vēl uzrādīt tik labus rezultātus, kā man gribētos,” atzīstas braucējs.

Savukārt svētdien, 3. martā, tika aizvadītas divas 50 minūšu ilgas sacīkstes ar aptuveni trīs stundu starplaiku. Ja pirmajās sacīkstēs laika apstākļi trasē bija sausi un saulaini, tad jau otrajās sacīkstēs pirms starta stipri lija lietus. Līdz ar to braucējiem bija iespēja pierādīt savu meistarību uz dažāda seguma.

Pirmajās sacīkstēs, startējot no trešās pozīcijas, Konstantīns visas sacīkstes garumā turējās otrais, cieši aiz brazīlieša Viktora Koreas (Victor Korrea), taču 3-4 apļus pirms beigām izslīdēja no trases un rezultātā finišu sasniedza kā sestais. Jaunais braucējs pieļauto kļūdu raksturo kā pieredzes trūkumu.

Daudz labāk Konstantīnam veicās otrajās sacīkstēs. „Trase sākumā bija ļoti slapja un slidena, visi uz starta izgājām ar sliku riepām un, startējot no sestās pozīcijas, nokritu līdz 12. vietai, taču, tiklīdz trase sāka žūt, apli pa aplim kāpu uz augšu un beigās finišēju kā otrais,” stāsta Calko. Par uzvarētājiem otrajās sacīkstēs kļuva braucēji (komanda) no Lielbritānijas – Tonijs Velss/Džeimss Litldžons (Tony Welss/James Littlejohn).

„Mērķis pirmajām sacīkstēm biju finišēt Top 5, kas otrajās sacīkstēs arī izdevās. Tomēr sezonā noteikti vēlos iesaistīties cīņā par čempiona titulu un iegūt galveno balvu – iespēju startēt 24 stundu izturības sacīkstēs „Le Mans” Deitonā. Šobrīd mans galvenais uzdevums ir krāt pieredzi un trenēties,” nobeidz jaunais sportists.

Nākamās „Radical Masters Euroseries” sacīkstes notiks 27. un 28. aprīlī Pola Rikāra trasē Francijā. Kopumā Konstantīns Calko 2013. gada „Radical Masters Euroseries” sezonā plāno aizvadīt sešus posmus sešās dažādās Eiropas trasēs, starp kurām ir arī tādas, kurās norisinās arī F1 posmi.

2013. gada „Radical Masters Euroseries” sezonas kalendārs:

1. posms – 2.-3. marts – Algarves trase, Portugāle

2. posms – 27. – 28. aprīlis – Pola Rikāra (Paul Ricard) trase, Francija

3. posms – 13.-14. jūlijs – Silverstonas trase, Lielbritānija

4. posms – 7.-8. septembris – Spā- Frankošampas trase, Beļģija

5. posms – 5.-6. oktobris – Moncas trase, Itālija

6. posms – 9.- 10. novembris – Katalonijas trase, Spānija

Sportists saka paldies saviem atbalstītājiem – SIA „Regula Baltija”, vecākiem un komandai.

Foto atsauce: Andre Marcel Drenkhahn

Par  „Radical Masters Euroseries” sacīkstēm

„Radical Masters Euroseries” ir FIA apstiprinātas starptautiska līmeņa izturības sacīkstes, kas norisinās Eiropā un kurās sportisti startē ar īpaši šīm sacīkstēm paredzētām „Radical” automašīnām. Atkarībā no automašīnas motora tilpuma, sportisti dalās divās klasēs – Masters (SR8 automašīnas) un Supersport (SR3 RS un SR5 automašīnas). Sporta automašīnas ir aprīkotas ar divām sēdvietām un ar katru auto pēc izvēles var startēt viens vai divi sportisti.

Par Konstantīnu Calko

Konstantīns Calko ir latviešu autosportists, kurš dzimis 1994. gada 13. aprīlī un savu autosportista karjeru sācis, startējot kartinga sacīkstēs, kurās viņš izcīnījis vairākus Latvijas čempiona (2004., 2007.) un Baltijas kausa titulus (2012.). 2011. gadā Konstantīns Calko kļuva par Baltijas čempionu autošosejā. 2012. gadā sportists sasniedza savus labākos rezultātus karjerā, izcīnot Eiropas čempiona titulu „Radical Masters Euroseries” sacīkstēs un vicečempiona titulu „Rotax Max Challenge” vispasaules kartingu sacīkstēs. Sportista mērķis ir startēt leģendārajās Le Mans 24 stundu izturības sacensībās, kurās bieži komandas par saviem braucējiem izvēlas pilotus no „Radical” sacensībām.

Papildus informācija:

Konstantīns Calko

Tel.: +371 220 200 27

E-pasts: kcalko@hotmail.com

Latvijas autosporta aktualitātes
Augšā!