Biedru ziņas Federācijas ziņas Jaunumi Jaunumi Jaunumi Slider Slider Slideris

Aizvadīts LAF Drifta triciklu 2. posms – sportisti gatavojas fināla sacensībām

Ar aizraujošām sacensībām aizvadītajā nedēļas nogalē, 8. martā, norisinājās otrais Latvijas Automobiļu federācijas, elektrisko  drifta triciklu kauss. 49 dalībnieki trīs ieskaites klasēs – sievietes, vīrieši un paši mazākie “driftot” gribētāji. Ja ir vēlēšanās piedalīties sacensībās – dalībniekiem ir jāierodas, jāreģistrējas, jāsēžas triciklā un jābrauc. Sacensību organiztors un norises vieta nodrošina un dalības maksā iekļauj elektriskā drifta tricikla nomu, kuru lieto, lai aizvadītu sacensības.

Sacensību rīts iesākās ar “KIDS” jeb bērnu klasi, kurā dalību ņēma 8 bērni, seši puiši un divas meitenes. Katrs no bērniem aizvadīja 10 minūšu garu treniņu – divās piecu minūšu sesijās, kurām sekoja dalībnieku sapulce, viens iesildošais brauciens un divi kvalifikācijas braucieni. Pēc kvalifikācijas braucieniem jaunākie braucēji tika sarindoti tandēmu eglē TOP8 un dalībnieki aizvadīja savus tandēmu braucienus, tie šoreiz bija īpaši aizraujoši, vairāki pārbraucieni un saasinātas emocijas. Izmainītā trases konfigurācija mazliet sarežģīja braukšanu, jo bērnu atmiņā palikušas bija iepriekšējās konfigurācijas.

Nākamie sacensības aizvadīja “JUNIORI”, arī otrajā posmā startam reģistrējās 12 dalībnieki, kas nozīmēja tandēmu finālus TOP16. Junioriem arī bija jārēķinās ar pavisam jaunu trases konfigurāciju – tā bija garāka un salīdzinot ar “KIDS” klasi – sarežģītāka. Junioru klasē tandēmi jau no Top16 cīņām bija ļoti aizraujoši un sīvi. Uzvaru izcīnīja Harijs Labarēvičš, braucējs jau otro posmu pēc kārtas uzrāda ne tikai labāko kvalifikācijas rezultātu, bet arī uzvar tandēmos. Vērts pieminēt, ka Harijam ir tikai 9 gadi, bet organizatori jau pirmajā posmā pārcēla braucēju uz junioru klasi – viņš lieliski prot sevi pierādīt arī starp vecākiem braucējiem, to vai viņam izdosies noturēt kopvērtējuma līdera pozīciju, uzzināsim jau 5. aprīlī.

Arī šajās sacensībās dalībniekiem bija iespēja uzdot jautājumus un lūgt padomu Latvijā pazīstamajam drifterim Nikolasam Bertānam.

Noslēdzošie uz starta stājās “PRO”, jeb pieaugušo klase vecumā no 16 gadiem un uz augšu, kur startam reģistrējās 29 dalībnieki. Starp dalībniekiem arī šoreiz redzējām drifta braucējus, autošosejas braucējus, kartinga disciplīnas pārstāvjus, šajā posmā uz starta redzējām 4 daiļā dzimuma pārstāves. Emocijas, sacensību gars – to dod šīs sacensības. Visi, kas izmēģinājuši savas spējas, atzīst, ka projekts ir izdevies un tas dod iespēju izrauties no ikdienā ierastā, gūstot kārtīgu adrenalīna devu. “Pro” klasē noslēdzošajā posmā būs ļoti sīva cīņa, lai iegūtu sezonas uzvarētāja statusu.

Pirmo trīs vietu ieguvēji LAF Drifta triciklu kausa 2. posmā:

Kids klase:

1.vieta Martins Blušs; 2.vieta Ralfs Grāvītis; 3.vieta Artūrs Žigurs

Junioru klase:

1.vieta Harijs Labarēvičs; 2.vieta Ričards Šubeckis; 3.vieta Matīss Maļinovskis

Pro klase:

1.vieta Agris Kubuliņš; 2.vieta Kaspars Svīkulis; 3.vieta Dāvis Kalniņš

Video atskats no otrā sacensību posma:

Nākamās sacensības Drifta hallē, jeb 3. posms, norisināsies jau 5. aprīli – reģistrācija sacensībām jau ir pieejama. Pēc šī posma tiks noskaidroti sezonas kopvērtējuma līderi katrā klasē, uzvarētāju apbalvošana notiks Baltijas Drifta sezonas atklāšanā 25.aprīlī. Šī brīža kopvērtējuma rezultāti pieejami www.driftlatvia.com un www.laf.lv

Foto/ Video: Publicitātes

Informāciju sagatavoja:

Elīne Berķe